Czy uzyskane przez Wspólnotę Mieszkaniową dochody z wynajmu miejsc parkingowych firmie podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych
Ustalenie momentu powstania obowiązku podatkowego w podatku VAT z tytułu świadczenia usług, w zamian za które pobierane są opłaty dodatkowe, nieuznanie opłaty dodatkowej za wynagrodzenie za świadczenie usług podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT, w przypadku gdy nie można zidentyfikować usługobiorcy, a co za tym idzie także wyegzekwować tej opłaty i sposób dokumentowania opłaty dodatkowej w przypadku
Wnioskodawca nie ma obowiązku wykazywania w ewidencji, sporządzanej na podstawie art. 109 ust. 3 ustawy, danych z faktur dokumentujących sprzedaż (nieewidencjonowaną na kasie rejestrującej) na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych, ponieważ faktury te nie są objęte zakresem art. 109 ust. 3d ustawy.
Zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy dostawy nieruchomości.
Prawo do odliczenia całości podatku VAT z faktur dokumentujących czynsz najmu za miejsca parkingowe.
Spółdzielnia powinna do zwrotu kosztów związanych z dzierżawą gruntu naliczać podatek VAT.
Uznanie wydania miejsc parkingowych do korzystania przez nabywcę za dostawę towaru, zwolnienia od podatku VAT sprzedaży miejsc parkingowych oraz obowiązek udokumentowania transakcji fakturą.
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur dokumentujących zakupy związane z realizacją opisanego projektu oraz brak obowiązku odprowadzenia podatku VAT od kwoty otrzymanej dotacji na realizację ww. projektu.
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej odpisów amortyzacyjnych oraz wskazanych we wniosku wydatków dotyczących lokalu mieszkalnego wykorzystywanego w części w tej działalności
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku dostawy mieszkania wraz z przynależnym do niego miejscem parkingowym.
Zastosowanie 8% stawki podatku dla sprzedaży lokalu mieszkalnego wraz z niezbędną infrastrukturą oraz z prawem korzystania z części wspólnej nieruchomości stanowiącej miejsce postojowe z udziałem w nieruchomości wspólnej na zasadzie podziału do użytkowania (quoad usum)
Zbycie lokalu mieszkalnego wykorzystywanego w prowadzonej działalności gospodarczej źródło przychodu.
Obowiązek płatnika w związku z przejazdem pracowników starostwa pomiędzy miejscem parkowania (garażowania) a realizacją obowiązków służbowych.
1) Czy przejazdy pracownika samochodem służbowym pomiędzy miejscem parkowania lub garażowania samochodu służbowego znajdującym się w miejscu zamieszkania lub pobytu tego pracownika a miejscem pracy lub siedzibą Spółki stanowią realizację obowiązków służbowych tego pracownika i nie prowadzą do powstania po stronie tego pracownika jakiegokolwiek przychodu podatkowego, a tym samym nie prowadzą po stronie
Opodatkowanie przejazdów pracownika spółki samochodem służbowym pomiędzy miejscem parkowania lub garażowania, a realizacja obowiązków służbowych pracownika.
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla transakcji sprzedaży lokalu mieszkalnego wraz z prawem do wyłącznego korzystania z komórki lokatorskiej i/lub miejsca postojowego.
Czy w sytuacji, gdy mieszkanie i miejsce postojowe znajdujące się w hali garażowej stanowiącej część nieruchomości wspólnej kupowane są jednym aktem notarialnym do całości powinna być stosowana obniżona tj. 8% stawka podatku VAT?
Czy sprzedaż odrębnej własności lokalu mieszkalnego, o którym mowa w punkcie 1) opisu zdarzenia przyszłego, wraz z przynależnym do tego lokalu udziałem w nieruchomości wspólnej, w ramach której określony zostanie sposób korzystania z części nieruchomości wspólnej w ten sposób, że nabywcy zostanie przydzielone prawo do wyłącznego korzystania z określonego miejsca postojowego lub z określonego boksu
Podatek od towarów i usług w zakresie zastosowania preferencyjnej stawki podatku dla sprzedaży lokali mieszkalnych wraz z udziałem w nieruchomości wspólnej.
Jaką stawką podatku od towarów i usług należy opodatkować sprzedaż lokalu B (powierzchnia ok. 107 m2) wraz z udziałem we wspólnych częściach budynków, z których lokal został wyodrębniony i ich urządzeń, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli lokali oraz udziałem w prawie własności działek, na których budynki są usytuowane, gdzie w poszczególnych aktach notarialnych umowy sprzedaży zostaje
Czy zakup miejsca parkingowego w hali garażowej można zaliczyć w koszty działalności?
Dochód ze sprzedaży lokalu mieszkalnego podlega opodatkowaniu19% podatkiem dochodowym od osób fizycznych na podstawie art. 30e ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w brzmieniu obowiązującym od 1 stycznia 2009 r., chyba, że zaistnieją okoliczności do zastosowania zwolnienia wynikającego z art. 21 ust. 1 pkt 131 ww. ustawy. Do celów mieszkaniowych korzystających ze zwolnienia z art. 21 ust.