Przychody ze sprzedaży wyprodukowanych mebli ogrodowych i biesiadnych, jako przychody z działalności wytwórczej opodatkowane 5,5% stawką ryczałtu.
Zastosowanie stawki 5,5% w stosunku do przychodów z produkcji oraz montażu mebli według indywidualnego projektu dla jednego kontrahenta.
Zbywany przez Panią lokal mieszkalny został nabyty na własne cele mieszkaniowe, w związku z czym wydatek poniesiony przez Panią na spłatę rat kredytu i odsetek od kredytu zaciągniętego na ten lokal stanowi zatem wydatek na własne cele mieszkaniowe. Nie będzie mogła Pani zaliczyć do celów mieszkaniowych spłaty prowizji bankowej wynikającej z umowy kredytu hipotecznego zaciągniętego na sprzedawaną nieruchomość
Opodatkowanie kwalifikowanych dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową.
w zakresie preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box)
Posiadanie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Polski oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego.
Posiadanie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego.
Posiadanie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Polski oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego podatku naliczonego.
Posiadanie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Polski oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego.
Posiadanie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Polski oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego podatku naliczonego.
w zakresie możliwości skorzystania z preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej
miejsce opodatkowania dla transakcji dostawy towarów (mebli), stawka podatku VAT, nieuznanie transakcji za świadczenie kompleksowych usług, których miejscem świadczenia jest położenie nieruchomości oraz brak obowiązku zarejestrowania się w Belgii
Zastosowanie właściwej stawki podatku dla dostawy mebli przeznaczonych na statki, transportowanych do stoczni w Polsce, transportowanych do stoczni na terytorium Unii Europejskiej oraz transportowanych do stoczni w Norwegii.
Czy w związku ze sprzedażą lokali wraz z wyposażeniem oraz umeblowaniem Wnioskodawca będzie mógł zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wartość zakupionego wyposażenia oraz umeblowania?
W przedstawionej sprawie, jak już wyżej wskazano, nie zostały spełnione warunki dla zastosowania preferencyjnej stawki VAT dla wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów. Należy zatem zgodzić się z Wnioskodawcą, że w takiej sytuacji Spółka powinna rozliczyć dokonaną dostawę na zasadach przewidzianych dla transakcji krajowych, wystawiając fakturę zgodnie z przepisami ustawy, z zastosowaniem właściwej stawki
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku w wysokości 0% dla wewnątrzwspólnotowej dostawy mebli wolnostojących oraz w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z dokonaną wewnątrzwspólnotową dostawą mebli wolnostojących.
Stawka podatku dla czynności sprzedaży zabudowy meblowej i jej montażu.
Czy amortyzacja będzie kosztem podatkowym? Czy wyposażenie mieszkań w niezbędny sprzęt będzie kosztem podatkowym?Czy opłata czynszu i poniesienie innych opłat np. za prąd, będzie kosztem podatkowym w przypadku braku najemcy?
Jeżeli Wnioskodawczyni nie podejmuje czynności w wyniku których dochodzi do zmiany (przekształcenia) zakupionych uprzednio mebli - to należy uznać, że przedmiotem działalności gospodarczej prowadzonej przez Wnioskodawczynię jest działalność usługowa w zakresie handlu, która może być opodatkowana ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych w wysokości 3,0% przychodów.
Czy w przedstawionym stanie faktycznym wydatki na modernizację jednego z pomieszczeń lokalu mieszkalnego polegającą na zabudowaniu dwóch wnęk meblami kuchennymi w postaci drewnianych szafek i kamiennego blatu zamówionymi przez Wnioskodawcę na wymiar stanowią wydatki poniesione na własne cele mieszkaniowe, o których mowa w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy usługi polegające na montażu trwałej zabudowy wnękowej i mebli kuchennych mogą korzystać z preferencyjnej stawki VAT na podstawie art. 41 ust. 2 i ust. 12 ustawy o podatku od towarów i usług?