Interpretacje

Interpretacja
11.12.2023 Podatki

Niedziałanie jako podatnik podatku od towarów i usług w zakresie czynności wniesienia aportu w postaci składników majątku ruchomego do spółki. Uznanie, że czynność wniesienia aportu będzie korzystała ze zwolnienia wynikającego z art. 43 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku od towarów i usług.

Interpretacja
01.10.2018 Podatki

Możliwość zastosowania stawki podatku w wysokości 0% dla dostawy towarów na rzecz kontrahenta zagranicznego, w sytuacji gdy na tych towarach wykonywane będą usługi na terytorium kraju.

Interpretacja
30.04.2013 Podatki

w zakresie braku stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce.

Interpretacja
20.12.2012 Podatki

Pomimo, że Wnioskodawcy nie przysługiwało prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego, czynność wniesienia w formie aportu ww. majątku ruchomego nie będzie korzystała ze zwolnienia od podatku, określonego w art. 43 ust. 1 pkt 2 ustawy. Tym samym aport przedmiotowych ruchomości będzie podlegał opodatkowaniu według stawek właściwych dla towarów będących przedmiotem aportu.

Interpretacja
07.11.2011 Podatki

Opierając się na oświadczeniu Wnioskodawcy, że przelew środków bankowych z rachunku wspólnego na rachunek indywidualny Wnioskodawcy stanowi darowiznę i wolą Wnioskodawcy było przyjęcie darowizny należy stwierdzić, iż czynność darowizny będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn. Czynność ta będzie korzystała ze zwolnienia z podatku od spadków i darowizn zgodnie z art. 4a ustawy,

Interpretacja
31.08.2011 Podatki

W jaki sposób opodatkowane będą dochody z prowadzonej przez Spółkę Działalności gospodarczej w Polsce (osiągane przez Spółkę bezpośrednio w wyniku przeprowadzenia opisanej wyżej restrukturyzacji) tj., czy znajdzie zastosowanie art. 7 Konwencji, zgodnie z którym dochody te będą stanowić dochody zakładu Spółki w Polsce, czy też zastosowanie znajdzie art. 6 Konwencji i w związku z tym dochody te będą

Interpretacja
20.03.2009 Podatki

dostawa części wniesionych do Spółki wkładów niepieniężnych (aportów) w postaci ruchomych środków trwałych będzie korzystać ze zwolnienia z podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 2 ustawy o VAT.

Interpretacja
12.02.2009 Podatki

Czy w opisanym przypadku transakcję sprzedaży mebli rattanowych należy traktować jako usługę na ruchomym majątku rzeczowym zgodnie z art. 27 ust. 2 pkt 3 d ustawy o VAT, czy jako wewnatrzwspólnotowa dostawę towarów?

Interpretacja
15.09.2008 Podatki

Czy w opisanym stanie faktycznym, środki pieniężne otrzymane w związku z likwidacją spółki komandytowej nr 2 i spółki komandytowej nr 1 podlegają opodatkowaniu na poziomie Wspólnika w momencie likwidacji?

Interpretacja
31.03.2006 Podatki

Dotyczy kwestii udokumentowania, zaewidencjonowania w ewidencji sprzedazy i rozliczania w deklaracji VAT-7 wnoszonego do spółki prawa handlowego wkładu nipieniężnego w postaci niezabudowanej nieruchomości stanowiącej składnik prywatnego majątku wnoszącego.

Interpretacja
29.12.2005 Podatki

Spółka prowadzi m.in. działalność produkcyjną i usługową w zakresie wytwarzania tzw. konwektorów. Przedmiotowe konwektory, w ramach kontraktu zawartego z kontrahentem niemieckim, wytwarzane są z materiału powierzonego oraz własnego materiału Spółki. Zgodnie z ustaleniami stron kontrahent Spółki początkowo przekazywał znaczną część materiału własnego, natomiast wraz z postępem w realizacji kontraktu

Interpretacja
16.11.2004 Podatki

Podatnik zapytuje czy powyższa darowizna podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?Zdaniem Podatnika darowizna ta nie podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, gdyż nie można zakwalifikować jej do odpłatnej dostawy towarów w aspekcie ustawy o podatku od towarów i usług, tylko rozpatrywać jako darowiznę w aspekcie kodeksu cywilnego.