Interpretacja
28.10.2024 Podatki

Czy w opisanym wyżej zdarzeniu przyszłym, kiedy Spółka w 2024 r. osiągnie przychody inne niż z zysków kapitałowych brutto (z podatkiem VAT) wyższe niż równowartość w złotych kwoty 2 000 000 euro, przeliczonej według średniego kursu euro ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski na pierwszy dzień roboczy roku podatkowego, w zaokrągleniu do 1000 zł, ale netto (bez podatku VAT) niższe od tej kwoty, Spółka

Interpretacja
18.10.2024 Podatki

Zastosowanie przepisów dot. CIT estońskiego w odniesieniu do spółki, która powstała z przekształcenia jednoosobowej działalności gospodarczej, w tym braku wyłączenia podmiotowego z CIT estońskiego na podstawie art. 28k ust. 1 pkt 5 lit. c oraz możliwości zastosowania preferencji dotyczącej zatrudnienia oraz stawki ryczałtu przewidzianych dla małego podatnika.

Interpretacja
11.10.2024 Podatki

Alokacja kosztów wynikających z Pożyczek oraz Kosztów Bieżących do kosztów uzyskania przychodów ze źródła zyski kapitałowe oraz brak uwzględnienia przychodów z dywidendy w limicie dla ustalenia statusu „małego podatnika”.

Interpretacja
07.10.2024 Podatki

1) Czy w związku z opisanym stanem faktycznym, Wnioskodawca po wniesieniu dopłat do kapitału spółki, której jest udziałowcem ma prawo do preferencyjnej 9% stawki podatku dochodowego w roku podatkowym bezpośrednio po nim następującym? 2) Czy w związku z opisanym stanem faktycznym, Wnioskodawca po zmianie właścicielskiej ma prawo do preferencyjnej 9% stawki podatku dochodowego w roku podatkowym zaistnienia

Interpretacja
01.10.2024 Podatki

Ustalenie, czy dochód Wnioskodawcy pochodzący z działalności wskazanej w pkt 2-4, tj. z prowizji od zysku kopiujących udostępniony sygnał, prowizji od obrotu wprowadzonych klientów oraz wynagrodzenia za handel prop-trading może podlegać opodatkowaniu 9% stawką podatku zgodnie z art. 19 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

Interpretacja
26.09.2024 Podatki

Dotyczy ustalenia, czy Spółka była/będzie uprawniona do zastosowania 10% stawki Ryczałtu w stosunku do wypłat zaliczek na poczet dywidendy, w stosunku do których uchwała o wypłacie zaliczki na poczet dywidendy została podjęta w trakcie pierwszego roku opodatkowania Ryczałtem, niezależnie od tego, w którym roku podatkowym ma miejsce faktyczna wypłata zaliczki na poczet dywidendy.

Interpretacja
09.09.2024 Podatki

Dotyczy ustalenia, czy Spółka będzie uprawniona do zastosowania 10% stawki Ryczałtu dla dochodu z tytułu ukrytych zysków w trakcie Roku Obrotowego.

Interpretacja
04.09.2024 Podatki

Wysokość ryczałtu od wypłacanego zysku (dywidendy) za pierwszy rok opodatkowania ryczałtem (Pierwszy Rok Podatkowy) winna zostać ustalona na podstawie stawki ryczałtu obowiązującej w roku podatkowym, w którym podjęta zostanie uchwała o podziale wyniku finansowego wypracowanego w Pierwszym Roku Podatkowym. Natomiast termin faktycznej wypłaty tego zysku (dywidendy) lub rok, za który jest wypłacany pozostają

Interpretacja
03.09.2024 Podatki

Czy spółka w bieżącym roku podatkowym może zastosować obniżoną stawkę 9% podatku dochodowego od osób prawnych, biorąc pod uwagę zarówno przychody ze sprzedaży jak i otrzymane dofinansowanie?

Interpretacja
02.09.2024 Podatki

Możliwość zastosowania przez Spółkę przekształconą 10% stawki ryczałtu.

Interpretacja
28.08.2024 Podatki

Czy spółka w bieżącym roku podatkowym może zastosować obniżoną stawkę 9% podatku dochodowego od osób prawnych, biorąc pod uwagę zarówno przychody ze sprzedaży jak i otrzymane dofinansowanie?

Interpretacja
02.08.2024 Podatki

Czy w opisanym stanie faktycznym, w rozliczeniu za rok 2022 Wnioskodawca był uznawany za małego podatnika w rozumieniu ustawy o CIT, gdy przychody ze sprzedaży Wnioskodawcy wraz z podatkiem VAT należnym od tych przychodów ze sprzedaży nie przekroczyły limitu ustawowego z art. 4a pkt 10 ustawy o CIT. Czy w opisanym zdarzeniu przyszłym, w rozliczeniu w kolejnych latach podatkowych, Wnioskodawca będzie

Interpretacja
31.07.2024 Podatki

Czy w przedstawionym stanie faktycznym, postępowanie Wnioskodawcy polegające na zastosowaniu Ryczałtu według stawki 20% zarówno dla pozostałej do podziału dywidendy ustalonej uchwałą Zwyczajnego Zgromadzenia Wspólników w dniu (…) 2023 r. jak i dla wypłacanych wcześniej zaliczek na poczet przewidywanej dywidendy na mocy uchwał Zarządu w dniach (…) 2022 r. oraz (…) 2022, polegające na skorygowaniu zastosowanej

Interpretacja
19.07.2024 Podatki

1. Czy dla celów podatkowych prawidłowo rok 2023 podzielono na dwa lata podatkowe i tym samym rok podatkowy pokrywa się z rokiem obrotowym chociaż nie trwa 12 miesięcy (art. 8 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych)? 2. Czy ustalając status małego podatnika za 2024 rok brać pod uwagę sprzedaż od 1 kwietnia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.?

Interpretacja
27.06.2024 Podatki

1. Czy Spółka była/będzie uprawniona do zastosowania 10% stawki Ryczałtu w stosunku do wypłat zaliczek na poczet dywidendy, w stosunku do których uchwała o wypłacie zaliczki na poczet dywidendy została podjęta w trakcie pierwszego roku opodatkowania Ryczałtem, niezależnie od tego, w którym roku podatkowym ma miejsce faktyczna wypłata zaliczki na poczet dywidendy? (pytanie oznaczone we wniosku nr 1)

Interpretacja
24.04.2024 Podatki

Dotyczy ustalenia, czy Spółka na podstawie stanu faktycznego jest uprawniona do zastosowania stawki 9% podatku dochodowego od osób prawnych.

Interpretacja
08.03.2024 Podatki

Czy spółkę z o.o. powstałą z przekształcenia spółki cywillnej w pierwszym roku po przekształceniu, w którym dokonała ona wyboru opodatkowania na zasadach ryczałtu od dochodów spółkę (CIT estoński) należy uznać za podatnika rozpoczynającego działaność w rozumieniu ustawy o CIT, czy też za małego podatanika w rozumieniu tejże ustawy, jeżeli spełni ona wymogi określone w art 4a ust 10a (winno być : art

Interpretacja
04.12.2023 Podatki

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, powstała z przekształcenia spółki komandytowej, nie może stosować stawki 9% podatku CIT w roku podatkowym, w którym rozpoczęła działalność oraz w roku podatkowym bezpośrednio po nim następującym.

Interpretacja
12.10.2023 Podatki

W zakresie ustalenia momentu i skutków utraty statusu „małego podatnika” na skutek sprzedaży nieruchomości w 2023 r.

Interpretacja
25.09.2023 Podatki

Czy Wnioskodawca będzie kwalifikował przychody ze sprzedaży wina jako przychody z innych źródeł. Czy Wnioskodawca może zaliczyć wydatki związane z uprawą winorośli do kosztów uzyskania przychodów. Czy Wnioskodawca może zaliczyć wydatki związane z produkcją wina do kosztów uzyskania przychodów. Którą stawkę podatku zgodnie z art. 19 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych będzie płacił Wnioskodawca

Interpretacja
14.09.2023 Podatki

1) Czy dofinansowanie otrzymane w ramach pomocy de minimis, o którym mowa we wniosku, nie stanowi przychodu stosownie do treści art. 12 ust. 4 pkt 14 updop? 2) Czy wartość otrzymanego dofinansowania, opisanego we wniosku, powinna zostać uwzględniona w kalkulacji limitów, o których mowa w art. 4a pkt 10 oraz art. 19 ust. 1 pkt 2 updop?

Interpretacja
24.08.2023 Podatki

Czy Spółka, która powstała w wyniku przekształcenia z jednoosobowej działalności gospodarczej i utraciła tym samym możliwość objęcia jej małym CIT (9%), po zmianie wybranej formy opodatkowania na ryczałt od dochodów spółek kapitałowych, będzie uprawniona do stosowania stawki ryczałtu wynoszącej 10% podstawy opodatkowania, od początku okresu w którym wybrała tą formę opodatkowania?

Interpretacja
22.08.2023 Podatki

Czy dla określenia maksymalnej puli pomocy publicznej przysługującej w związku z Decyzją, właściwy pozostaje status beneficjenta określony na moment przyznania pomocy publicznej (tj. wydania Decyzji), a w konsekwencji przy kalkulacji dostępnej puli zwolnienia z podatku dochodowego, prawidłowym jest stosowanie wskaźnika maksymalnej intensywności dopuszczalnej pomocy publicznej dla średniego przedsiębiorcy

Poprzednia Następna