Czy otrzymanie i zapłata noty za odszkodowanie za zaginięcie towaru zrekompensowane odszkodowaniem oraz w części niezrekompensowane odszkodowaniem od ubezpieczyciela jest wydatkiem niezwiązanym z działalnością i podlega pod opodatkowanie ryczałtem od dochodów Spółki, tzw. CIT estońskim.
Opodatkowania podatkiem od towarów i usług dostaw realizowanych przez A. Sp. z o.o. na rzecz B. Inc. w przypadku kradzieży towarów w transporcie.
Czy koszty Odszkodowania za kradzież towaru, które ponosi/będzie ponosić Spółka na rzecz podmiotów niepowiązanych w związku z wykonywaną działalnością przewozową, stanowią wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą Spółki.
Czy sytuacje opisane (poza sytuacjami, gdzie towar zawrócono lub gdy nie wyjechał z magazynu) stanowią przychód podatkowy w rozumieniu art. 12 ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Brak opodatkowania dokonanej transakcji oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego.
Dla ustalenia obowiązku podatkowego i wysokości podatku bez znaczenia jest fakt wypłacenia przez osoby nieuprawione środków pieniężnych. Przepisy ustawy od podatku od spadków i darowizn nie dają możliwości przy opodatkowaniu, aby pomniejszyć wartość nabytego spadku o inne elementy niż te, ściśle w określone w art. 7 ww. ustawy. Reasumując, obowiązek zapłaty podatku od spadków i darowizn z tytułu nabycia
Brak opodatkowania dokonanej transakcji oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Czy opisane sytuacje (poza sytuacjami, gdzie towar zawrócono lub gdy nie wyjechał z magazynu) stanowią przychód podatkowy w rozumieniu art. 12 ust. 3 updop?
Brak opodatkowania dokonanej transakcji oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Uznanie czynności wydania towarów podmiotowi podszywającemu się pod Kontrahenta za dostawę towarów opodatkowaną podatkiem VAT.
Opodatkowanie dokonanej transakcji dostawy towarów na rzecz podmiotu podszywającego się pod Kontrahenta.
kalendarium wydarzeń od 30 grudnia 2022 r. do 24 stycznia 2023 r. Minister Finansów wydał rozporządzenie przedłużające do końca 2024 r. zaniechanie poboru podatku od części dochodów związanych z kredytem mieszkaniowym. Celem MF jest wsparcie kredytobiorców i kredytodawców w ramach programu zawierania ugód dotyczących „kredytów frankowych”.
Możliwość zaliczenia straty w środkach pieniężnych i prowizji za sprzedaż do kosztów uzyskania przychodów.
Opodatkowanie dostawy dokonanej na rzecz podmiotu podszywającego się pod kontrahenta X, możliwość wystawienia faktury korygującej „do zera” oraz brak obowiązku wykazywania danych z faktur i faktur korygujących w deklaracji dla potrzeb podatku VAT oraz w informacji podsumowującej.
Dotyczy możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wypłaconego odszkodowania za skradziony towar.
Nieuznanie czynności wydania towarów podmiotowi podszywającemu się pod Kontrahenta za dostawę towarów opodatkowaną podatkiem VAT oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego przy wytworzeniu lub nabyciu towarów wydanych ww. podmiotowi.
Interpretacja indywidualna dotycząca opodatkowania przychodu z tytułu umorzenia długu.
Opodatkowanie dostawy towarów dokonanej przez Wnioskodawcę oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktury wystawionej przez Wnioskodawcę – transakcja łańcuchowa – kradzież towarów
w zakresie opodatkowania dostawy towarów (T-shirtów) z zastosowaniem stawki podatku w wysokości 0% oraz prawa do skorygowania odprowadzonego podatku, oraz w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego przy nabyciu towarów (T-Shirtów), które zostały skradzione.
zastosowania dla dokonanych dostaw stawki podatku VAT w wysokości 0%
Podatnik, który poniósł stratę w towarze handlowym, powinien koszt jego zakupu wyksięgować z kolumny 10 pkpir „Zakup towarów handlowych i materiałów wg cen zakupu” i wpisać w kolumnie 13 pkpir „Pozostałe wydatki”. Potwierdził to Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji, której fragment przedstawiamy.