Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów dodatkowych opłat związanych z przesyłką towarów (chargebacks).
Zakwalifikowanie do przychodów z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej otrzymywanych należności na pokrycie kosztów przesyłki.
Opodatkowanie kosztów wysyłki przy sprzedaży złota inwestycyjnego, monet kolekcjonerskich, czasopism fachowych i sposób wykazywania ich na fakturze/paragonie, dokumentowanie sprzedaży wysyłkowej na rzecz osób fizycznych spoza terytorium kraju w systemie VAT marża oraz obowiązek odnawiania co dwa lata procedury VAT marża.
Sposób opodatkowania kosztów transportu ponoszonych w związku z dokonywaną dostawą towarów
W zakresie zakwalifikowania do przychodów z prowadzonej działalności gospodarczej otrzymanych należności na pokrycie kosztów przesyłki
Czy środki pieniężne, które będą wpływały od kupującego na opłacenie w imieniu kupującego kosztów przesyłki nabytego towaru będą stanowiły dla Wnioskodawczyni przychód z działalności gospodarczej opodatkowanej ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych?
Zakwalifikowanie do przychodów opodatkowanych zryczałtowanym podatkiem od przychodów ewidencjonowanym otrzymywanych kwot na pokrycie kosztów dostawy zamówionych towarów (opłaty kurierskie)
W zakresie zakwalifikowania do przychodów z prowadzenia działalności gospodarczej otrzymanych należności na pokrycie kosztów przesyłki.
w zakresie zaliczenia do przychodów kwot otrzymanych tytułem kosztów przesyłki sprzedanych towarów
1. Czy, w okolicznościach opisanych we wniosku, koszt wysyłki może być ujęty jako osobna pozycja na fakturze? 2. Czy, w okolicznościach opisanych we wniosku, na fakturze można wykazać usługę transportową opodatkowaną według 8% stawki podatku?
Ujęcie w podstawie opodatkowania kosztów transportu oraz fakturowanie powyższego świadczenia.
Czy prawidłowy jest realizowany przez Wnioskodawcę obecnie sposób, polegający na stosowaniu dla kosztów przesyłki stawki podatku uzależnionej ściśle od stawki podatku VAT odpowiedniej dla sprzedawanych towarów, i traktowanie tej usługi jako nierozerwalnie związanej ze sprzedażą tych towarów, i przy sprzedaży towarów obciążonych różnymi stawkami VAT doliczanie kosztów wysyłki proporcjonalnie do każdej
Czy prawidłowy będzie zamierzony sposób wykazywania kosztów wysyłki (obliczonych proporcjonalnie) w odrębnej pozycji na fakturze (paragonie fiskalnym) ze stawką VAT należną danej grupie towarów, których łączną wartość w ramach jednej transakcji stanowi podstawę opodatkowania na określonej, tej samej stawce VAT?
W przypadku świadczenia kompleksowego w postaci dostawy towarów wraz z usługą transportu, całość zapłaty należnej za dostawę danego świadczenia kompleksowego powinna być udokumentowana wystawieniem faktury, w której w części zasadniczej przeznaczonej na wskazanie nazwy towaru lub usługi winna znaleźć się wyłącznie nazwa właściwa dotycząca dostawy danego towaru/wyrobu medycznego.
W zakresie ustalenia podstawy opodatkowania przy sprzedaży książek i czasopism.
Dot. stawki podatku dla kosztów przesyłki ponoszonych w związku z dostawą towarów.
Skoro przychód z dokonanej przez Wnioskodawczynię sprzedaży towarów podlega opodatkowaniu wskazaną we wniosku 3% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, to również ta część uzyskanego przychodu, która odpowiada należności otrzymanej od nabywców towarów tytułem kosztów wysyłki również podlega opodatkowaniu ww. stawką ryczałtu.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania i dokumentowania sprzedaży towarów w księgarni internetowej.
W dzisiejszych czasach znaczna część handlu odbywa się przez Internet, w szczególności z wykorzystaniem sklepów internetowych oraz aukcji internetowych. W artykule omawiamy zasady, na jakich podatkowo należy rozliczać taką sprzedaż.
1. Czy otrzymana przez Wnioskodawcę kwota na pokrycie kosztów wysyłki, zapłacona przez klienta na poczet zawartej umowy na świadczenie usług pocztowych na rzecz i w imieniu kupującego, stanowić będzie obrót w rozumieniu podatku VAT? 2. Czy ww. kwota powinna być ujęta w oddzielnej pozycji na paragonie fiskalnym dokumentującym transakcję sprzedaży?
1. Czy otrzymana przez Wnioskodawcę kwota na pokrycie kosztów wysyłki, zapłacona przez klienta na poczet zawartej umowy na świadczenie usług pocztowych na rzecz i w imieniu kupującego, stanowić będzie obrót w rozumieniu podatku VAT? 2. Czy ww. kwota powinna być ujęta w oddzielnej pozycji na paragonie fiskalnym dokumentującym transakcję sprzedaży?