Brak obowiązku korekty odliczonego podatku w związku z otrzymanym odszkodowaniem.
Obowiązk odprowadzenia podatku należnego z tytułu sprzedaży towarów w imieniu Franczyzodawcy oraz obowiązku dokonania korekty JPK_VAT i JPK_V7 za lata 2018-2023 z tytułu nieuwzględnienia faktur korygujących dotyczących rabatów zakupowych.
Zwiększenie oraz zmniejszenie kwot podatku odliczonego w związku z korektą rozliczeń dokonaną przez sprzedawcę towarów.
Uznanie Państwa Spółki, będącej nabywcą przedsiębiorstwa, za następcę prawnego zbywającego przedsiębiorstwo w zakresie podatku od towarów i usług oraz prawa do przyjmowania faktur korygujących z danymi i NIP Państwa Spółki, dotyczących zakupów dokonanych przez zbywcę przedsiębiorstwa przed datą nabycia przedsiębiorstwa.
Sposób rozliczenia wpłacanych wadiów z tytułu przetargów dotyczących sprzedaży nieruchomości.
Poprawność wystawienia faktury korygującej dokumentującej udzielenie skonta.
Brak uznania obniżenia wysokości czynszu dzierżawnego za rabat, upust lub obniżkę ceny skutkującego brakiem obowiązku wystawienia faktury korygującej.
Przywrócenie Nieruchomości do masy upadłości oraz sprzedaż Nieruchomości przez Syndyka masy upadłości.
Nieuznanie przedwcześnie wystawionej faktury zaliczkowej za fakturę, do której znajduje zastosowanie art. 108 ustawy VAT oraz korekty przedwcześnie wystawionych faktur zaliczkowych na podstawie art. 106j ust. 1 pkt 5 ustawy VAT.
Wskazanie momentu dokonana korekty JPK w związku z wystawieniem zbiorczej faktury korygującej oraz ustalenia podstawy opodatkowania na fakturze korygującej.
Prawo do korekty podstawy opodatkowania, podatku należnego oraz korekty deklaracji podatkowej za miesiąc grudzień 2018 r. w związku z wystawioną 12 grudnia 2018 r. fakturą korygującą.
Okres rozliczeniowy, w którym należy wykazać korektę podstawy opodatkowania z tytułu wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów oraz eksportu towarów wynikającą z faktur korygujących in plus i in minus, ustalenie kursu waluty obcej, według którego należy rozliczyć korektę wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów oraz eksportu towarów oraz możliwość wystawienia zbiorczej faktury korygującej.
Brak obowiązku dokonania korekty faktury VAT w związku z zastosowaniem zwolnienia od podatku VAT dla wykonanej usługi rozwojowej.
Możliwość wystawienia faktury korygującej „do zera” do pierwotnej faktury VAT, a następnie wystawienia nowej faktury VAT na prawidłową ilość sztuk wyrobów jakie znalazły się w posiadaniu klienta w wyniku dokonanej wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów; prawo do zastosowania stawki 0% podatku od towarów i usług właściwej dla wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów oraz określenie momentu powstania obowiązku
Rozpoznanie stałego miejsca prowadzenia działalności i rozliczenia otrzymanych zaliczek
Opłat od środków spożywczych w zakresie : - pomniejszenia kwoty opłaty należnej w bieżącym okresie, czyli w okresie w którym została wystawiona faktura korygująca, w przypadku zwrotu/wycofania/ niedostarczenia napojów, - pomniejszenia należnej kwoty opłaty od środków spożywczych bez konieczności podawania w informacji numerów partii napojów w przypadku zwrotu/wycofania /niedostarczenia napojów.
Korekta do faktury VAT RR w związku z podwyższeniem ceny sprzedaży.
Prawo do dokonania korekty rozliczeń VAT w związku z przekształceniem jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę z o.o.
Możliwość dokonania korekty faktury w związku z wyrokiem Sądu oraz możliwości uwzględnienia faktury korygującej w deklaracji VAT-7.
Skutki połączenia spółek w zakresie: prawa do składania korekt deklaracji VAT; danych jakie powinny zawierać korekty deklaracji VAT składanych przez nowo utworzoną spółkę; podmiotu zobowiązanego do dokonywania korekt faktur; wystawienia not korygujących do faktur wystawionych przez kontrahentów w dniu lub po dniu połączenia oraz prawa bądź obowiązku dokonania korekty VAT.