W zakresie opodatkowania dochodów osiągniętych na terenie Wielkiej Brytanii.
Zastosowanie metody proporcjonalnego odliczenia i ulgi abolicyjnej oraz obowiązek składania zeznań podatkowych przy dochodach zagranicznych marynarza z tytułu pracy najemnej wykonywanej na statku morskim badawczym – sejsmiku (research vessel), eksploatowanym w transporcie międzynarodowym przez przedsiębiorstwo z faktycznym zarządem i siedzibą w Singapurze.
W zakresie możliwości zastosowania metody proporcjonalnego odliczenia i ulgi abolicyjnej z tytułu pracy najemnej na statku morskim (gazowcu), eksploatowanym w transporcie międzynarodowym przez przedsiębiorstwo z siedzibą w Wielkiej Brytanii, do dochodów uzyskanych w latach 2020-2021.
1. Czy Spółka ma obowiązek wykazać w deklaracji podatkowej w Polsce przychody i koszty związane z wniesieniem nieruchomości położonej w Wielkiej Brytanii jako wkładu niepieniężnego do spółki z siedzibą w Wielkiej Brytanii według przepisów prawa podatkowego obowiązujących w Polsce? 2. Czy, w przypadku gdy w Polsce Spółka ma obowiązek wykazania przychodów i kosztów z tej transakcji zgodnie z przepisami
Opodatkowanie dochodów uzyskanych z tytułu pracy wykonywanej na statku morskim (tankowcu), eksploatowanym w transporcie międzynarodowym przez przedsiębiorstwo z siedzibą w Wielkiej Brytanii, obowiązku złożenia zeznań podatkowych oraz możliwości skorzystania z ulgi abolicyjnej.
W zakresie braku ukonstytuowania zakładu Wnioskodawcy na terenie Polski oraz braku obowiązku złożenia zeznania CIT-8.
W zakresie ustalenia, czy Spółka będzie uprawniona, na podstawie art. 20 ust. 1 updop, do odliczenia od podatku dochodowego od osób prawnych do zapłaty w Polsce podatku u źródła pobranego w Federacyjnej Republice Brazylii od odsetek z tytułu udziału kapitałowego w Y. na zasadach wskazanych w tym przepisie.
Czy Spółka będzie miała prawo, na podstawie art. 20 ust. 1 updop, do odliczenia od podatku dochodowego od osób prawnych do zapłaty w Polsce podatku u źródła pobranego w Federacyjnej Republice Brazylii od wynagrodzenia z tytułu świadczenia na rzecz spółki prawa brazylijskiego, usług opisanych w zdarzeniu przyszłym na zasadach wskazanych w tym przepisie.
Czy Spółka będzie miała prawo, na podstawie art. 20 ust. 1 updop, do odliczenia od podatku dochodowego od osób prawnych do zapłaty w Polsce, podatku u źródła pobranego w Brazylii od wynagrodzenia z tytułu świadczenia na rzecz spółki prawa brazylijskiego, której wspólnikiem jest Wnioskodawca, opisanych we wniosku usług.
Czy Spółka będzie miała prawo, na podstawie art. 20 ust. 1 updop, do odliczenia od podatku dochodowego od osób prawnych do zapłaty w Polsce, podatku u źródła pobranego w Brazylii od wynagrodzenia z tytułu świadczenia na rzecz spółki prawa brazylijskiego, której wspólnikiem jest Wnioskodawca, opisanych we wniosku usług.
W zakresie ustalenia, czy Spółka będzie uprawniona, na podstawie art. 20 ust. 1 updop, do odliczenia od podatku dochodowego od osób prawnych do zapłaty w Polsce, podatku u źródła pobranego w Federacyjnej Republice Brazylii od odsetek z tytułu udziału kapitałowego w Y. na zasadach wskazanych w tym przepisie.
Czy Spółka począwszy od 1 grudnia 2019 r. będzie miała prawo do odliczenia Podatku u Źródła pobranego od tej daty przez Kontrahenta w Ekwadorze zgodnie z art. 20 ust. 1 ustawy o CIT?
Czy Wnioskodawca jest uprawniony do odliczenia od podatku kwoty równej podatkowi zapłaconemu w Brazylii? (pytanie oznaczone we wniosku nr 1)
sposób kalkulacji limitu podatku zapłaconego w Brazylii podlegającego odliczeniu od podatku należnego w Polsce (pytanie oznaczone we wniosku nr 2)
Czy odrębne dokumentacje cen transferowych dla dwóch zakładów położonych w Polsce.
Czy dochód otrzymany z zagranicy (Wielka Brytania) powinien być również opodatkowany w Polsce?
1. Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym w rozumieniu art. 5 Konwencji, korzystanie z magazynu K. wyłącznie w celu składowania komponentów i towarów oraz wydawania towarów nie kreuje dla Spółki tzw. zakładu w Polsce dla celów CIT? 2. Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym z tytułu incydentalnego fakturowania usług transportowych, nie powstanie dla niej tzw. zakład
Czy w związku z przedstawionym zdarzeniem przyszłym, w stanie faktycznym opisanym przez spółkę we wniosku w przypadku dokonywania przez spółkę płatności za oddane jej w leasing urządzenia przemysłowe, dla których odbiorcą należności będzie T. UK, spółka, na podstawie art. 12 konwencji z dnia 20 lipca 2006 r. zawartej między Rzecząpospolitą Polską a Zjednoczonym Królestwem Wielkiej Brytanii i Irlandii