Dotyczy ustalenia, czy obowiązek podatkowy w podatku VAT wystąpi w dniu wydania lokalu oraz skutków podatkowych w podatku VAT zawarcia umowy rezerwacyjnej, przyjęcia opłaty rezerwacyjnej oraz przekazania opłaty rezerwacyjnej na rachunek powierniczy.
Brak powstania obowiązku podatkowego w związku z otrzymaniem opłaty rezerwacyjnej oraz brak opodatkowania podatkiem VAT zatrzymanej przez Państwa części lub całości kwoty opłaty rezerwacyjnej w przypadku, gdy z winy Klienta nie dojdzie do zawarcia umowy deweloperskiej lub Innej umowy.
czy w związku z zobowiązaniem z tytułu wynagrodzenia Podwykonawcy w części odpowiadającej Kaucji, termin 90 dni wynikający z art. 18f Ustawy o CIT należy liczyć od momentu zakończenia okresu gwarancyjnego
Zatrzymana kwota w związku z kaucją gwarancyjną (ze względu na charakter kwoty zatrzymanej, która jest kwotą należną w związku z zabezpieczeniem należytego wykonania umowy) nie stanowią podstawy do zastosowania przez Wnioskodawcę korekty podatku należnego, zgodnie z art. 89a ustawy.
brak rozpoznania przychodu oraz kosztu podatkowego w związku z otrzymaniem i dokonaniem wpłaty na poczet zabezpieczenia uprawnień do zrealizowania minimum Kwoty Gwarantowanej ze sprzedaży lokali
Możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów aktualizujących wierzytelności z tytułu robót budowalnych (przy istnieniu podmiotu odpowiedzialnego solidarnie za wierzytelność) oraz z tytułu kaucji gwarancyjnych
Czy Spółka jest uprawniona aby zaliczyć pełną wysokość kaucji gwarancyjnych zapłaconych na rzecz O. do kosztów uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o CIT?
Ponoszenie odpowiedzialności solidarnej za zobowiązania podatkowe dostawcy (art. 105 ustawy).
Czy w przypadku niezwrócenia kwot wynikających z powyżej opisanych zatrzymanych kaucji gwarancyjnych w terminie 150 dni od terminu ich płatności Wnioskodawca będzie zobowiązany dokonać na podstawie art. 89b ustawy o podatku od towarów i usług, pomniejszenie podatku naliczonego o podatek wynikający z faktur za nabyte usługi budowlane w części zawartej w kwotach nie zwróconych kaucji gwarancyjnych?
Ponoszenie odpowiedzialności solidarnej za zobowiązania podatkowe dostawcy.
Zabezpieczenia w postaci zatrzymanej kaucji gwarancyjnej czy istnieje obowiązek dokonania korekty podatku naliczonego na podstawie art. 89b ustawy o VAT?
Ponoszenie odpowiedzialności solidarnej za zobowiązania podatkowe dostawcy.
Możliwość zastosowania ulgi na złe długi dla zatrzymywanej przez Zamawiającego części wynagrodzenia w postaci kaucji gwarancyjnej.
Podatek od towarów i usług w zakresie obowiązku dokonania przez syndyka korekty podatku naliczonego w trybie art. 89b ustawy o VAT.
Wnioskodawca wnosi o potwierdzenie, że ewentualna odpowiedzialność Spółki za zaległości w VAT dostawcy paliw wynikająca z art. 105a ust. 1 ustawy o VAT ogranicza się wyłącznie do zaległości w VAT jej bezpośredniego dostawcy (tj. P) i nie obejmuje zaległości w VAT innych podmiotów uczestniczących w łańcuchu dostaw paliw do Wnioskodawcy (przed P).
Ponoszenie odpowiedzialności solidarnej za zobowiązania podatkowe dostawcy.
Ponoszenie odpowiedzialności solidarnej za zobowiązania podatkowe dostawcy.
Czy w odniesieniu do kwoty kaucji zatrzymanej przez spółkę na poczet prawidłowego wykonania umowy oraz usunięcia wad i usterek będzie miał zastosowanie przepis art. 89b ustawy o podatku od towarów i usług tzn. czy będzie w odniesieniu do tych kwot zobowiązana do korekty odliczonej kwoty podatku VAT?
obowiązek dokonania korekty podatku VAT w świetle art. 89b ustawy o podatku od towarów i usług od zatrzymanej kaucji gwarancyjnej
Solidarna odpowiedzialność nabywcy za zaległości podatkowe podmiotu dokonującego na jego rzecz dostawy towarów wymienionych w załączniku nr 13 do ustawy o VAT
solidarna odpowiedzialność nabywcy za zaległości podatkowe podmiotu dokonującego na jego rzecz dostawy towarów wymienionych w załączniku nr 13 do ustawy o VAT
Potrącona kaucja stanowi zapłatę i w analizowanym przypadku nie ma podstaw do dokonywania korekty podatku naliczonego, w części dotyczącej potrąconej kaucji gwarancyjnej po upływie terminu, o którym mowa w art. 89 b ustawy o VAT.
Zastosowanie przepisu art. 89b ust. 2 ustawy o podatku od towarów i usług w przypadku zatrzymania części wynagrodzenia podwykonawcy w postaci kaucji gwarancyjnej
Podatek od towarów i usług w zakresie braku obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego lub należnego w części dotyczącej kaucji gwarancyjnej.