Prezentacja zwróconych przez radnych lub potrąconych z bieżących diet kwot w informacji PIT-R.
Obowiązki płatnika związane z przekazywaniem pracownikom zatrudnionym na podstawie umów o pracę informacji PIT-11 za pomocą zabezpieczonej platformy internetowej.
Brak możliwości skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej przy braku posiadania dokumentów stwierdzających poniesienie wydatków i wystawionych na wnioskodawcę.
Brak możliwości odliczenia od dochodu – w zeznaniu podatkowym za 2021 r., w ramach ulgi rehabilitacyjnej określonej w art. 26 ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych – wydatków na zakup miernika krzepliwości krwi wraz z paskami do pomiaru oraz poniesionych na zakwaterowanie i wyżywienie podczas przebywania w zakładzie rehabilitacji leczniczej i korzystania z rehabilitacji, gdyż
obowiązek sporządzenia deklaracji rocznej PIT-4R oraz imiennych informacji PIT-11 w związku z przekształceniem spółki z o.o. w spółkę komandytowo-akcyjną
Czy Bank, dochowując należytej staranności, może powołać się na odebrane od Klienta Oświadczenia (o treści wskazane w stanie faktycznym), w celu wykazania, że osiągnięte przez Klienta dochody z tytułu odpłatnego zbycia papierów wartościowych osiągane są w wykonywaniu przez niego działalności gospodarczej, a w konsekwencji, że na Banku nie spoczywa obowiązek wystawienia na rzecz Klienta informacji PIT
Obowiązek Spółki co do wysokości kosztów uzyskania przychodów jakie podatnik (Akcjonariusz) winien zidentyfikować wobec dokonanego zbycia przedmiotowych akcji nie powinien ograniczać się jedynie do sporządzenia stosownej informacji rocznej PIT-8C z wykazaniem w niej przychodu, ponieważ Spółka w momencie wniesienia przez akcjonariusza do Spółki przedsiębiorstwa posiadała wiedzę o wartości przedsiębiorstwa
wystąpienie po stronie Spółki obowiązku sporządzenia informacji PIT-8C w związku z wypłatą środków za nabyte udziały w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością oraz wskazania w sporządzonej informacji PIT-8C wartości kosztów uzyskania przychodów ze zbycia udziałów.?
Czy zgodnie z art. 39 ust. 3 updof w związku z przymusowym wykupem akcji akcjonariuszy mniejszościowych będących osobami fizycznymi przez akcjonariusza większościowego, po stronie Spółki powstaje obowiązek sporządzenia i przesłania wspomnianym osobom fizycznym (oraz właściwym urzędom skarbowym) imiennych informacji o wysokości osiągniętego przez nich dochodu, o którym mowa w art. 30b ust. 2 ustawy
Czy kopie informacji PIT-11 o wysokości dochodu i pobranych zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych, dotyczące sporządzanych i przesyłanych w przedstawionej wyżej formie, mogą być przechowywane w urzędzie na nośnikach elektronicznych?
Czy Spółdzielnia powinna sporządzić PIT-8C z podaniem kwoty nie zasądzonej (przedawnionej)?Czy Spółdzielnia powinna sporządzić PIT-8C z podaniem kwoty, na którą komornik wydał decyzję o nieściągalności?
Czy nowy pracodawca może złożyć korekty dokumentów za okres prowadzenia działalności przez poprzedniego płatnika i czy należy korygować deklaracje PIT-4 i informację PIT-11 oraz za jaki okres, w przypadku zwrotu zasiłku na zagospodarowanie w kwocie netto przez byłego pracownika.
Czy płatnik ma obowiązek sporządzenia korekty PIT-11 w przypadku, gdy w pierwszej wersji informacji błędnie zakwalifikowano przychody z udziału w organach stanowiących osób prawnych?
Czy wypłacone stypendia szkolne i zasiłek szkolny należy zakwalifikować jako dochód zwolniony z podatku dochodowego od osób fizycznych zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 40, czy też jako dochód zwolniony zgodnie z zapisem art. 21 ust. 1 pkt 40b, z którym to zwolnieniem wiąże się sporządzenie przez płatnika informacji o wysokości pobranego stypendium PIT-8S?