Miejsce opodatkowania zakupu oraz sprzedaży energii elektrycznej; wskazania podmiotu zobowiązanego do rozliczenia podatku z tytułu zakupu oraz sprzedaży energii elektrycznej; stosowanie mechanizmu odwrotnego obciążenia w przypadku sprzedaży lub zakupu energii elektrycznej, dokonywanych z polskimi podmiotami oraz powstania obowiązku podatkowego; w zakresie podatku akcyzowego – brak opodatkowania w Polsce
Czy dochody uzyskane ze zbycia polskich obligacji skarbowych pochodzące z obrotu odbywającego się na nieregulowanym rynku pozagiełdowym spowodują powstanie po stronie Funduszu ograniczonego obowiązku podatkowego w Polsce w rozumieniu art. 3 ust. 2 ustawy o CIT?
Możliwość rozliczenia „straty” poniesionej w związku z przymusowym umorzeniem akcji banku.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia akcji oraz certyfikatów inwestycyjnych przez rezydenta podatkowego Arabii Saudyjskiej.
Strata poniesiona w związku z przymusowym umorzeniem akcji nie może być zaliczona do kosztów uzyskania przychodów (w tym do kosztów uzyskania przychodów, o których mowa w art. 23 ust. 1 pkt 38 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych).
W zakresie skutków podatkowych sprzedaży akcji polskich spółek, opodatkowania przychodu z odsetek od pożyczki udzielonej polskiej spółce kapitałowej oraz dywidendy wypłaconej przez polską spółkę rezydentowi Wielkiej Brytanii.
Czy wydatki poniesione dotychczas, jak również wydatki, które zostaną poniesione w przyszłości przez Wnioskodawcę w związku z przygotowaniem i przeprowadzeniem IPO oraz wprowadzeniem już istniejących akcji Spółki na GPW bez podnoszenia kapitału zakładowego, stanowią koszt uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o CIT?
w zakresie określenia momentu powstania przychodu w odniesieniu do transakcji związanych z obrotem kryptowalutą
w zakresie rozliczania różnic kursowych od transakcji obrotu kryptowalutami
Powstanie obowiązku podatkowego w związku z zamianą jednego rodzaju Kryptowaluty na inny rodzaj Kryptowaluty.
Obowiązek sporządzenia spisu z natury na koniec roku podatkowego w związku z transakcjami handlu Kryptowalutami .
Moment rozpoznania przychodu w związku z transakcjami handlu Kryptowalutami wykopanymi oraz nabytymi, tj. moment wymiany Kryptowaluty (bitcoin, etherum, itp.) na waluty tradycyjną (pln, usd, euro), czy moment wypłaty waluty tradycyjnej na rachunek bankowy Wnioskodawcy.
Moment rozpoznania kosztu uzyskania przychodu w związku z transakcjami handlu Kryptowalutami, tj. moment wymiany waluty tradycyjnej (pln, usd, euro) na Kryptowalutę (bitcoin, etherum, itp.), czy moment wpłaty waluty tradycyjnej na rachunek giełdy?
Skutki podatkowe zawierania przez Wnioskodawcę umów zlecenia polegających na inwestowaniu powierzonych środków finansowych.
Skutki podatkowe zawierania przez Wnioskodawcę umów zlecenia polegających na inwestowaniu powierzonych środków finansowych.
czy wydatki dotychczas poniesione oraz wydatki, które zostaną poniesione w przyszłości przez Spółkę w związku z przygotowaniem i przeprowadzeniem oferty publicznej akcji Spółki na GPW stanowią koszty uzyskania przychodów, potrącalne w momencie ich poniesienia
W zakresie ustalenia miejsca opodatkowania dochodów ze zbycia akcji na polskiej giełdzie oraz uzyskanej dywidendy z tytułu posiadania akcji polskich spółek przez rezydenta Szwecji.
1. Zaliczenie wydatków na Usługi Doradcze związane z procesem przygotowania i przeprowadzenia oferty publicznej (bez emisji nowych akcji/podwyższania dotychczasowego kapitału zakładowego Spółki) do kosztów uzyskania przychodów. 2. Zaliczenie ponoszonych w związku z procesem przygotowania i przeprowadzenia oferty publicznej (bez emisji nowych akcji/podwyższania dotychczasowego kapitału zakładowego Spółki
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodu wydatków związanych z emisją akcji dotyczących doradztwa prawnego, finansowego, inwestycyjnego związanych z przygotowaniem i przeprowadzeniem emisji oraz dotyczących kosztów przygotowania prospektu emisyjnego w związku z wprowadzeniem na giełdę akcji istniejących.
Opodatkowanie dywidendy wypłacanej przez spółki notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych.
Czy wydatki związane z emisją akcji stanowią, w świetle art. 15 i 16 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz.U. z 2000 r. Nr 54, poz. 654 z późn. zm.), koszty uzyskania przychodów?
skoro przedmiotowa Transakcja nie będzie opodatkowana podatkiem od towarów i usług, powyższa czynność będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych zgodnie z art. 1 ust. 1 pkt 1 lit. a ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Czy koszt pośredni obejmujący szeroko pojęte doradztwo inwestycyjne i pomoc prawną, z której spółka skorzystała celem wprowadzenia swoich akcji stanowiących kapitał zakładowy spółki akcyjnej do obrotu publicznego, można uznać za koszt uzyskania przychodu w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w przypadku gdy spółka zrezygnowała z upublicznienia akcji i nie doszło do podwyższenia
1. Czy wydatki poniesione przez Spółkę na usługi związane z doradztwem gospodarczym (m.in. prawnym, inwestycyjnym, audytorskim, ratingowym) w związku planowanym wprowadzeniem jej akcji na giełdę stanowiły koszt uzyskania przychodu w rozumieniu art. 15 ust 1 ustawy o CIT? 2. Czy wydatki poniesione przez Spółkę należy uznać za koszty pośrednie w rozumieniu art. 15 ust 4d ustawy o CIT i wykazać jako koszt