Skutki podatkowe otrzymywania darowizn od osoby, której nie zna się wszystkich danych osobowych.
Obowiązki informacyjne zleceniodawcy, wystawiania PIT-11, przy rozliczeniu wynagrodzenia małoletniego zleceniobiorcy a ulga dla młodych.
Zgłoszenie darowizny otrzymanej łącznie od rodziców w postaci środków pieniężnych przelanych na rachunek bankowy.
Od 17 kwietnia 2020 r. podatników CIT obowiązują zmienione i nowe wzory formularzy CIT. Wzory należy stosować do osiągniętych dochodów (poniesionych strat) w roku podatkowym rozpoczynającym się po 31 grudnia 2019 r.
Opublikowano rozporządzenie określające nowe druki formularzy podatkowych składanych przez rozliczających podatek dochodowy od osób prawnych. Konieczność wprowadzenia nowych formularzy i zmian w dotychczas obowiązujących jest skutkiem obowiązywania od początku roku nowych przepisów podatkowych.
Podatnik, który dokonał zgłoszenia darowizny nie na formularzu SD-Z2, zachowuje prawo do ulgi podatkowej. Wymóg zgłoszenia dokonanej darowizny na określonym formularzu jest bowiem jedynie wymogiem natury technicznej - wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z 6 lipca 2016 r., sygn. akt VIII SA/Wa 869/15.
W przypadku zmiany przedmiotu nabycia nie jest możliwe złożenie korekty zgłoszenia. Koniecznym jest złożenie nowego zgłoszenia SD-Z2, w którym Wnioskodawczyni prawidłowo wykaże nabyty przedmiot spadku. Wnioskodawczyni od początku wiedziała, jaki był prawidłowy przedmiot nabycia. Jako że ustawowy termin 6 miesięcy na zgłoszenie w tym przypadku nie zostanie zachowany, Wnioskodawczyni utraci prawo do
Czy Bank, dochowując należytej staranności, może powołać się na odebrane od Klienta Oświadczenia (o treści wskazane w stanie faktycznym), w celu wykazania, że osiągnięte przez Klienta dochody z tytułu odpłatnego zbycia papierów wartościowych osiągane są w wykonywaniu przez niego działalności gospodarczej, a w konsekwencji, że na Banku nie spoczywa obowiązek wystawienia na rzecz Klienta informacji PIT
Przychody z tytułu praw majątkowych jak i poniesione koszty powinny zostać wykazane w zeznaniu podatkowym składanym za rok podatkowy, w którym zostaną uzyskane (poniesione). Z uwagi na to, iż przewidywany koszt wydania pamiętnika będzie znacznie przewyższać spodziewany przychód z tytułu sprzedaży pamiętników, nie wystąpi dochód do opodatkowania lecz strata ze źródła przychodu, tj. z praw majątkowych
Czy w przypadku otrzymania w 2012 r. dywidendy od holenderskiej spółki z o.o. przez spółkę komandytową, której komandytariuszem jest wnioskodawca powinien on rozpoznać przychód z dywidendy, proporcjonalnie do swojego udziału w zysku, jako przychód ze źródła przychodów, jakim jest pozarolniczą działalność gospodarcza czy jako przychód ze źródła przychodów, jakim jest udział w zysku osób prawnych?
Czy w przypadku otrzymania w 2012 r. dywidendy od holenderskiej spółki z o.o. przez spółkę komandytową, której komandytariuszem jest wnioskodawca powinien on rozpoznać przychód z dywidendy, proporcjonalnie do swojego udziału w zysku, jako przychód ze źródła przychodów, jakim jest pozarolniczą działalność gospodarcza czy jako przychód ze źródła przychodów, jakim jest udział w zysku osób prawnych?
Do 31 stycznia 2012 r. płatnicy podatku powinni złożyć we właściwym urzędzie skarbowym informacje PIT-4R (o pobranych zaliczkach na podatek dochodowy) i PIT-8AR (o pobranym podatku zryczałtowanym) za ubiegły rok. Niedotrzymanie tego terminu lub podanie w deklaracjach nieprawidłowych informacji jest zagrożone karą grzywny od 180 do 240 stawek dziennych.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie obowiązku złożenia informacji strefowych dołączanych do zeznania rocznego.
Co należy rozumieć przez dochód zwolniony od podatku wykazywany w rubryce 39 w informacji o dochodach oraz pobranych zaliczkach na podatek dochodowy PIT-11 (17)?
Czy z tytułu wydania pamiętnika na wyżej wymienionych warunkach i sprzedaży pewnej liczby egzemplarzy Wnioskodawca powinien zapłacić podatek, mimo że nie osiągnąłby z tego dochodu? Jeżeli tak to jak wysoki byłby ten podatek i jak Wnioskodawca powinien wówczas rozliczać go z Urzędem Skarbowym? Gdyby Wnioskodawca nie sprzedawał żadnego egzemplarza, a tylko je rozdał czy sytuacja by się zmieniła?
Obowiązki spadkobierców jako podatników podatku od spadków i darowizn.
W jakich terminach Wnioskodawca powinien składać formularz PIT ZG? Czy w terminie każdorazowego uzyskania dochodu w danym roku podatkowym poza granicą Polski (np. raz na miesiąc po uzyskaniu wynagrodzenia z tytułu uczestnictwa w zarządzie spólki mającej siedzibę na Cyprze)? Czy też jednorazowo po zakończeniu danego roku podatkowego, w ramach którego uzyskano dochód poza granicami Polski?Czy w przypadku
Czy prawidłowe jest stanowisko płatnika zarówno co do sposobu, jak i formy sporządzonych dokumentów rozliczeniowych za rok podatkowy w świetle art. 39 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych z tytułu stosunku pracy dla wyżej wymienionych pracowników, z uwzględnieniem miejsca oraz czasu pracy?Czy pracodawca ma obowiązek uwzględniać lub żądać informacji dotyczącej wykonywania pracy za granicą
Czy istnieje możliwość dokonania korekty deklaracji w sytuacji otrzymania faktur korygujących po zakończeniu działalności gospodarczej?
Pytanie podatnika dotyczy obowiązku składania informacji SSE-M oraz SSE-R na podstawie art. 7 ust. 4 ustawy z dnia 2 października 2003 r. o zmianie ustawy o specjalnych strefach ekonomicznych i niektórych ustaw (Dz. U. Nr 188 poz. 1840 z późn.zm.).