Zakup szkoły w zdarzeniu przyszłym nr 1 bądź Budowę szkoły w zdarzeniu przyszłym nr 2 należy uznać za wydatek na zakup urządzenia niezbędnego do prowadzenia szkoły finansowanego z dochodów szkoły, które pochodzą z ich prowadzenia w rozumieniu przepisów o systemie oświaty. W konsekwencji Dochody z liceum, które Spółka osiągnie w przyszłych latach i które w przyszłości Spółka przeznaczy na Zakup szkoły
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z wydatkami poniesionymi na realizację projektu.
Możliwość opodatkowania ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych według stawki 3%. przychodów uzyskiwanych z tytułu wynagrodzenia za pełnienie funkcji dyrektora szkoły, pokrytego ze środków dotacji oświatowej.
Czy środki pieniężne otrzymane przez Stowarzyszenie tytułem darowizny na rachunek bankowy Stowarzyszenia z przeznaczeniem ich na pokrycie działań naukowych, naukowo-technicznych i oświatowych podejmowanych w ramach działalności statutowej i dla realizacji celów statutowych, stanowiące dochód Stowarzyszenia, korzystają ze zwolnienia przedmiotowego z podatku CIT, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 4
Czy Fundacja prowadząca statutową działalność oświatową oraz wynajem pomieszczeń korzysta ze zwolnienia od podatku od osób prawnych, a jeśli nie, to w jakim momencie powstaje obowiązek podatkowy?
Możliwość zastosowania 3% stawki ryczałtu dla przychodów uzyskiwanych z dotacji oświatowej oraz dokonania korekty zeznania podatkowego.
1) Czy dochód uzyskany przez Stowarzyszenie, który zostanie przeznaczony i wydatkowany przez Stowarzyszenie na realizację celów statutowych Stowarzyszenia może korzystać ze zwolnienia na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4 updop? 2) Czy składki członkowskie uzyskiwane przez Stowarzyszenie korzystają ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 40 updop?
Zwolnienie z opodatkowania wynagrodzenia dyrektora niepublicznego przedszkola
Ustalenie czy kwoty wydatkowane przez Fundację są wydatkami na cele statutowe, o których mowa w art. 17 ust. 1 pkt 4 i czy w związku z tym dochody Fundacji podlegają zwolnieniu z podatku w części przeznaczonej na te cele.
Prawo do częściowego odliczenia podatku VAT z tytułu realizacji inwestycji.
Ustalenie zwolnienia z opodatkowania na podstawie art. 17 ust.1 pkt 4 ustawy o CIT w przypadku przeznaczenia uzyskanego dochodu na działalność oświatową i naukową.
‒ Zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 27 ustawy świadczonych osobiście przez Pana usług, ‒ brak zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 27 ustawy usług świadczonych przez instruktora, ‒ zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 ustawy usług świadczonych przez Pana i instruktora.
Ustalenie, czy po obowiązkowej rejestracji Przedsiębiorcy na podatnika VAT czynnego i po przyznaniu przez Miasto statusu jednostki objętej systemem oświaty świadczone przez Wnioskodawcę usługi kształcenia będą zwolnione z art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a ustawy.
Czy przychód uzyskiwany przez Stowarzyszenie z czesnego pobieranego w prowadzonej przez Stowarzyszenie szkole, przeznaczony na nabycie nieruchomości służącej realizacji celów Stowarzyszenia zbieżnych z celami określonymi w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT będzie, na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT, zwolniony z podatku dochodowego od osób prawnych?
W zakresie ustalenia, czy kwota otrzymana tytułem darowizny na rachunek Stowarzyszenia (…) z przeznaczeniem na pokrycie działań z tytułu doszkalania nauczycieli w ramach działalności statutowej, stanowiąca dochód podatnika, korzysta ze zwolnienia przedmiotowego, stosownie do brzmienia art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych.
Ustalenie źródła przychodów uzyskanych z tytułu udzielania korepetycji oraz kosztów uzyskania przychodu.
Zwolnienie z opodatkowania usług wypożyczenia instrumentów muzycznych na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a w związku z art. 43 ust. 17 i 17a ustawy.
Przychody uzyskane z tytułu udzielania korepetycji stanowią – w myśl art. 13 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych – przychody z działalności wykonywanej osobiście, o której mowa w art. 10 ust. 1 pkt 2 ww. ustawy.
Ustalenie źródła przychodów uzyskanych z tytułu udzielania korepetycji.
Przychody Wnioskodawcy uzyskane z tytułu udzielania korepetycji stanowią – w myśl art. 13 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych – przychody z działalności wykonywanej osobiście, o której mowa w art. 10 ust. 1 pkt 2 ww. ustawy. Wnioskodawca jest uprawniona do zastosowania 20% kosztów uzyskania przychodu. W przypadku, gdy Wnioskodawca poniesie koszty w wysokości wyższej niż wynikające
Czy kwoty przekazane przez Gminę na mocy ugody z dnia 9 czerwca 2020 r. zawartej przed sądem okręgowym, tytułem zapłaty zaniżonej kwoty dotacji za lata 2013˗2016, są wolne od podatku dochodowego na mocy art. 21 ust. 1 pkt 129 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
1) Czy środki pieniężne otrzymane w roku 2020 w wyniku realizacji prawomocnego wyroku sądu powszechnego, uznającego roszczenie z tytułu niedopłaconej kwoty dotacji oświatowej, należnej za rok 2011 i za rok 2007 należy traktować jako dochód? 2) W jakim okresie należy opodatkować te środki?
1) Czy środki pieniężne otrzymane w 2019 r. lub roku 2020 w wyniku realizacji prawomocnego wyroku Sądu Powszechnego, uznającego roszczenie z tytułu niedopłaconej kwoty dotacji oświatowej, należnej za 2011 r., należy traktować jako dochód? 2) W jakim okresie należy opodatkować te środki?