Prawidłowość dokumentowania transakcji nabycia wirtualnych przedmiotów.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z prowadzeniem szkoły.
Dokumentowanie dowodami wewnętrznymi wydatków na zakup uszkodzonych komputerów.
W zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na podstawie potwierdzenia zawarcia transakcji.
Sposób udokumentowania kosztów uczestnictwa (partycypacji) w kosztach utrzymania nieruchomości wspólnej oraz kosztu utrzymania lokalu.
W zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów poniesionych wydatków na nabycie prawa do znaku towarowego.
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości nabytej w 2006 r. w przypadku wydatkowania środków na nabycie innej nieruchomości i sposób dokumentowania poniesionych wydatków.
Czy wydatki poniesione przez Spółkę w związku z podróżami służbowymi jej pracowników udokumentowane w sposób przedstawiony w stanie faktycznym (wydruki internetowe) zakwalifikowane do ujęcia w księgach rachunkowych mogą stanowić koszt uzyskania przychodu?
Czy wydatki ponoszone na ww. usługi, przy braku pisemnych umów, stanowią koszty uzyskania przychodu (w stanie prawnych przed 1 stycznia 2007 r. oraz po tej dacie)?
Czy w świetle obowiązujących przepisów po otrzymaniu faktury w formie elektronicznej i jej wydrukowaniu jako oryginał może stanowić koszt uzyskania przychodu w podatku dochodowym od osób prawnych jako koszt prawidłowo udokumentowany?
Czy wydatki na wypłaty diet pracownikom zatrudnionym na stanowiskach handlowców można będzie zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów?
W jaki sposób należy udokumentować fakt wydatkowania przychodu ze sprzedaży lokalu mieszkalnego, jeżeli został on wydatkowany na budowę budynku mieszkalnego na gruncie stanowiącym współwłasność podatników i ich rodziców?
dotyczy ustalenia wartości początkowej obiektu handlowego zgodnie z art. 22g ust. 8, 9 i art. 22n ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych
Czy podatnik ma prawo uznać za koszty uzyskania przychodu wydatki na czynsz i fundusz remontowy na podstawie powiadomienia o wysokości opłat oraz bankowego potwierdzenia przelewu?
Czy można dokumentować zakupy usług zagranicznych innymi dokumentami niż rachunki i faktury prowadząc działalność turystyczną polegającą na rezerwacji i zakupie usług hotelowych, biletów lotniczych i kolejowych, wynajmie samochodów, przewodników itp. w związku z problemami z pozyskaniem faktur za wyświadczone usługi, zwłaszcza hotelarskie?
Czy podatnik w roku podatkowym 2005r. oraz w latach następnych ma prawo wydatek związany z prowadzoną działalnością gospodarcza udokumentowany fakturą VAT ( np. wydatki dotyczące paliwa, zakupu części zamiennych, usług telekomunikacyjnych, usług obcych itp.) zaewidencjonować w kol. 14 podatkowej księgi przychodów i rozchodów oraz zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów danego okresu rozliczeniowego
czy, w związku z przeciągającą się w czasie niemożnością otrzymania faktury od kontrahenta, Spółka, na podstawie umowy cywilnoprawnej dotyczącej naprawy samochodu oraz dowodów bankowych i kasowych, na prawo zarachować wypłacone zaliczki w koszty uzyskania przychodów.
Czy poniesione wydatki udokumentowane paragonami są kosztem uzyskania przychodu? Pracownicy firmy korzystają z usług taksówkowych, a wydatki te związane są z osiąganym przez firmę przychodem. Zamiast faktur za przejazd taksówką pracownicy przedstawiają paragony z kasy fiskalnej.
Czy w zeznaniu za 2005 rok można odliczyć kwotę wynikającą z faktury wystawionej w roku 2005 za montaż centralnego ogrzewania, w sytuacji gdy zapłata na rzecz spółdzielni nastąpi w ratach miesięcznych począwszy od 2006 roku?
1. Czy klub sportowy spełnia wymogi określone w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz w ustawie o podatku dochodowym od osób prawnych, konieczne dla możliwości skorzystania przez darczyńców z tzw. ulgi sportowej? 2. Co należy zaliczyć do kategorii "wydatków na działalność klubów sportowych"? 3. W jaki sposób należy dokumentować (ewidencjonować) wpłaty dokonane z wyżej powołanych tytułów
Zapytanie dotyczy możliwości odliczenia w podatku od towarów i usług podatku naliczonego na podstawie dokumentu WZ.