W zakresie ustalenia czy: 1) wypłata zobowiązania z tytułu zysków wypracowanych przez Spółkę Komandytową przed wejściem na estoński CIT będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych w formie ryczałtu od dochodów spółek; 2) wypłata zobowiązania z tytułu zysków wypracowanych przez Spółkę z o.o. w okresie kiedy nie była opodatkowana estońskim CIT będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem
Czy dopłaty zwrotne wniesione przez Wspólnika do Spółki Komandytowej będą stanowić przychód podatkowy podlegający opodatkowaniu po stronie Spółki Komandytowej?
Czy dopłaty zwrotne wniesione przez Wspólnika do Spółki Komandytowej będą stanowić przychód podatkowy podlegający opodatkowaniu po stronie Spółki Komandytowej?
Wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie ustalenia czy dopłaty zwrotne wniesione przez Wspólników do Spółki Komandytowej będą stanowić przychód podatkowy podlegający opodatkowaniu po stronie Spółki Komandytowej.
Wniesienie dopłat do Spółki akcyjnej spowodowało zmianę umowy spółki w świetle art. 1 ust. 3 pkt 2 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. W przedmiotowej sprawie zmiana umowy Spółki podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 1 ust. 1 pkt 1 lit. k) ww. ustawy.
Czy w opisanym stanie sprawy, w związku z sukcesją dopłat i ich zwrotem po przekształceniu Spółki Z w spółkę akcyjną - w okresie od 01 stycznia 2019 r. do dnia zwrotu dopłat przez Spółkę Z - podatnik PGK zobowiązany jest do rozpoznania przychodów/dochodów podlegających opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Czy w opisanym stanie sprawy, w związku z sukcesją dopłat i ich zwrotem po przekształceniu Z w spółkę akcyjną - w okresie od 1 stycznia 2016 r. do dnia zwrotu dopłat przez Z - podatnik PGK Y zobowiązany jest do rozpoznania przychodów/dochodów podlegających opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych? (zdarzenie przyszłe)
Czy w opisanym stanie sprawy, w związku z sukcesją dopłat i ich zwrotem po przekształceniu Z w spółkę akcyjną - w okresie od 1 stycznia 2016 r. do dnia zwrotu dopłat przez Z - podatnik PGK Y zobowiązany jest do rozpoznania przychodów/dochodów podlegających opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych? (stan faktyczny)
Czy czynność wniesienia zwrotnych dopłat do spółki komandytowej, która ma zostać dokonana przez wspólników Wnioskodawcy podlegać będzie podatkowi od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 1 ust. 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych?
Czy Wnioskodawca zobowiązany jest do zapłaty podatku opisanego w stanie faktycznym w związku z konwersją dopłat na udziały ?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy w związku z sukcesją dopłat po przekształceniu Wnioskodawcy ze spółki z o.o. w spółkę akcyjną, dopłaty te powinny zostać zaliczone przez niego do przychodów podlegających opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych oraz ustalenia, czy w związku z sukcesją dopłat po przekształceniu Wnioskodawcy ze spółki z o.o. w spółkę akcyjną, Wnioskodawca
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia przychodów/dochodów podlegających opodatkowaniu podatkiem dochodowym.
Czy kwoty otrzymane przez Wnioskodawcę z tytułu zwrotu dopłat lub należne z tytułu podjęcia uchwały Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia o zwrocie tych dopłat, będą stanowiły dla Wnioskodawcy przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Należy wskazać, że czynność przekazania udziałowcowi (Wnioskodawcy) nieruchomości zabudowanej w ramach zwrotu dopłat do kapitału nie została wymieniona w katalogu czynności podlegających opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych. Tym samym, czynność ta nie będzie podlegała opodatkowaniu ww. podatkiem zgodnie z art. 1 ust. 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Czy w związku z wniesieniem dopłaty do SKA lub uzyskaniem prawa do zwrotu wniesionej dopłaty u akcjonariusza SKA powstanie przychód opodatkowany na gruncie ustawy?
Czy w związku z wniesieniem dopłaty do SKA lub uzyskaniem prawa do zwrotu wniesionej dopłaty u akcjonariusza SKA powstanie przychód opodatkowany na gruncie ustawy?
Osoba, która odkupiła udział w spółce, może skorzystać ze zwolnienia przy zwrocie dopłaty wniesionej przez poprzedniego udziałowca - wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego z 18 maja 2011 r. (sygn. akt II FSK 65/10).
Czy wniesienie dopłat zwrotnych na zwiększenie kapitału podstawowego spowoduje powstanie przychodu w Spółce z objęcia udziałów przez wspólników , jeżeli wartość objętych udziałów przez wspólników będzie równa z kwotą wpłaconych dopłat zwrotnych?