Czy Wnioskodawca powinien pełnić funkcję płatnika z tytułu realizacji zleceń dewizowych wystawionych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych dotyczących zagranicznych świadczeń emerytalno-rentowych, czy też to na świadczeniobiorcy (podatniku) ciąży obowiązek samodzielnego obliczania i odprowadzania zaliczek na podatek dochodowy od zagranicznych świadczeń otrzymywanych w formie zleceń dewizowych?
Czy w odniesieniu do opisanych w stanie faktycznym płatności Wynagrodzenia, realizowanych przez Wnioskodawcę w konsekwencji rozliczenia Transakcji zawieranych w ramach zarządzania rezerwami dewizowymi, Kontrahenci zagraniczni, będący ich stroną, uzyskują z tego tytułu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przychody w rozumieniu ustawy o CIT, objęte dyspozycją art. 21 ustawy o CIT, w związku z czym
w zakresie sposobu ewidencjonowania obrotu dewizami w podatkowej księdze przychodów i rozchodów
Czy w przypadku ww. kredytu denominowanego powstają różnice kursowe, a jeśli tak, to czy stanowią one koszt uzyskania przychodu?
zakresie zastosowania kursów walut w przypadku regulowania należności/zobowiązań, zakupu dewiz w kantorze internetowym.
zakresie zastosowania kursów walut w przypadku regulowania należności/zobowiązań, zakupu dewiz w kantorze internetowym.
Czy różnice kursowe powstałe przy zapłacie faktury w dewizach na kwocie VAT są kosztem lub przychodem podatkowym?
Czy za faktycznie zastosowany kurs waluty uznać można kurs kupna ogłoszony przez bank z którego usług korzysta podatnik?
Czy wypływ pieniędzy w konta walutowego w każdym z opisanych sposobów rodzi konieczność rozliczania różnic kursowych na podstawie art. 24c ust. 2 i ust. 3 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (różnic od własnych środków w walucie)?
Czy obrót walutą gdy Podatnik nie prowadzi działalności gospodarczej, podlega opodatkowaniu i na jakich zasadach, skoro do transakcji sprzedaży dochodzić będzie przez cały rok i Podatnik zakłada, że przyniesie mu wymierne zyski?
1) Czy straty poniesione z tytułu operacji finansowych, z tytułu przeprowadzonych transakcji dewizowych objętych umową z GFT stanowią koszt uzyskania przychodu w rozumieniu ustawy z 15.02.1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych?2) W jakim okresie (miesiącu) należy wykazać stratę w deklaracji podatkowej?3) Jak wycenić stratę dla celów podatkowych w przeliczeniu na walutę polską?4) Czy przychodem
Czy w prawidłowy sposób dokonałem obliczenia dochodu (straty) uzyskanego z odpłatnego zbycia obligacji dewizowych?
Pytanie Podatnika dotyczy wyceny walut na koncie dewizowym oraz ustalenia kosztu z tytułu różnic kursowych od własnych środków pieniężnych w walutach obcych.
Według jakiego kursu należy dokonać przeliczenia kwot z Euro na złote - według kursu średniego NBP, czy też według kursu kupna dewiz w banku, w którym firma posiada rachunek?
Czy podatnik, który prowadzi działalność w zakresie kupna i sprzedaży walut obcych po awarii systemu obsługującego stanowisko kasowe może ustalić dochód do opodatkowania w drodze oszacowania ?
Czy w działalności gospodarczej zgodne z prawem są rozliczenia gotówką w funtach brytyjskich do wysokości równowartości 10.000 EURO z kontrachentem zagranicznym?