W zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy darowizny prawa własności nieruchomości.
Wykonanie polecenia darczyńcy w postaci wypłaty środków odpowiadających dywidendzie należnej z uprzednio darowanych udziałów.
Nie można uznać, że w opisanej sytuacji przysługuje prawo do skorzystania ze zwolnienia z art. 4a ustawy o podatku od spadków i darowizn. Z posiadanych potwierdzeń przelewu nie da się bowiem jednoznacznie potwierdzić pochodzenia otrzymanych środków.
Po stronie darczyńcy nie będzie ciążył obowiązek podatkowy w podatku od czynności cywilnoprawnych, bez względu na to, czy przekazanie darowizny będzie wiązało się z przejęciem przez obdarowaną Fundację rodzinną długów, ciężarów lub zobowiązań darczyńcy.
Po stronie darczyńcy nie będzie ciążył obowiązek podatkowy w podatku od spadków i darowizn.
W zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy darowizny zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
Do kosztów odpłatnego zbycia, które pomniejszą przychód z odpłatnego zbycia prawa własności do zabudowanej nieruchomości, o których mowa w art. 19 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, nie można zaliczyć kredytu hipotecznego, zaciągniętego przez darczyńcę na zbywaną nieruchomość.
Otrzymanie darowizn od użytkowników aplikacji, które przekroczyły kwotę wolną od opodatkowania.
Z roku na rok rośnie liczba przedsiębiorców, którzy dokonują darowizn towarów na cele charytatywne. Tego rodzaju działalność nabiera rozpędu zwłaszcza w okresie świąt Bożego Narodzenia. W raporcie przedstawiamy, jakie skutki w podatku dochodowym oraz VAT wywołuje dokonanie darowizny towarów na cele charytatywne oraz jej otrzymanie, jak ją dokumentować i ewidencjonować w księgach rachunkowych.