czynności cywilnoprawne
Interpretacja
25.09.2024 Podatki

Skoro obdarowany, przyszły nabywca udziału w spółce cywilnej w drodze darowizny – przejmie długi i ciężary oraz zobowiązania występującego ze spółki wspólnika - to to umowa darowizny będzie stanowiła czynność podlegającą opodatkowaniu PCC.

Interpretacja
01.07.2024 Podatki

Jeżeli umowa darowizny nie będzie wiązała się z przejęciem długów, ciężarów i zobowiązań Darczyńcy (rodzica), to umowa ta nie będzie stanowiła czynności podlegającej opodatkowaniu PCC.

Interpretacja
08.04.2024 Podatki

Własnością Wnioskodawczyni jest wyłącznie budynek, w którym nie można zaspokajać potrzeb mieszkaniowych, bo jest on tylko do wykorzystania latem – zatem możliwe było zastosowanie zwolnienia z art. 9 pkt 17 uPCC.

Interpretacja
11.03.2024 Podatki

Wnioskodawczyni w drodze dziedziczenia nabyła całą nieruchomość (mieszkanie po dziadkach) zatem nie zostały spełnione warunki do zwolnienia określone w art. 9 pkt 17 pcc.

Interpretacja
14.11.2023 Podatki

Jeżeli więc, w związku z darowizną lokalu mieszkalnego (udziału w nim) obciążonego hipoteką, Wnioskodawczyni nie przejmie żadnych osobistych zobowiązań, czy też długów lub ciężarów darującego , to nie będzie ciążył na niej obowiązek zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych.

Interpretacja
07.02.2023 Podatki

Skutki podatkowe zawarcia umowy darowizny udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością.

Interpretacja
17.05.2022 Podatki

Skutki podatkowe zawarcia umowy przeniesienia praw i obowiązków z umowy deweloperskiej, która przybrała postać umowy sprzedaży.

Interpretacja
03.02.2022 Podatki

Czy Powiat winien być uznany za podatnika w związku z obciążeniem podmiotu prowadzącego skup w zakresie sprzedaży odstrzelonych dzików będących własnością Skarbu Państwa?

Interpretacja
21.09.2021 Podatki

Czy zawarcie nieodpłatnej umowy przeniesienia praw i obowiązków z umowy deweloperskiej rodzi po stronie Cesjonariusza obowiązek uiszczenia 1% podatku od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
14.05.2021 Podatki

Czy planowany dział spadku bez spłat i dopłat podlega podatkowi od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
12.05.2021 Podatki

Gminie będzie przysługiwać prawo do pełnego odliczenia podatku VAT z tytułu wydatków poniesionych na remont i rozbudowę budynku Domu Kultury, który to Gmina wydzierżawia na rzecz A.

Interpretacja
20.04.2021 Podatki

Skutki podatkowe nabycia w drodze darowizny spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego obciążonego hipoteką.

Interpretacja
07.04.2021 Podatki

Skutki podatkowe cesji praw i obowiązków wynikających z umowy deweloperskiej.

Interpretacja
25.01.2021 Podatki

Wniesienie dopłat do Spółki akcyjnej spowodowało zmianę umowy spółki w świetle art. 1 ust. 3 pkt 2 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. W przedmiotowej sprawie zmiana umowy Spółki podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 1 ust. 1 pkt 1 lit. k) ww. ustawy.

Interpretacja
25.01.2021 Podatki

Zawarcie umowy darowizny nieruchomości obciążonej dożywociem będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 1 ust. 1 pkt 1 lit. d) ww. ustawy. Podstawa opodatkowania, którą zgodnie z art. 6 ust. 1 pkt 3 ww. ustawy stanowi wartość przejętych przez obdarowanego długów, ciężarów i zobowiązań, winna zostać określona przez strony umowy i winna odpowiadać wysokości

Interpretacja
04.12.2020 Podatki

Aby Wnioskodawczyni mogła skorzystać ze zwolnienia określonego w art. 9 pkt 10 lit. b) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych powinna była złożyć deklarację w sprawie podatku od czynności cywilnoprawnych właściwemu organowi podatkowemu w terminie 14 dni od dokonania czynności, czyli liczonym w terminie od 16 kwietnia 2020 r. Tym samym Wnioskodawczyni nie mogła skorzystać z ww. zwolnienia, składając

Interpretacja
15.10.2020 Podatki

Czy w momencie wyposażenia Gminnego Centrum Kultury w majątek, Gmina lub Gminne Centrum Kultury będą miały obowiązek zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
30.09.2020 Podatki

w przedmiotowej sprawie podjęcie uchwały o wniesieniu dopłat do spółki (Wnioskodawcy) przez jedynego jej udziałowca będzie stanowić zmianę umowy tej spółki, podlegającą opodatkowaniu na podstawie art. 1 ust. 1 pkt 2 w związku z art. 1 ust. 3 pkt 2 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. Zmiana umowy spółki, spowoduje po stronie Wnioskodawcy stosownie do art. 4 pkt 9 ww. ustawy obowiązek zapłaty

Interpretacja
13.05.2020 Podatki

Obowiązki płatnika podatku dochodowego ciążyć będą tylko na gminie, czyli na Wnioskodawcy.

Interpretacja
24.04.2020 Podatki

skoro omawiana we wniosku transakcja sprzedaży składników majątkowych (Nieruchomość 4) będzie faktycznie w całości opodatkowana podatkiem od towarów i usług (nie będzie z tego podatku zwolniona, ponieważ Strony złożą oświadczenie o rezygnacji ze zwolnienia), to do opisanej transakcji znajdzie zastosowanie wyłączenie zawarte w art. 2 pkt 4 lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych

Interpretacja
16.04.2020 Podatki

Zatem, skoro omawiana we wniosku transakcja sprzedaży prawa użytkowania wieczystego gruntu oraz własności Budynku i Budowli będzie faktycznie w całości opodatkowana podatkiem od towarów i usług (nie będzie z tego podatku zwolniona, ponieważ strony złożą oświadczenie o rezygnacji ze zwolnienia), to do opisanej transakcji znajdzie zastosowanie wyłączenie zawarte w art. 2 pkt 4 lit. a)

Poprzednia Następna