Możliwość skorzystania z zaniechania poboru podatku z tytułu umorzenia kredytu w części zaciągniętego na zakup mieszkania oraz wykończenie mieszkania.
Rozpoznanie planowanej transakcji sprzedaży Lokalu 1, Lokalu 2 oraz wyposażenia jako dostawy towarów, a także uznania, że dostawa wskazanych lokali będzie objęta zwolnieniem od podatku, z którego strony transakcji mogą zrezygnować
Uznanie, że Planowana Transakcja będzie stanowić czynność podlegającą opodatkowaniu VAT i nie będzie wyłączona z opodatkowania na podstawie art. 6 ust. 1 ustawy o VAT; dostawa Nieruchomości będzie zwolniona z opodatkowania na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10, z możliwością rezygnacji z tego zwolnienia i opodatkowania tej dostawy oraz uznania, że Kupujący będzie uprawniony do obniżenia kwoty podatku
dotyczy ustalenia, w jakiej części koszty związane z budynkami służącymi w całości lub w części do tzw. działalności mieszanej Wnioskodawca w opisanym zdarzeniu przyszłym będzie miał prawo i obowiązek uwzględniania w kosztach dotyczących dochodu zwolnionego na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i w kosztach dotyczących dochodu zwolnionego z opodatkowania na
Zwolnienia od podatku dostawy części nieruchomości zabudowanej willą wykorzystywanej na potrzeby działalności gospodarczej; zwolnienia od podatku dostawy części nieruchomości zabudowanej willą wykorzystywanej na własne potrzeby mieszkaniowe, zwolnienia od podatku dostawy niezabudowanych działek o nr (...).
Prawidłowe jest zastosowanie stawki podatku VAT w wysokości 8% do zaliczek wpłaconych pierwotnie na poczet sprzedaży udziału w lokalu użytkowym (garażu), a następnie przekwalifikowanych na poczet płatności z tytułu sprzedaży lokalu mieszkalnego wraz z udziałem w nieruchomości wspólnej, obejmującej prawo do wyłącznego korzystania z konkretnego miejsca parkingowego (boksu garażowego) w garażu stanowiącym
Czy Wspólnota przeznaczając dochody z wynajmu swojego zasobu mieszkaniowego na utrzymanie części wspólnej nieruchomości powinna płacić podatek dochodowy?
Podstawa opodatkowania transakcji sprzedaży udziałów w nieruchomości zabudowanej na rzecz wspólników spółki jawnej dzierżawiącej nieruchomość. Spółka jawna poniosła nakłady na nieruchomości, które nie zostaną rozliczone.
Zwolnienie od podatku dostawy udziałów w nieruchomości zabudowanej, dzierżawionej, bez rozliczenia poniesionych przez dzierżawcę nakładów poza pierwszym zasiedleniem.
Podstawa opodatkowania transakcji sprzedaży udziałów w nieruchomości zabudowanej na rzecz wspólników spółki jawnej dzierżawiącej nieruchomość. Spółka jawna poniosła nakłady na nieruchomości, które nie zostaną rozliczone.
Zwolnienie od podatku dostawy udziałów w nieruchomości zabudowanej, dzierżawionej, bez rozliczenia poniesionych przez dzierżawcę nakładów poza pierwszym zasiedleniem.
Czy Spółdzielnia ma prawo do zwolnienia przedmiotowego z podatku dochodowego od osób prawnych opłat wnoszonych przez lokatorów za pomieszczenia oddane im do indywidualnego użytkowania, tj. pomieszczenia w części wspólnej takie jak: wnęki, pralnie, suszarnie, wózkownie?
Czy w przedstawionej wyżej sytuacji wystąpi podatek dochodowy oraz czy będzie to podatek od osób fizycznych (właścicieli lokali), czy od Wspólnoty Mieszkaniowej (jednostki organizacyjnej nie posiadającej osobowości prawnej)?Czy możliwe są ulgi w jego wymiarze lub odstąpienia od naliczenia?
Czy dochód uzyskany przez Wnioskodawcę z tytułu sprzedaży wskazanych lokali oraz praw będzie zwolniony od podatku dochodowego od osób prawnych, na mocy art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy w Spółdzielni Mieszkaniowej przychody z wynajmu na potrzeby gospodarstwa domowego pomieszczeń wchodzących w skład nieruchomości wspólnych oraz koszty eksploatacji i utrzymania tych pomieszczeń wpływają na dochód zwolniony z podatku dochodowego od osób prawnych?