Jeżeli istotnie sprzedający z tytułu omawianej transakcji – sprzedaży ciągnika – był zwolniony z podatku od towarów i usług, to transakcja nabycia ciągnika rolniczego od rolnika ryczałtowego nie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Skutki podatkowe sprzedaży ciągnika wykorzystywanego w działalności rolniczej.
Zakup ciągnika rolniczego od podatnika zwolnionego z podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 2 ustawy o VAT.
Nabycie w spadku nieruchomości rolnej, której część Wnioskodawca dzierżawił, do części obowiązuje służebność, a także nabycie w spadku ciągnika rolniczego.
Brak obowiązku korekty koszów uzyskania przychodów o dotychczas poniesione opłaty z tytułu umowy leasingu, rozwiązanej przed upływem minimalnego okresu amortyzacji.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania sprzedaży ciągnika siodłowego.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego z tytułu wydatków poniesionych w związku z realizacją zadania.
Prawo do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu dot. zakupu ciągnika rolniczego, przyczepy, kosiarki wysięgnikowej wraz z głowicą koszącą oraz podstawa opodatkowania
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych sprzedaży ciągnika wykorzystywanego w działalności rolniczej.
Wnioskodawca ma wątpliwości jak udokumentować ww. transakcję na rzecz innego rolnika ryczałtowego? Czy powinien wystawić na ww. transakcję fakturę VAT dla tej transakcji, czy też może sprzedaż ciągnik na podstawie umowy kupna-sprzedaży?
Czy na podstawie faktury wystawionej na imię i nazwisko obojga małżonków Wnioskodawczyni prawidłowo wprowadziła zakupioną maszynę do ewidencji środków trwałych w przedsiębiorstwie i czy Wnioskodawczyni może dokonywać od niej odpisów amortyzacyjnych?Czy dla celów podatku dochodowego amortyzacja zakupionego ciągnika będzie dla Wnioskodawczyni kosztem uzyskania przychodu?
1. Czy amortyzacja środków trwałych służących zarówno działalności gospodarczej jak i rolniczej w całości będzie stanowiła koszt uzyskania przychodów w działalności, gospodarczej prowadzonej przez przedsiębiorcę? Jeżeli, nie to jak należy wyliczyć kwotę amortyzacji stanowiącej koszt uzyskania przychodów w prowadzonej działalności gospodarczej? 2. Jak należy zaliczać w koszty działalności gospodarczej
Czy do sprzedaży ciągnika zakupionego w 2003 r. ze stawką 0% VAT można zastosować zwolnienie z podatku VAT z art. 43 ust. 1 pkt 2 Ustawy o podatku od towarów i usług?
CZY DOTACJA PRZEDMIOTOWA I CELOWA PODLEGAJĄ OPODATKOWANIU PODATKIEM OD TOWARÓW I USŁUG ORAZ W JAKIEJ WYSOKOŚCI ?