Wniosek w zakresie uznania opisanej darowizny urządzeń za dostawę towarów stanowiącą eksport opodatkowany stawką podatku 0%,
Darowizna od pierwszej spółki mieści się w kwocie wolnej od podatku, nie podlega więc opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn. Darowizna od drugiej spółki podlega opodatkowaniu w wysokości 12% od nadwyżki ponad kwotę wolną, tj. 5733 zł.
Skutki podatkowe jakie wystąpią po stronie opiekuna prawnego małoletniego wnuka, na rzecz którego zorganizowano zbiórkę internetową.
Otrzymaną darowiznę rzeczową należy wykazać jako przychód opodatkowany, a dopiero po sprzedaży rzeczy wykazać jako dochód zwolniony zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT z uwagi na to, że zostanie on przekazany na cele statutowe Stowarzyszenia.
Otrzymana przez Stowarzyszenie darowizna stanowiąca część dochodu Spółki, której Stowarzyszenie będzie jednym udziałowcem, będzie podlegała zwolnieniu z art. 17 ust. 1 pkt 4 updop w sytuacji przeznaczenia jej na cele statutowe. W zw. z tym Stowarzyszenie nie będzie zobowiązane do obliczenia i wpłacenia podatku. Wydatkowanie darowizn na objęcie udziałów w spółkach kapitałowych (prowadzących działalność
W zakresie ustalenie: - czy w opisanym stanie faktycznym Wnioskodawca, na podstawie art. 18 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: „ustawa o CIT”), będzie uprawniony, by w rozliczeniu rocznym za 2022 rok odliczyć od dochodu sfinansowaną ze środków pochodzących z podziału zysku (wypracowanego w 2021 roku obrotowym) darowiznę środków pieniężnych przekazanych w 2022 r. na rzecz
Korzystanie z każdej preferencji podatkowej uzależnione jest od spełnienia wszystkich ustawowych przesłanek wymaganych do jej zastosowania. Darowizna w gotówce, a następnie jej wpłata na konto nie wypełnia tych przesłanek. Jeżeli przeznaczy Pani środki z otrzymanej darowizny od dziadka na (...) budowę domu jednorodzinnego, nabycie lokalu mieszkalnego stanowiącego odrębną nieruchomość albo na spłatę
W przedmiotowej sprawie nie został spełniony jeden z warunków zastosowania zwolnienia z podatku od spadków i darowizn, o którym mowa w art. 4a ust. 1 pkt 2 ustawy, bowiem środki pieniężne przekazane tytułem darowizny zostały wpłacone na konto osoby sprzedającej spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu (mieszkanie), a nie na rachunek bankowy obdarowanego (Pana rachunek bankowy). W konsekwencji, otrzymana
Otrzymana darowizna akcji, a następnie ich sprzedaż z przeznaczeniem środków na cele statutowe (cele kultu religijnego) nie będą skutkować dla Fundacji powstaniem przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych.
Podatku dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości odliczenia od dochodu darowizny.
Czy darowizna ta może być uznana jako darowizna na cele kultu religijnego i odliczona w ramach limitu od postawy opodatkowania zgodnie z art. 18 ust. 1 pkt 7 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych ?
Czy darowizna przekazana przez Wnioskodawczynię na cele charytatywno opiekuńcze na rzecz Domu A podlega w całości (bez limitu) wyłączeniu z podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy darowizna ta może być uznana jako darowizna przekazana na cele kultu religijnego i odliczona od podstawy opodatkowania zgodnie z art. 18 ust. 1 pkt 7 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy w związku z opisanym stanem faktycznym Spółka miała prawo, zgodnie z przepisami ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 18 ust. 1 pkt 7 i ust. 1c) odliczyć darowiznę od podstawy opodatkowania w zeznaniu rocznym CIT-8 za rok 2008?
Czy w stanie faktycznym przedstawionym powyżej, Spółka ma prawo odliczyć od dochodu osiągniętego w 2009 roku wartość darowanej nieruchomości (z uwzględnieniem ograniczeń procentowych wynikających z art. 18 ust. 1 pkt 7 oraz art. 18 ust. 1a ustawy z dnia 15 lutego 1992 roku o podatku dochodowym od osób prawnych)?
Czy darowizna na działalność charytatywno-opiekuńczą Kościoła przekraczająca limit określony w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych może zostać odliczona w pełnej wysokości? Jakie dane powinno zawierać sprawozdanie osoby obdarowanej?
dotyczy zastosowania prawa podatkowego w podatku dochodowym od osób prawnych w sprawie odliczania od dochodu darowizn na zasadach określonych w art. 18 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
dotyczy możliwości odliczenia od dochodu darowizny w pełnej wysokości na kościelne cele charytatywno-opiekuńcze
Bank zamierza przekazać darowizny na rzecz klubów sportowych m.in. uczniowskich, działających jako stowarzyszenia. Czy podatnik będzie mógł odliczyć te darowizny - w wysokości nie przekraczającej 10% dochodu - od podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Pytanie dotyczy możliwości odliczenia od podstawy opodatkowania bez jakiegokolwiek limitu całej kwoty darowizny przekazanej na kościelną działalność charytatywno-opiekuńczą.
Czy można odliczyć od podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych darowiznę przekazaną na cele określone w art. 4 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie ?
1. Czy w świetle obecnie obowiązujących przepisów można odliczyć od podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych w 2004 r. darowizny przekazanej na konto parafii rzymsko-katolickiej w kwocie 24.000 zł.? 2. Czy koszt zakupu figury będącej przedmiotem darowizny na cele kultu religijnego po przeliczeniu Euro na polskie Złote będę mógł odliczyć z podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym
1.Czy darowizna na kościelną działalność charytatywno-opiekuńczą podlega u darczyńców odliczeniu od podstawy opodatkowania bez względu na jej wysokość?2.Jakie dokumenty uprawniają podatnika do dokonania odliczenia darowizny na kościelną działalność charytatywno-opiekuńczą?3.Czy dokumentem potwierdzającym darowiznę może być umowa darowizny zawarta w zwykłej formie pisemnej?4.Czy darowizna środków pieniężnych