Podleganie opodatkowaniu i korekta podatku naliczonego w związku z przeniesieniem budynku z działalności gosp. do majątku prywatnego.
Opodatkowanie podatkiem VAT dostawy Nieruchomości oraz prawo do obniżenia podatku VAT należnego o podatek VAT naliczony lub zwrot nadwyżki podatku naliczonego nad należnym, w związku z nabyciem Nieruchomości
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy sprzedaży działki zabudowanej będącej we współwłasności małżeńskiej.
Skutki podatkowe zbycia nakładów poniesionych na budowę i remont lokalu handlowo-usługowego.
Brak możliwości zastosowania zwolnienia z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10b dla budynku i placu na dzień likwidacji działalności gospodarczej.
Prawo do zastosowania zwolnienia od podatku VAT, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy, dla transakcji sprzedaży nieruchomości zabudowanej.
Sprzedaż nieruchomości wykorzystywanej w działalności gospodarczej.
Powstanie przychodu podlegającego opodatkowaniu z tytułu sprzedaży udziału w prawie użytkowania wieczystego gruntu wraz z rozpoczętą budową ze względu na brak upływu sześciu lat, o których mowa w art. 14 ust. 3 pkt 12 lit. b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
zastosowanie zwolnienia od podatku dla czynności wniesienia aportu w postaci Nieruchomości do spółki jawnej oraz możliwości wyboru opodatkowania tej transakcji.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia z podatku VAT budynku użytkowego w przypadku likwidacji działalności gospodarczej oraz brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego z tytułu poniesionych wydatków na remont tego budynku.
Uznania Wnioskodawcy za podatnika podatku VAT w związku ze sprzedażą Nieruchomości oraz możliwości skorzystania ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o VAT dla tej dostawy.
skutki podatkowe sprzedaży zabudowanego gruntu otrzymanego w drodze darowizny przedsiębiorstwa, stanowiącego środek trwały w prowadzonej działalności gospodarczej
Czy w związku z tym, że Wnioskodawca zamontował panele fotowoltaiczne na innym budynku niż mieszkalny (garaż wolnostojący), ale służące do zasilania budynku mieszkalnego w energię elektryczną przysługuje mu prawo odliczenia od dochodu wydatków poniesionych w roku podatkowym na materiały budowlane, urządzenia i usługi, związane z realizacją przedsięwzięcia termomodernizacyjnego dla budynku mieszkalnego
Wnioskodawczyni będzie miała możliwość odliczenia, w ramach ulgi termomodernizacyjnej wskazanej w art. 26h ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, wydatków poniesionych na realizację przedsięwzięcia termomodernizacyjnego domu mieszkalnego (instalację fotowoltaiczną), którego jest współwłaścicielem. Kwota odliczenia nie może przekroczyć 53.000 zł w odniesieniu do wszystkich realizowanych przedsięwzięć
Zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10a ustawy o VAT sprzedaży licytacyjnej działki zabudowanej.
Czy w tej sytuacji Wnioskodawca może odliczyć od dochodu koszt zakupu i montażu instalacji fotowoltaicznej zamontowanej na dachu garażu wolnostojącego (z przeznaczeniem do użytku na cele prywatne)?
Czy w związku z montażem paneli fotowoltaicznych na gruncie obok budynku, ale służących do zasilania budynku mieszkalnego (jednego z wydzielonych lokali mieszkalnych) w energię elektryczną, przysługuje Wnioskodawcy zgodnie z art. 26h ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych prawo do odliczenia od podstawy obliczenia podatku, ustalonej zgodnie z art. 26 ust. 1 lub art. 30c ust. 2, wydatków poniesionych
skutki podatkowe sprzedaży zabudowanego gruntu otrzymanego w drodze darowizny, stanowiącego środek trwały w prowadzonej działalności gospodarczej
Czy w związku z odpłatnym zbyciem działki wystąpi obowiązek zapłaty podatku dochodowego?