Odliczenie pełnych kwot podatku naliczonego z faktur dokumentujących nabycie basenu w drodze aportu oraz od wydatków ponoszonych z tytułu dzierżawy basenu i wydatków bieżących związanych z basenem.
Podatek od towarów i usług w zakresie: - podlegania opodatkowaniu podatkiem VAT czynności wniesienia aportem do Spółki wytworzonej inwestycji; - prawa do pełnego odliczenia podatku naliczonego od wydatków na realizację inwestycji.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących wydatki związane z planowaną inwestycją pn. „(…)” oraz w zakresie realizacji zadań bieżących, mających na celu utrzymanie Jednostki i posiadanych przez nią obiektów, w wysokości odpowiadającej udziałowi dochodów netto uzyskanych przez Jednostkę z działalności gospodarczej opodatkowanej podatkiem VAT w całkowitych dochodach uzyskanych
Uznanie, że czynności nieodpłatnego świadczenia usług polegające na przyznaniu bezpłatnego wstępu na basen dzieciom do lat trzech oraz osobom niepełnosprawnym podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT a w konsekwencji Państwo wykorzystują basen wyłącznie do wykonywanej przez nich działalności gospodarczej oraz prawo do pomniejszenia podatku należnego o cały podatek naliczony, który jest wykazywany na fakturach
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od Wydatków związanych z Obiektem(basenem). Basen udostepniany odpłatnie i nieodpłatnie.
Otrzymywana corocznie dotacja na pokrycie ogólnych bieżących kosztów działalności Wnioskodawcy nie będzie stanowić obrotu w rozumieniu art. 29a ust. 1 ustawy o VAT, a zatem nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od towarów.
w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego wynikającego z faktur zakupu towarów i usług związanych z realizacją inwestycji – Budowa miejskiego basenu, prawa do zastosowania korekty podatku naliczonego w związku ze zmianą przeznaczenia basenu powstałego w wyniku realizacji ww. zadania oraz określenia części podatku naliczonego podlegającego odliczeniu.
prawa do pełnego obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego, braku prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego, prawa do częściowego obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w ramach realizacji inwestycji
uznanie świadczonej przez Gminę na rzecz Spółki usługi odpłatnego udostępnienia na podstawie umowy dzierżawy obiektu krytej pływalni za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, niekorzystającą ze zwolnienia od podatku
Prawo do odliczenia podatku VAT w całości od wydatków poniesionych przy realizacji inwestycji w ramach projektu.
Stwierdzenie, czy otrzymane przez Powiat dofinansowanie/dotacja na realizację zadania inwestycyjnego podlega opodatkowaniu podatkiem VAT.
1. Czy odpłatne udostępnianie Pływalni na rzecz podmiotów zainteresowanych podlegać będzie opodatkowaniu VAT i powinno być dokumentowane paragonami (jeśli sprzedaż dokonywana jest na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej) lub fakturami VAT (w przypadku sprzedaży na rzecz innych podatników VAT lub na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, które zażądają
Czy Gmina powinna wystawiać informację PIT-8C na podstawie art. 42a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych dzieciom uczestniczącym w wyjazdach organizowanych przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii i czy stanowi to dla tych osób przychód z innych źródeł zgodnie z art. 10 ust. 1 pkt 9 w związku art. 20 ust. 1 tej ustawy?
Brak obowiązku stosowania proporcji wskazanej w art. 86 ust. 2a ustawy.
Obowiązek uwzględnienia w deklaracjach Miasta kwot podatku należnego z tytułu odpłatnego udostępniania przez zakład budżetowy basenu na rzecz podmiotów trzecich przed dniem rozpoczęcia centralizacji rozliczeń oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z budową ww. basenu, który nie został sfinansowany ze środków dotacji zewnętrznej i sposobu dokonania tego odliczenia.
Zwolnieniem od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 27 ustawy o VAT są objęte tylko te usługi nauczania, które są świadczone przez Wnioskodawcę osobiście i na podstawie umowy zawartej bezpośrednio z rodzicami (opiekunami) uczniów.
Czy dochód uzyskiwany przez Konfederację z tytułu prowadzonej działalności leczniczej - ochrony zdrowia korzysta ze zwolnienia o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? (stan faktyczny)
Czy dochód uzyskiwany przez Konfederację z tytułu prowadzonej działalności leczniczej - ochrony zdrowia będzie korzystał ze zwolnienia o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? (zdarzenie przyszłe)
Czy ww. wydatek (karnet na basen) może stanowić koszty uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej?
Czy przedstawiona w stanie faktycznym działalność Wnioskodawcy polegająca na hodowli ryb w basenach stanowi działalność rolniczą w rozumieniu art. 2 ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, a w związku z tym do przychodów z tej działalności stosuje się art. 2 ust. 1 pkt 1 tej ustawy?
Dot. możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej wskazanych we wniosku wydatków
Gmina nie ma prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z budową basenu.
1. Jaką stawką podatku od towarów i usług należy opodatkować bilety wstępu na pływalnię, na której usługobiorcy mogą korzystać z basenu oraz sauny w ramach jednego biletu wstępu? 2. Czy opisana w stanie faktycznym dotacja zwiększa podstawę opodatkowania podatkiem od towarów i usług? 3. Jaką stawką podatku od towarów i usług należy opodatkować usługi wstępu na pływalnię wraz z nauką pływania? 4. Czy