W zakresie ustalenia, czy Spółka powinna rozpoznać przychody (będące dodatnimi różnicami kursowymi) lub koszty (będące ujemnymi różnicami kursowymi) w związku ze zwrotem błędnie przekazanego przez bank na jej rachunek bankowy kapitału, o których mowa odpowiednio w art. 15a ust. 2 pkt 3 lub art. 15a ust. 3 pkt 3 ustawy o CIT.
Spełnienie warunków objęcia procedurą zawieszenia poboru akcyzy Produktów znajdujących się w przesyłce, dla której sporządzony został dokument e-AD z błędnymi informacjami.
Dotyczy ustalenia, czy w opisanym stanie faktycznym złożenie korekty deklaracji spowodowało zmianę oświadczenia deklaracji pierwotnej i nie wymaga zmiany rozliczenia podatku dochodowego za rok podatkowy od 1 lipca 2022 r. do 30 czerwca 2023 r.
Od 1 stycznia 2020 r. początkujący przedsiębiorcy uzyskali prawo do popełniania błędów w pierwszych 12 miesiącach prowadzenia działalności. Przedsiębiorca, który skorzysta z „prawa do błędu”, nie zostanie ukarany mandatem albo administracyjną karą pieniężną pod warunkiem, że usunie skutki popełnionych naruszeń.
Od 1 stycznia 2017 r. do ustawy o VAT powróciło tzw. "dodatkowe zobowiązanie podatkowe". Takie zobowiązanie może być na podatnika nałożone przede wszystkim w przypadkach, gdy zaniża on lub nie wpłaca należnego VAT, ale nie tylko. W artykule przedstawiamy listę przypadków, w których podatnik może zostać w ten sposób ukarany, oraz zasady wymierzania tej sankcji, która może wynieść 20, 30 a nawet 100
Składanie zeznań rocznych w podatkach dochodowych to obowiązek większości podatników. Mimo że obecnie coraz częściej korzystamy z elektronicznych wersji formularzy lub dedykowanych programów, które podpowiadają nam, w jaki sposób prawidłowo wypełnić zeznanie, w dalszym ciągu zdarzają się błędy podczas wypełniania własnych PIT-ów (CIT-ów). Jak prawidłowo wypełnić zeznanie roczne i uiścić ewentualny
Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości korekty podatku należnego w przypadku zastosowania niewłaściwej stawki podatku VAT dla świadczonych usług zaewidencjonowanych przy użyciu kasy rejestrującej.
możliwości korekty podatku należnego zaewidencjonowanego na kasie rejestrującej w przypadku zastosowania niewłaściwej stawki podatku VAT dla świadczonych usług fitness i siłowni
Zmiany stawek VAT, które weszły w życie od 1 stycznia 2011 r., objęły wszystkie towary i usługi oferowane przez podatników. Zmienił się również zakres stosowania zwolnień z VAT, w wyniku którego część podatników zamiast dotychczasowego zwolnienia z VAT powinna stosować odpowiednią stawkę VAT. Szybkość, z jaką zostały wprowadzone zmiany, sprzyja błędom. Na pewno wielu podatników będzie musiało skorygować
Czy istnieje możliwość skorygowania błędnego przyporządkowania stawek VAT na kasie rejestrującej oraz możliwości dokonania korekt złożonych deklaracji VAT-7 za czerwiec i lipiec 2008r. oraz prawidłowości sporządzonej deklaracji za sierpień 2008r.?
dotyczy prawidłowości wystawienia rachunku za usługę szkolenia oraz momentu zaliczenia w koszty uzyskania przychodów wydatku na usługi szkoleniowe.