Obowiązki płatnika w związku z przekazaniem artykułów spożywczych uczestnikom spotkań biznesowych i narad, które będą wykorzystywane w ramach działalności gospodarczej.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących zakupy artykułów spożywczych i posiłków z dowozem, udostępnianych podczas spotkań i pracy Kontrahentom i Personelowi.
Hurtownia chce dokonać darowizny towarów spożywczych na rzecz lokalnej organizacji pożytku publicznego, aby ta przeznaczyła je na prowadzoną działalność charytatywną. Czy hurtownia może zaliczyć do kosztów wartość takiej darowizny?
Obowiązek składania, wg. ustalonego wzoru, miesięcznych deklaracji podatkowych lub deklaracji podatkowych za kwartalne okresy rozliczeniowe: - z tytułu zużycia wyrobów gazowych korzystających ze zwolnienia od podatku akcyzowego; - z tytułu zużycia napojów alkoholowych używanych do wytwarzania artykułów spożywczych.
czy zarówno diety, jak i wydatki na artykuły spożywcze opisane w stanie faktycznym, a przeznaczone dla pracowników Wnioskodawcy niezależnie od wypłaconych diet oraz wydatki na artykuły spożywcze pracowników podwykonawcy stanowią koszt uzyskania przychodu Wnioskodawcy.
Obowiązek uiszczenia opłaty od napojów, w których udział masowy soku owocowego, warzywnego lub owocowo-warzywnego wynosić będzie nie mniej niż 20% składu surowcowego oraz zawartość cukrów będzie większa niż 5 g w przeliczeniu na 100 ml napoju i które będą zawierać substancje słodzące, a także dodatek kofeiny i/lub tauryny.
Czy za wprowadzenie napojów na rynek krajowy można uznać: - sprzedaż napojów za pomocą automatów sprzedażowych, - sprzedaż napojów na rzecz pracowników za pośrednictwem platformy elektronicznej, - sprzedaż napojów do sklepów prowadzących sprzedaż wyłącznie za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, - nieodpłatne przekazanie napojów do dyspozycji pracowników i gości, - nieodpłatne przekazanie
Opłata od środków spożywczych w zakresie: - nieodpłatnego przekazania dystrybutorom dodatkowej ilości napojów po spełnieniu określonych wymagań, - nieodpłatnego wydawania napojów konsumentom, - nieodpłatnego wydania napojów konsumentom w zamian za udostępnienie przez organizatora eventu powierzchni reklamowej.
Opłata od środków spożywczych w zakresie ustalenia czy darowizna napojów podlegających opłacie od środków spożywczych rodzi obowiązek zapłaty tejże opłaty
Powstanie obowiązku podatkowego w związku z otrzymaną pomocą finansową z tytułu wycofania z rynku niesprzedanych owoców - uznanie otrzymanego dofinansowania za zapłatę za dostarczone towary.
W zakresie zastosowania zwolnienia z art. 43 ust. 1 pkt 16 ustawy o VAT do nieodpłatnej darowizny posiłków wytwarzanych przez placówki prowadzone przez Wnioskodawcę na rzecz osób uprawnionych przez organizacje pożytku publicznego.
Stawki podatku VAT stosowanej w odniesieniu do dostawy mrożonych placków drożdżowych z owocami, których data minimalnej trwałości w postaci zamrożonej wynosi do jednego tygodnia, do jednego miesiąca i jednego roku, w zależności od temperatury przechowywania.
Należy wskazać, że sprzedaż ww. produktów sklasyfikowanych w grupowaniu PKWiU 10.39.13.0 powinna być opodatkowana preferencyjną stawką podatku VAT w wysokości 8% zgodnie z art. 41 ust. 2 w zw. z art. 146a pkt 2 ustawy, jako wymienione w poz. 26 załącznika nr 3 do ustawy. Zatem stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym dostawa produktów: suszona cebula w małych kawałkach i suszone łamane liście pietruszki
Z roku na rok rośnie liczba przedsiębiorców, którzy dokonują darowizn towarów na cele charytatywne. Tego rodzaju działalność nabiera rozpędu zwłaszcza w okresie świąt Bożego Narodzenia. W raporcie przedstawiamy, jakie skutki w podatku dochodowym oraz VAT wywołuje dokonanie darowizny towarów na cele charytatywne oraz jej otrzymanie, jak ją dokumentować i ewidencjonować w księgach rachunkowych.
w zakresie uznania sprzedaży drożdżówki z serem i jagodami oraz pączka z nadzieniem wieloowocowym za dostawę towarów opodatkowaną stawką podatku VAT w wysokości 8%
Jaką stawką podatku od towarów i usług należy w zaistniałym stanie faktycznym opodatkować dostawę (sprzedaż) kontrahentom przez Spółkę zapiekanych w 80% wyrobów świeżych, sprzedawanych następnie w postaci zamrożonej?