aport
Interpretacja
15.01.2025 Podatki

Uznanie wniesienia w formie aportu koparko-ładowarki do Spółki za czynność pozostającą poza zakresem opodatkowania VAT, brak obowiązku wystawiania faktury VAT na Spółkę w związku z wniesieniem w formie aportu koparko-ładowarki.

Interpretacja
20.12.2024 Podatki

Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT aportu basenu i prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją inwestycji.

Interpretacja
05.12.2024 Podatki

Wniesienie przez Wnioskodawcę Mienia na pokrycie/zwiększenie funduszu założycielskiego lub zapasowego Fundacji rodzinnej lub w formie darowizny niezwiększającej tych funduszów nie będzie powodować powstania u Wnioskodawcy dochodu (przychodu) z tytułu przeniesienia własności Mienia w postaci udziałów w sp. z o.o.

Interpretacja
29.11.2024 Podatki

Opodatkowanie podatkiem VAT czynności wniesienia weksla własnego w formie aportu do Spółki.

Interpretacja
29.11.2024 Podatki

Ustalenie czy wkład niepieniężny w postaci prawa do używania i pobierania pożytków, tj. prawa dzierżawy nieruchomości oraz środków trwałych, wyposażenia oraz elementów infrastruktury technicznej, niewykorzystywany do prowadzenia działalności gospodarczej, należy kwalifikować jako składnik majątku uprzednio prowadzonego przedsiębiorstwa, o którym mowa w art. 28k ust. 1 pkt 6 lit. b tiret pierwszy Ustawy

Interpretacja
28.11.2024 Podatki

Opodatkowanie podatkiem VAT czynności wniesienia aportem do Spółki wierzytelności (weksla) w zamian za udziały w podwyższonym kapitale zakładowym.

Interpretacja
14.11.2024 Podatki

Wniesienie do spółki jawnej wkładu niepieniężnego w postaci prawa do korzystania z nieruchomości rolnej o nr ewidencyjnym 1, będzie czynnością podlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, która nie będzie zwolniona od podatku od towarów i usług na podstawie § 3 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie zwolnień od podatku od towarów i usług oraz warunków stosowania tych zwolnień

Interpretacja
08.11.2024 Podatki

Wskazanie, czy wniesienie do spółki jawnej wkładu niepieniężnego w postaci prawa do korzystania z nieruchomości będzie czynnością podlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, która będzie zwolniona od podatku na podstawie § 3 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia w sprawie zwolnień.

Interpretacja
05.11.2024 Podatki

Skutki podatkowe wniesienia do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością aportu w postaci zorganizowanej części przedsiębiorstwa.

Interpretacja
24.10.2024 Podatki

Odliczenie pełnych kwot podatku naliczonego z faktur dokumentujących nabycie basenu w drodze aportu oraz od wydatków ponoszonych z tytułu dzierżawy basenu i wydatków bieżących związanych z basenem.

Interpretacja
21.10.2024 Podatki

Uznanie czynności wniesienia aportem do Spółki działki za transakcję niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT.

Interpretacja
16.10.2024 Podatki

Podatek VAT w zakresie opodatkowania wkładu niepieniężnego do spółki, zastosowania zwolnienia oraz ustalenia podstawy opodatkowania.

Interpretacja
11.10.2024 Podatki

Możliwość zastosowania art. 15 ust. 6 ustawy o podatku od towarów i usług skutkującego uznaniem, że gmina w zakresie czynności wniesienia aportem działki do spółki nie będzie działała jako podatnik VAT, a w konsekwencji przedmiotowa transakcja nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem VAT.

Interpretacja
01.10.2024 Podatki

Wniesienie do Spółki aportu w postaci udziałów w działce będzie stanowiło czynność opodatkowaną podatkiem od towarów i usług. Spółka będzie uprawniona do odliczenia podatku VAT wykazanego na fakturze dokumentującej dokonany aport.

Interpretacja
23.08.2024 Podatki

Skutki podatkowe wniesienia przedsiębiorstwa jako wkładu niepieniężnego (aportu) do Spółki z o.o. i możliwości skorzystania ze zwolnienia.

Interpretacja
26.07.2024 Podatki

Określenie podstawy opodatkowania dla czynności wniesienia aportem Nieruchomości do Spółki.

Interpretacja
24.07.2024 Podatki

Uznanie składników majątku za zorganizowaną część przedsiębiorstwa oraz możliwości skorzystania ze zwolnienia.

Interpretacja
12.07.2024 Podatki

Podatek od towarów i usług w zakresie: - podlegania opodatkowaniu podatkiem VAT czynności wniesienia aportem do Spółki wytworzonej inwestycji; - prawa do pełnego odliczenia podatku naliczonego od wydatków na realizację inwestycji.

Interpretacja
13.06.2024 Podatki

1. Czy nabycie przez Wnioskodawcę udziałów w kapitale zakładowym Spółki 2 w zamian za udziały wydane przez Spółkę 1 i objęte przez Udziałowca 1 spowoduje powstanie u Wnioskodawcy przychodu podlegającego opodatkowaniu na podstawie updop? 2. Czy aport, w tym w szczególności otrzymanie udziałów Wnioskodawcy przez Udziałowca 1, będzie skutkował powstaniem dochodu opodatkowanego CIT w Polsce?

Interpretacja
23.05.2024 Podatki

Czy wniesienie aportu w postaci Działu S. będzie stanowiło zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy CIT i w związku z tym nie powstanie przychód podatkowy po stronie Wnioskodawcy oraz tym samym dokonanie tego aportu nie będzie podlegać opodatkowaniu w podatku dochodowym od osób prawnych przez Wnioskodawcę. (pytanie oznaczone we wniosku Nr 2)

Interpretacja
22.05.2024 Podatki

W zakresie ustalenia, czy: • Spółka będzie mieć prawo do rozpoznania kosztów uzyskania przychodu z tytułu Faktur zgodnie z art. 15 ust. 4e Ustawy o CIT, przy założeniu, że koszty wynikające z Faktur mieszczą się w zakresie art. 15 ust. 1 ustawy o CIT oraz nie zostały wymienione w art. 16 ust. 1 ustawy o CIT; • Wspólnik rozliczający CIT w ramach PGK będzie mieć prawo do rozpoznania kosztów uzyskania

Interpretacja
22.05.2024 Podatki

Uznanie Państwa stanowiska w zakresie pytania nr 1 za prawidłowe, na które odpowiedź implikuje konsekwencje podatkowe w podatku CIT również dla Wspólnika (PGK), zgodzić się należy Państwa stwierdzeniem, że Wspólnik działający w ramach PGK nie będzie miał prawa do rozpoznania kosztów z tytułu Faktur w swoich podatkowych kosztach uzyskania przychodu. Koszty te bowiem zostaną uwzględnione w wyniku podatkowym

Interpretacja
22.05.2024 Podatki

W zakresie ustalenia, czy Spółka będzie mieć prawo do rozpoznania kosztów uzyskania przychodu z tytułu Faktur zgodnie z art. 15 ust. 4e Ustawy o CIT, przy założeniu, że koszty wynikające z Faktur mieszczą się w zakresie art. 15 ust. 1 ustawy o CIT oraz nie zostały wymienione w art. 16 ust. 1 ustawy o CIT oraz czy wspólnik rozliczający CIT w ramach PGK będzie mieć prawo do rozpoznania kosztów uzyskania

Interpretacja
24.04.2024 Podatki

Dotyczy ustalenia, czy Spółka na podstawie stanu faktycznego jest uprawniona do zastosowania stawki 9% podatku dochodowego od osób prawnych.

Poprzednia Następna