Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych z tytułu podwyższenia kapitału zakładowego w części odnoszącej się do opodatkowania dochodu wcześniej zwolnionego z podatku oraz korekty zeznań podatkowych oraz uregulowania podatku.
Czy w związku z tym, że wskazane we wniosku prawo do lokalu zostało przekazane Wnioskodawcy przez ojca, może on odliczyć od ceny sprzedaży kolejnemu partycypantowi kwotę, którą darczyńca zapłacił nabywając prawo do lokalu od Towarzystwa Budownictwa Społecznego?
Czy tereny rekreacyjne służące do wspólnego korzystania przez mieszkańców osiedla stanowią zasoby mieszkaniowe w rozumieniu przepisu art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? Czy dochód z tytułu odszkodowania za wywłaszczenie Wnioskodawca będzie mógł uznać za dochód z gospodarki zasobem mieszkaniowym i czy w związku z tym będzie podlegał on zwolnieniu w trybie art. 17 ust.
Czy nieodpłatna cesja praw wynikających z umowy partycypacji w kosztach budowy mieszkania, realizowanej przez Towarzystwo Budownictwa Społecznego, podlega opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn?
W opisanej sytuacji mamy do czynienia z dotacją mającą na celu sfinansowanie ceny sprzedaży usługi najmu lokali mieszkalnych zatem otrzymana dotacja podlega opodatkowaniu na takich samych zasadach jak ta usługa i korzysta ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 36 ustawy o VAT.
Czy wartość umorzonej części kredytu bankowego udzielonego przez Bank Gospodarstwa Krajowego ze środków Krajowego Funduszu Mieszkaniowego przeznaczony na sfinansowanie budowy mieszkań podlega zwolnieniu z podatku dochodowego od osób prawnych w rozumieniu art. 17 ust. 1b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
1. Czy przychodem z gospodarki zasobami mieszkaniowymi jest cały czynsz otrzymany od najemców, łącznie z częścią czynszu przypadającą na spłatę kredytu? 2. Czy spłata odsetek z tytułu zaciągniętego kredytu mieszkaniowego stanowi koszt uzyskania przychodów gospodarki zasobami mieszkaniowymi?
Możliwośc zwolnienia na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy dochodu uzyskanego z gospodarki zasobami mieszkaniowymi, przeznaczonego na spłatę kredytów mieszkaniowych (kapitał podstawowy) zaciągniętych na wybudowanie tych zasobów.
Możliwość zwolnienia na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy dochodu uzyskanego z gospodarki zasobami mieszkaniowymi, pochodzącego z czynszów z oddanych do używania budynków mieszkalnych, a przeznaczonego na spłatę odsetek od kredytów zaciągniętych na ich budowę.
Możliwość zwolnienia na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy dochodu uzyskanego z tytułu najmu garażu najemcy lokalu mieszkalnego (garaż znajduje się w innym budynku niż lokal mieszkalny).
Dotyczy sposobu proporcjonalnego rozliczania kosztów uzyskania przychodów.
Czy dochód z czynszu najmu lokali mieszkalnych przeznaczony na spłatę kredytu i odsetek zaciągniętych celem budowy lokali mieszkalnych jest zwolniony od podatku dochodowego stosownie do art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy dochody uzyskane z tytułu czynszu najmu lokali mieszkalnych w części przeznaczonej na spłatę kredytów i odsetek od tych kredytów otrzymanych ze środków Krajowego Funduszu Mieszkaniowego są wolne od podatku dochodowego na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Dotyczy możliwości zwolnienia na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy dochodu uzyskanego z tytułu najmu garażu najemcy lokalu mieszkalnego (garaż znajduje się w innym budynku niż lokal mieszkalny).
Dotyczy możliwości zwolnienia na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy dochodu uzyskanego z gospodarki zasobami mieszkaniowymi, przeznaczonego na spłatę kredytów mieszkaniowych (kapitał podstawowy) zaciągniętych na wybudowanie tych zasobów.
Czy przychód otrzymany z tytułu najmu lokalu mieszkalnego, w oparciu o umowę najmu jest w całości przychodem z gospodarowania zasobem mieszkaniowym?
Czy dochody Spółki pochodzące z zarządzania częściami wspólnymi wspólnot mieszkaniowych są wolne od podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, pod warunkiem przeznaczenia ich na cele związane z utrzymaniem tych zasobów?
Czy dochód osiągnięty z gospodarowania zasobem mieszkaniowym (przychody z czynszów minus koszty bieżącej eksploatacji) przeznaczony na nabycie w przyszłości środka trwałego (budowa budynku mieszkalnego pod wynajem) podlega zwolnieniu z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych na podstawie art. 17 ust. 1b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy prawidłowa jest kwalifikacja dochodu do opodatkowania jako sumy dochodu z działalności pozostałej oraz dochodu z gospodarki zasobem mieszkaniowym przeznaczonego na inne cele niż utrzymanie zasobów mieszkaniowych, a w przypadku wystąpienia straty z pozostałej działalności jako suma kwoty straty oraz dochodu z gospodarki zasobem mieszkaniowym przeznaczonego na jej pokrycie, co w efekcie daje wynik
Czy właściwe będzie, w przypadku braku możliwości wyodrębnienia kosztów uzyskania przychodów na poszczególne działalności ustalić stawkę kosztów na 1 m2 powierzchni użytkowej, czyli koszty nie dające się wyodrębnić, podzielić przez ogółem powierzchnię (zarządzaną i w najmie). Tak ustalony koszt m2 powierzchni zarządzanej pomnożymy przez powierzchnię dotyczącą działalności opodatkowanej?
Czy Towarzystwo Budownictwa Społecznego prawidłowo kwalifikuje otrzymywaną od Miasta różnicę w wysokościach czynszów nie do przychodów z tytułu czynszów a do pozostałych przychodów operacyjnych i przyjmuje ją do ustalania dochodów opodatkowanych? Czy spłata odsetek od kredytów na budowę mieszkań finansowana z ww. przychodów jest kosztem uzyskania przychodów przy ustalaniu podstawy opodatkowania?
Czy wartość umorzonej części kredytu bankowego udzielonego przez Bank ze środków Krajowego Funduszu Mieszkaniowego na sfinansowanie budowy mieszkań podlega zwolnieniu z podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 21 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy zgodnie z art. 15 ust. 2 i 2a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w sytuacji gdy spółka ponosi koszty uzyskania przychodu, z których część dochodu jest zwolniona z opodatkowania oraz koszty związane z przychodami, z których dochód podlega opodatkowaniu, a nie jest możliwe ustalenia kosztów przypadających na poszczególne źródła, ustalając stosunek w jakim pozostają przychody z tych źródeł