Co do zasady, dywidendy, odsetki i zyski kapitałowe wypłacane na rzecz F. podlegają zwolnieniu z opodatkowania CIT w Polsce. Na zasadzie wyjątku, w Polsce będą podlegać opodatkowaniu zyski kapitałowe z tytułu przeniesienia własności akcji (udziałów) tzw. polskich spółek nieruchomościowych, które nie są notowane na B.
Obowiązek opodatkowania w Polsce dywidendy otrzymanej ze spółki z siedzibą w Singapurze.
Zastosowanie metody proporcjonalnego odliczenia i ulgi abolicyjnej oraz obowiązek składania zeznań podatkowych przy dochodach zagranicznych marynarza z tytułu pracy najemnej wykonywanej na statku morskim badawczym – sejsmiku (research vessel), eksploatowanym w transporcie międzynarodowym przez przedsiębiorstwo z faktycznym zarządem i siedzibą w Singapurze.
w zakresie obowiązku podatkowego oraz opodatkowania dochodów na terytorium Polski
Opodatkowanie dochodów uzyskanych w związku z pracą wykonywaną na statku morskim (tankowcu), eksploatowanym w transporcie międzynarodowym przez przedsiębiorstwo z siedzibą i zarządem w Singapurze, Danii i Grecji.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie sposobu opodatkowania korepetycji.
Skutki podatkowe osiągania dochodów z tytułu pracy najemnej na pokładzie statku eksploatowanego w transporcie międzynarodowym.
Czy prawidłowym jest stanowisko Spółki, że w opisanym w zdarzeniu przyszłym zmodyfikowanym modelu działalności nie powstanie dla Spółki zakład podatkowy w Polsce w rozumieniu art. 4a pkt 11 lit. a) i c) ustawy o CIT oraz w rozumieniu art. 5 ust. 1 do 7 UPO PL SGP?
Czy w związku z wykonywaniem pracy najemnej na pokładzie statków morskich eksploatowanych przez przedsiębiorstwo z siedzibą i faktycznym zarządem w Singapurze Wnioskodawca jest zobowiązany do złożenia zeznania podatkowego w Polsce za lata następne po 2015 r. oraz czy do rozliczenia dochodów Wnioskodawcy zastosowanie znajdzie metoda proporcjonalnego odliczenia?
Czy w związku z wykonywaniem pracy najemnej na pokładzie statków morskich eksploatowanych przez przedsiębiorstwo z siedzibą i faktycznym zarządem w Singapurze Wnioskodawca jest zobowiązany do złożenia zeznania podatkowego w Polsce za 2015 r. oraz czy do rozliczenia dochodów Wnioskodawcy zastosowanie znajdzie metoda proporcjonalnego odliczenia?
Opodatkowanie dochodów uzyskanych w 2015 r. i w latach następnych z pracy najemnej wykonywanej na pokładzie statków morskich eksploatowanych przez przedsiębiorstwa z siedzibą i faktycznym zarządem w Singapurze, na Cyprze oraz w Norwegii
Opodatkowanie dochodów z tytułu pracy najemnej wykonywanej na pokładzie statków eksploatowanych w transporcie międzynarodowym przez przedsiębiorstwa z siedzibą i zarządem odpowiednio w Norwegii i Singapurze.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów zagranicznych.
Czy prawidłowym jest stanowisko Spółki, że w opisanym zdarzeniu przyszłym nie powstanie dla Spółki zakład podatkowy w Polsce w rozumieniu art. 4a pkt 11 lit. a) i c) ustawy o CIT oraz w rozumieniu art. 5 ust. 1 do 7 UPO PL SGP?
Opodatkowanie dochodów uzyskanych w 2015 r. i w latach następnych z pracy najemnej wykonywanej na pokładzie statku morskiego. Singapur.
Opodatkowanie dochodów z pracy najemnej wykonywanej na pokładzie statku morskiego eksploatowanego w transporcie międzynarodowym przez przedsiębiorstwa z faktycznym zarządem i siedzibą w Singapurze, Norwegii oraz w Szwajcarii i ulga abolicyjna.
Opodatkowanie dochodów uzyskanych w 2015 r. i w latach następnych z pracy najemnej wykonywanej na pokładzie statku morskiego. Singapur.
Czy ww. umowa - jako umowa stosująca zasadę nazywaną kolokwialnie odliczenia proporcjonalnego - spowoduje to dla Wnioskodawcy, osoby zatrudnionej w Singapurze i nie mającej żadnych przychodów w kraju, konieczność wpłacania zaliczek na podatek dochodowy od dochodów uzyskanych zagranicą po każdym powrocie do Polski na urlop? Czy Wnioskodawca będzie musiał to zrobić tylko i wyłącznie w sytuacji gdy umowa
opodatkowanie dochodów, które zostaną uzyskane w 2015 r. z pracy najemnej wykonywanej na pokładzie statku morskiego
Czy w opisanym wyżej zdarzeniu przyszłym w przypadku umorzenia udziałów Spółki Polska, udziałów Spółki Cypr oraz Spółki Singapur za wynagrodzeniem u Wnioskodawcy powstanie przychód (dochód) w podatku dochodowym od osób fizycznych na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (zwaną dalej ustawą PIT)?
Czy w przypadku umorzenia udziałów Spółki Singapur nabytych w drodze darowizny uzyskany przychód z tytułu wypłaconego wynagrodzenia może zostać pomniejszony o koszt w wysokości rynkowej wartości umorzonych udziałów z dnia darowizny, na podstawie art. 24 ust. 5d ustawy PIT?
Opodatkowanie w Polsce dodatku zagranicznego wypłaconego obywatelowi Malezji mającego miejsce zamieszkania w Singapurze przez pracodawcę zagranicznego w związku z oddelegowaniem do pracy na terytorium Polski