Obowiązki płatnika dotyczących wypłaty wynagrodzenia na rzecz Prezesa Zarządu z tytułu świadczenia usług na podstawie umowy o współpracy.
Po wyborze przez Spółkę opodatkowania dochodów ryczałtem od dochodów spółek, wypłacane przez Spółkę kwoty dla Wspólników z tytułu umów najmu/dzierżawy nie będą stanowiły dochodów z tytułu ukrytych zysków podlegających opodatkowaniu na podstawie art. 28m ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT
Opodatkowani podatkiem VAT świadczeń niepieniężnych Wspólników oraz prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego w związku z nabywanymi od Wspólników świadczeniami niepieniężnymi.
Uznanie Wnioskodawcy za podatnika podatku VAT, a w konsekwencji uznania wykonywanych przez Wnioskodawcę na rzecz Spółki powtarzających się świadczeń niepieniężnych za odpłatne świadczenie usług podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT oraz braku możliwości skorzystania przez Wnioskodawcę ze zwolnienia określonego w art. 113 ustawy o podatku VAT.
Dzierżawa działki budowlanej przez Spółkę od wspólnika koniecznej do rozwijania działalności nie będzie stanowić podstawy do opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym od dochodów spółek (CIT estoński) z tytułu ukrytych zysków
Uznanie wykonywanych przez Wspólnika na rzecz Spółki powtarzających się świadczeń niepieniężnych za odpłatne świadczenie usług podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT, brak możliwości skorzystania przez Wspólnika ze zwolnienia podmiotowego określonego w art. 113 ustawy oraz dokumentowanie wykonywanych przez Wspólnika powtarzających się świadczeń niepieniężnych.
Uznanie wykonywanych przez Wspólnika na rzecz Spółki powtarzających się świadczeń niepieniężnych za odpłatne świadczenie usług podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT, możliwość skorzystania przez Wspólnika ze zwolnienia podmiotowego określonego w art. 113 ustawy oraz dokumentowanie wykonywanych przez Wspólnika powtarzających się świadczeń niepieniężnych.
Możliwość zaliczenia wydatków na usługi świadczone przez Zleceniobiorców- wspólników w ramach ich jednoosobowej działalności gospodarczej do kosztów uzyskania przychodów.
Uznanie wykonywanych przez wspólnika na rzecz spółki powtarzających się świadczeń niepieniężnych za odpłatne świadczenie usług podlegające opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, możliwości skorzystania przez wspólnika ze zwolnienia podmiotowego określonego w art. 113 ustawy oraz prawo spółki do odliczenia podatku od towarów i usług wynikającego z faktury wystawionej przez wspólnika, sposób dokumentowania
Wykonując powtarzające się świadczenia niepieniężne na rzecz Spółki, Wnioskodawca działa w charakterze podatnika podatku VAT, ww. świadczenia podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT. Zainteresowany jest zobowiązany do udokumentowania usługi poprzez wystawienie faktury, w myśl art. 106b ust. 1 pkt 1 ustawy.
Uznanie Wnioskodawcy za podatnika z tytułu wykonywania powtarzających się świadczeń niepieniężnych na rzecz Spółki, podlegania opodatkowaniu podatkiem VAT tych świadczeń, zwolnienia podmiotowego z art. 113 ust. 1 i ust. 9 ustawy, dokumentowania ww. świadczeń.
Wykonując powtarzające się świadczenia niepieniężne na rzecz Spółki, Wnioskodawca działa w charakterze podatnika podatku VAT, ww. świadczenia podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT. Zainteresowany jest zobowiązany do udokumentowania usługi poprzez wystawienie faktury, w myśl art. 106b ust. 1 pkt 1 ustawy.
Uznanie wykonywanych na rzecz spółki powtarzających się świadczeń niepieniężnych za czynności opodatkowane podatkiem od towarów i usług.
Nie będą dla Wnioskodawcy ukrytymi zyskami lub wydatkami niezwiązaymi z działalnością gospodarczą: 1. płatności z tytułu korzystania z Nieruchomości wynajmowanej od Wspólników na cele działalności medycznej; 2. wynagrodzenie za usługi medyczne świadczone przez Wspólnika na rzecz Spółki; 3. wydatki na Spotkania Biznesowe oraz Wydarzenia Branżowe
Czy zgodnie z art. 28m ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT Wnioskodawca powinien uznać, że transakcje w zakresie nabywania od spółki powiązanej usług przedstawionych w opisie zdarzenia przyszłego, stanowią tzw. kategorię ukrytych zysków, a w konsekwencji Wnioskodawca powinien transakcję tą opodatkować i zaliczyć do kategorii ukrytych zysków?
Czy spółka opodatkowana estońskim CIT, wykorzystując na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej nieruchomość gruntową wspólników na podstawie umowy dzierżawy powinna wykazywać zapłatę takiego czynszu jako dochód z tytułu ukrytych zysków.
Transakcje w zakresie nabywania usług przez Państwa od wspólników (udziałowców) prowadzących jednoosobowe działalności gospodarcze, w zakresie usług pośrednictwa komercyjnego nie będą stanowić ukrytych zysków, o których mowa w art. 28m ust. 3 ustawy o CIT, a w konsekwencji po Państwa stronie nie powstanie dochód podlegający opodatkowaniu ryczałtem, o którym mowa w art. 28m ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów Wnioskodawcy jako wspólnika spółki wydatków z tytułu usług świadczonych na rzecz spółki przez Wnioskodawcę w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów Wnioskodawcy jako wspólnika spółki wydatków z tytułu usług świadczonych na rzecz spółki przez Wnioskodawcę w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej.