Interpretacje

Interpretacja
17.10.2022 Podatki

Czy ze względu na obowiązujący Wnioskodawcę rok podatkowy (i także rachunkowy) inny niż rok kalendarzowy, (wśród większości podatników rok podatkowy jest zrównany z rokiem kalendarzowym), Wnioskodawca nie powinien mieć prawa do rozliczania amortyzacji podatkowej, także w okresie od 1 stycznia 2023 r. do 30 września 2023 r.

Interpretacja
12.09.2022 Podatki

Możliwość zastosowania 9% stawki podatku w roku podatkowym rozpoczynającym się 1 października 2021 r. i latach kolejnych oraz brak obowiązku wpłaty podatku od przychodów z budynków, gdy kwota zaliczki z art. 25 CIT jest większa od tego podatku.

Interpretacja
14.07.2022 Podatki

Ustalenia roku podatkowego Wnioskodawcy na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w związku z działalnością prowadzoną na terytorium Polski poprzez Oddział

Interpretacja
30.07.2020 Podatki

Czy wyżej wymienione bony pieniężne NBP, ich wartość nominalna wykupu stanowi przychód ze sprzedaży w rozumieniu art. 4a pkt 10 updop, który definiuje małego podatnika? - Czy przy wyznaczaniu statusu małego podatnika Bank powinien brać pod uwagę przychody z otrzymanego dyskonta od tych bonów, które stanowią przychód z odsetek w Banku do opodatkowania? - Czy Bank przy ustalaniu wartości przychodów

Interpretacja
24.04.2018 Podatki

Czy w przedstawionym powyżej zdarzeniu przyszłym odsetki wypłacane na rzecz Wnioskodawcy na podstawie Umowy będą podlegały przepisom art. 16 ust. 1 pkt 60 i 61 Ustawy o CIT?

Interpretacja
20.04.2018 Podatki

Czy w przedstawionym powyżej zdarzeniu przyszłym odsetki wypłacane na podstawie Umowy będą podlegały przepisom art. 16 ust. 1 pkt 60 i 61 Ustawy o CIT?

Interpretacja
20.04.2018 Podatki

Czy w przedstawionym powyżej zdarzeniu przyszłym odsetki wypłacane na podstawie Umowy będą podlegały przepisom art. 16 ust. 1 pkt 60 i 61 Ustawy o CIT?

Interpretacja
12.12.2017 Podatki

1. Prawo do rozpoznania kosztów kwalifikowanych z tytułu ulgi na prace badawczo-rozwojowe w latach podatkowych, w których w koszty uzyskania przychodów odnoszone będą odpisy amortyzacyjne od powstałej z tytułu pozytywnie zakończonych prac rozwojowych wartości niematerialnej i prawnej. 2. Brak prawa włączenia do podstawy kalkulacji kosztów kwalifikowanych wydatków na zakupy dokonywane od podmiotów inne

Interpretacja
07.01.2016 Podatki

Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym, w przypadku zbycia środków trwałych lub środków trwałych w budowie, uwzględnionych w wydatkach kwalifikowanych w pierwszym roku podatkowym od dnia wejścia w życie ustawy o SPW na podstawie art. 26 pkt 2 i 3 ustawy o SPW, Spółka nie będzie zobowiązana do korekty, o której mowa w art. 11 ust. 11 powołanej ustawy?

Interpretacja
07.01.2016 Podatki

Czy wartość środków trwałych w budowie związanych z działalnością wydobywczą węglowodorów, określona na dzień 1 stycznia 2012 r. na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2013 r. poz. 330, dalej: ustawa o rachunkowości), może zostać zaliczona przez Spółkę do wydatków kwalifikowanych w pierwszym roku podatkowym od wejścia w życie ustawy o SPW?

Interpretacja
25.06.2015 Podatki

Sposób ujęcia w rachunku podatkowym różnic kursowych przy przejściu z podatkowej na rachunkową metodę ich ustalania (różnice z wyceny ujętych w ewidencji pozabilansowej transakcji FX SPOT oraz kontraktów FX SWAP).

Interpretacja
19.03.2015 Podatki

Ewentualne zbycie akcji spółki belgijskiej przez pracowników Spółki, przekazanych uczestnikom w ramach opisanych Planów nabycia akcji (SOP i SAP) również nie będzie rodzić po stronie Spółki obowiązków płatnika oraz obowiązków informacyjnych. Przychód, który pracownicy Spółki osiągną z odpłatnego zbycia akcji zobowiązani będą opodatkować samodzielnie w stosownym zeznaniu podatkowym, składanym za rok

Interpretacja
27.02.2015 Podatki

1) Czy na gruncie przepisów UPDOP, Wnioskodawca powinien traktować wierzytelności i tytułu kredytów (pożyczek), nabywane przez Wnioskodawcę od innych podmiotów prowadzących działalność bankową, w tym w szczególności Wierzytelności Kredytowe PPM, na takich samych zasadach jak wierzytelności z tytułu kredytów (pożyczek), w przypadku których Wnioskodawca od początku był stroną umowy kredytu (pożyczki)

Interpretacja
24.10.2014 Podatki

ustalenie przychodu lub kosztu Wnioskodawcy w rozliczeniu za rok 2012 w związku ze zmianą stanu rezerw techniczno-ubezpieczeniowych dla danego roku podatkowego, skalkulowaną w księgach rachunkowych według ujednoliconej metodologii po połączeniu spółek

Interpretacja
30.09.2013 Podatki

1. Czy w przypadku gdy dochód KM za dany rok podatkowy zostanie zatrzymany i przekazany na kapitał (fundusz) własny KM, z którego to kapitału (funduszu) finansowane będą wyłącznie cele (wydatki) wymienione w art. 5 ust. 3-5 Ustawy to dochód taki na moment zarachowania na taki kapitał (fundusz) podlegać będzie zwolnieniu z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych na podstawie art. 17 ust.

Interpretacja
28.12.2012 Podatki

w zakresie przychodów i kosztów ich uzyskania wynikających z działalności P, których moment powstania/ ujęcia w księgach rachunkowych jako koszt będzie miał miejsce po dniu przejęcia

Interpretacja
20.08.2012 Podatki

Czy wynagrodzenie wypłacane przez Bank na rzecz Pośredników stanowi tzw. koszty pośrednie (tj. koszty inne niż koszty bezpośrednio związane z przychodami), dotyczące wyłącznie roku podatkowego, w którym zostały poniesione, a co za tym idzie, Bank jest uprawniony do zaliczania wynagrodzenia płaconego Pośrednikom w całości do kosztów uzyskania przychodów w dacie jego poniesienia, zgodnie z art. 15 ust

Interpretacja
27.03.2012 Podatki

Czy kalkulując dochód za dany rok podatkowy, Bank zobowiązany będzie do rozpoznania w przychodach podatkowych danego roku podatkowego wartości rozwiązanej lub wykorzystanej rezerwy IBNR, rozumianej jako suma wartości rezerw IBNR na początek roku pomniejszona o sumę wartości rezerw IBNR na koniec roku, w części w której Bank rozpoznał koszt podatkowy z tytułu tworzenia rezerwy IBNR?Czy kalkulując dochód

Interpretacja
14.11.2011 Podatki

1. Czy w związku z faktem, iż pierwszy rok obrotowy i podatkowy Spółki trwa od dnia 22 grudnia 2010 r. do dnia 31 grudnia 2011 r. Spółka będzie stosowała w pierwszym roku podatkowym przepisy Ustawy CIT w brzmieniu obowiązującym do dnia 31 grudnia 2010r.?2. Czy baza danych będzie stanowiła dla Spółki podlegającą amortyzacji wartość niematerialną i prawną?3. Wg jakiej wartości należy określić wartość

Interpretacja
28.03.2011 Podatki

Czy posiadane przez Wnioskodawcę dokumenty wskazane we wniosku uprawiają Wnioskodawcę do odliczenia przedmiotowego podatku dochodowego w Polsce?(pytanie oznaczonego we wniosku jako nr 4 zdarzenie przyszłe)

Interpretacja
28.03.2011 Podatki

W którym momencie Wnioskodawca jest uprawniony do odliczenia kwoty podatku zapłaconego w Ugandzie?(pytanie oznaczonego we wniosku jako nr 2 zdarzenie przyszłe)

Interpretacja
28.03.2011 Podatki

Czy posiadane przez Wnioskodawcę dokumenty wskazane we wniosku uprawiają Wnioskodawcę do odliczenia przedmiotowego podatku dochodowego w Polsce?

Interpretacja
28.03.2011 Podatki

W którym momencie Wnioskodawca jest uprawniony do odliczenia kwoty podatku zapłaconego w Ugandzie? (pytanie oznaczonego we wniosku jako nr 2 - stan faktyczny).

Interpretacja
28.03.2011 Podatki

Czy Wnioskodawca jest uprawniony do odliczenia od podatku obliczonego od łącznej sumy dochodów osiągniętych w Polsce i w Ugandzie kwoty równej podatkowi zapłaconemu w Ugandzie, przy założeniu, że kwota ta nie przekracza części podatku obliczonego przed dokonaniem odliczenia, która proporcjonalnie przypada na dochód uzyskany w Ugandzie?(pytanie oznaczonego we wniosku jako nr 1 zdarzenie przyszłe).

Poprzednia Następna