Ustalenie: - czy Spółka będzie uprawniona do odliczenia VAT naliczonego z faktur dokumentujących nabycie towarów i usług w związku ze świadczeniami opisanymi we wniosku; - czy Spółka będzie zobowiązana do opodatkowania podatkiem VAT nieodpłatnego udostępniania, świadczenia usług lub przekazania towarów opisanych we wniosku.
Moment powstania obowiązku podatkowego w związku z zasileniem wirtualnej portmonetki.
Czy udostępnienie Klientom przez Spółkę voucherów stanowi transfer bonów różnego przeznaczenia w rozumieniu art. 2 pkt 44 i 45 ustawy o VAT, a tym samym w myśl art. 8b ust. 2 ustawy o VAT nie podlega opodatkowaniu VAT czy zapłata przez Klienta w części lub w całości voucherem za opłatę serwisową (transakcyjną) na rzecz Wnioskodawczyni podlega opodatkowaniu VAT dopiero w momencie faktycznego świadczenia
Ustalenie miejsca świadczenia i opodatkowania usług polegających na sprzedaży samych kart SIM i eSIM tj. bez doładowania, sprzedaży samych kart SIM i eSIM już doładowanych pakietem danych, Sprzedaży samych doładowań do kart SIM i eSIM zawierających pakiety danych umożliwiających korzystanie z internetu i / lub jednostki taryfowe do wykorzystania na usługi telekomunikacyjne świadczone przez Operatora
Ustalenie miejsca świadczenia i opodatkowania usług polegających na sprzedaży samych kart SIM i eSIM tj. bez doładowania, sprzedaży samych kart SIM i eSIM już doładowanych pakietem danych, Sprzedaży samych doładowań do kart SIM i eSIM zawierających pakiety danych umożliwiających korzystanie z internetu i / lub jednostki taryfowe do wykorzystania na usługi telekomunikacyjne świadczone przez Operatora
Zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 28 ustawy usług nauczania języków obcych w formie online oraz skutków podatkowych w związku z transferem bonów na usługi edukacyjne.
Obowiązki płatnika w związku z wydawaniem pracownikom talonów/bonów żywnościowych na posiłki profilaktyczne.
Skutki podatkowe w związku z transferem Voucherów tj. bonów różnego przeznaczenia.
Gdy klient dokonuje zapłaty za towary w sklepach Wnioskodawcy z wykorzystaniem Kart podarunkowych otrzymanych nieodpłatnie, które są realizowane w całości i dodatkowo dopłaca pozostałą część należności w gotówce lub przy pomocy karty płatniczej, podstawę opodatkowania podatkiem VAT z tytułu sprzedaży poszczególnych towarów stanowi/będzie stanowić wyłącznie kwota faktycznie uiszczona przez klienta za
Opodatkowanie odsprzedaży bonu różnego przeznaczenia, który ma postać alfanumerycznego ciągu znaków.
Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży Doładowań, zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji tej sprzedaży przy zastosowaniu kas rejestrujących, braku obowiązku wystawiania faktury dokumentującej dokonanie sprzedaży na żądanie Klienta oraz prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego zawartego w fakturach wystawionych przez Dostawcę na sprzedaż Doładowań.
Ustalenie, czy Opłata manipulacyjna będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem VAT, jako wynagrodzenie za świadczenie odrębnej, samoistnej usługi związanej z wydłużeniem terminu realizacji Bonu.
Obowiązki płatnika w związku z przekazywaniem bonów towarowych jednego lub różnego przeznaczenia oraz drobnych świadczeń rzeczowych.
W zakresie ustalenia, 1. czy wydatki poniesione na nieodpłatnie przekazane pracownikom bony jednego przeznaczenia stanowią koszt uzyskania przychodów zgodnie z art. 15 ust. 1 Ustawy o CIT, 2. czy wydatki poniesione na nieodpłatnie przekazane pracownikom bony jednego przeznaczenia stanowią koszt uzyskania przychodów w kwocie brutto wynikającej z otrzymanych od Operatora faktur VAT.
Sprzedaż bonów jednego przeznaczenia może być tak zakwalifikowana, wówczas gdy miejsce świadczenia usług końcowych jest znane w chwili emisji tego bonu. Jeżeli miejsce to nie jest znane, to mamy do czynienia z bonami różnego przeznaczenia, które podlegają opodatkowaniu VAT dopiero w momencie wymiany bonu na towar lub usługę. TSUE uznał przy tym, że sprzedaż bonów różnego przeznaczenia może być opodatkowana
Brak prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego w związku nabyciem bonów jednego przeznaczenia oraz uznanie czynności przekazania bonów jednego przeznaczenia pracownikom za czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT.
Zaliczenie wydatków na rzecz personelu do kosztów uzyskania przychodów.
Obowiązki płatnika związane z przekazywaniem pracownikom bonów żywnościowych na posiłki profilaktyczne.
Ustalenie kosztów uzyskania przychodów oraz przychodów związanych ze sprzedażą premiową za cenę 1 zł.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT otrzymania środków pieniężnych na pokrycie kosztów nagród rzeczowych. Moment powstania obowiązku podatkowego w związku z wydaniem nagród rzeczowych. Ewidencjonowania przy zastosowaniu kasy rejestrującej wydania nagród rzeczowych.
Opodatkowanie podatkiem VAT oraz określenie podstawy opodatkowania w przypadku transferu Bonów jednego przeznaczenia i Bonów różnego przeznaczenia oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z nabycia Bonów (nagród).