Wydatki na nabycie skarbowych papierów wartościowych są kosztami uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 1 w związku z art. 16 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. Wyłączenie z kosztów uzyskania przychodów straty z odpłatnego zbycia wierzytelności, które wynika z art. 16 ust. 1 pkt 39, nie obejmuje zbycia skarbowych papierów wartościowych.
Ustalenie wartości początkowych gruntu i budynku nabytych od osób fizycznych wraz z nakładami na budynek nabytymi od spółki cywilnej. Ustalenie kosztów uzyskania przychodów z tytułu zbycia gruntu i budynku spółce córce.
Jak ustalić wartość początkową środka trwałego, który wspólnicy chcą wprowadzić do działalności gospodarczej?
Czy zaprowadzona w 2015 r. ewidencja środków trwałych, ustalenie wartości początkowej posiadanych środków trwałych i stopnia ich zużycia do dnia 31 grudnia 2015 r. będzie podstawą odpisów stanowiących koszty uzyskania przychodu przy prowadzeniu ksiąg rachunkowych?
Ustalenie przychodu z tytułu zbycia Nieruchomości na podstawie umowy sprzedaży oraz ustalenie przychodu z tytułu uregulowania zobowiązania (zaciągniętej pożyczki) poprzez zbycie Nieruchomości.
Czy przestawione Umowy w części dotyczącej Gruntu spełniają warunki określone w art. 17i ustawy o PDOP, stanowiąc tzw. leasing gruntów, natomiast w odniesieniu do Budynków spełniają warunki określone w art. 17b ust. 1 ustawy o PDOP stanowiąc tzw. leasing operacyjny?
Czy otrzymywana przez Spółkę Kaucja, niezależnie od postaci jaką przyjmie i od kwalifikacji Umowy dla celów o podatku dochodowym od osób prawnych, nie będzie stanowić przychodu Spółki z punktu widzenia ustawy o o podatku dochodowym od osób prawnych w okresie trwania Umowy?
Jak ustalić wartość środków trwałych w postaci nieruchomości gruntowych?
wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy dyskonto stanowiące różnicę pomiędzy wartością nominalną Wierzytelności, a ceną nabycia Wierzytelności uiszczaną przez Bank z tytułu nabycia Wierzytelności, stanowi dla Banku przychód podatkowy w dacie otrzymania spłaty Wierzytelności.
Sposób ustalenia wartości początkowej Budynku, którego Spółka jest współwaścicielem oraz metoda amartyzacji tego Budynku
sposób ujęcia w rachunku podatkowym odsetek (w tym skapitalizowanych) i różnic kursowych (w tym od własnych środków pieniężnych) od pożyczki/kredytu na sfinansowanie Inwestycji, obejmującej nabycie gruntu i budowę oraz eksploatację budynków biurowych na wynajem
mając na uwadze przedstawiony stan faktyczny oraz powołane przepisy prawa podatkowego stwierdzić należy, iż Wnioskodawca z uwagi na brak pełnego udokumentowania poniesionych wydatków na prace wykończeniowe zakupionego budynku, ma prawo ustalić jego wartość początkową wg zasad określonych w wyżej powołanym art. 22g ust. 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych tj. według wartości rynkowej określonej
Czy przekazanie na cele osobiste podatnika towaru w postaci nowego budynku mieszkalnego, będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług oraz według jakiej stawki? Jaki dokument należy wystawić w celu udokumentowania w/w operacji? W jaki sposób należy ustalić podstawę opodatkowania?
Czy Podatnik może skorzystać z możliwości określonej w art. 22g ust. 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i określić wartość początkową środka trwałego korzystając z wyceny dokonanej przez biegłego?
Jak ustalić wartość początkową środka trwałego czy w oparciu o art. 22g ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, przyjmując cenę nabycia nieruchomości z roku 2002, czy o art. 22g ust. 8 ww. ustawy, czyli w wysokości wynikającej z wyceny dokonanej przez podatnika, z uwzględnieniem cen rynkowych środków trwałych tego samego rodzaju z grudnia roku poprzedzającego rok założenia ewidencji
Czy powstały różnice kursowe na zapłacie zobowiązań lub od własnych środków trwałych na rachunku: (1) W sytuacji przekazania w 2005 r. na rzecz zbywcy Centrum Handlowego zadatku w EUR, środki na rzecz którego Spółka pozyskała zaciągając pożyczkę w EUR, a pożyczkodawca wpłacił kwotę pożyczki bezpośrednio na konto zbywcy Centrum? Jeśli tak, to jak obliczyć różnice kursowe? Spółka 29.03.2006 r. zawarła
Czy cena nabycia pawilonu handlowego zawiera podatek VAT, jeżeli w umowie sprzedaży cenę transakcyjną ustalono w kwocie netto?
Czy Spółka-płatnik zryczałtowanego podatku dochodowego prawidłowo zastosowała w odniesieniu do osób prawnych metodę średniej ważonej w celu określenia przychodu z dyskonta po wykupieniu papierów wartościowych przez emitenta w sytuacji, gdy nie jest możliwa identyfikacja nabytych w tym samym dniu, lecz po innych cenach wykupywanych papierów wartościowych (obligacji)?
Czy spółka powinna zwiększyć koszty nabycia oprogramowania komputerowego o koszty biletów lotniczych specjalistów instalujących i uruchamiających oprogramowanie, które pokryła w zamian za obniżenie kwot faktur wystawionych przez sprzedawcę oprogramowania, czy też zaliczyć je bezpośrednio w koszty uzyskania przychodów?
Czy otrzymywana od Gminy przez przedsiębiorstwo wodociągów i kanalizacji dopłata do świadczonych usług komunalnych, tj. dostawy wody oraz odprowadzania i oczyszczania ścieków podlega opodatkowaniu podatkiem VAT oraz jaki wpływ mają dopłaty gminy na prawo do odliczania podatku naliczonego