Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że w opisanym stanie faktycznym przychód powstanie w całości w dacie zawarcia w formie aktu notarialnego umowy sprzedaży lokalu mieszkalnego wraz z miejscem parkingowym (umowy przyrzeczonej), w tym także z tytułu otrzymanego przed tą datą zadatku?
Cele mieszkaniowe z art. 21 ust. 1 pkt 131 z wydatkowaniem kwoty ze zbycia zakupionego lokalu mieszkalnego na zakup z zadatkiem domu i spłatę kredytu zaciągniętego na sprzedaną nieruchomość
Czy uzyskane kwoty w formie zaliczki i zadatków na podstawie umowy przedwstępnej, tj. przed datą zawarcia umowy sprzedaży i wydatkowane na zakup kolejnego mieszkania, jego remont, opłaty notarialne i prowizję pośrednika Wnioskodawczyni będzie mogła zaliczyć jako dochód zwolniony z opodatkowania i tym samym skorzystać z ulgi mieszkaniowej, o której mowa w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym
Czy dochód uzyskany ze sprzedaży mieszkania może częściowo korzystać ze zwolnienia z opodatkowania określonego w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w związku z wydatkowaniem części środków pieniężnych z tej sprzedaży na spłatę kredytu zaciągniętego przez męża na zakup ww. nieruchomości?
Czy podpisując umowę deweloperską na zakup lokalu mieszkalnego w terminie do 31 grudnia 2015 r. oraz wpłacając całą kwotę za ww. lokal na konto dewelopera do dnia 31 grudnia 2015 r. Wnioskodawczyni wypełni warunki zwolnienia określone w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, a tym samym czy będzie zwolniona z obowiązku zapłaty podatku z tytułu odpłatnego zbycia w dniu
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie momentu powstania przychodu.
Czy taka płatność może być uznana jako wydatek poniesiony na własne cele mieszkaniowe, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy Wnioskodawczyni mogła skorzystać ze zwolnienia przedmiotowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt. 131 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych w brzmieniu obowiązującym od 1 stycznia 2009 r.?
Spłata kredytu wraz z odsetkami oraz włata zadatku jako wydatkowanie na cele mieszkaniowe środków uzyskanych ze sprzedaży nie ruchomości.
Wątpliwości Zainteresowanej w przedmiotowej sprawie dotyczą tego, czy obowiązek podatkowy dotyczy wyłącznie tego podatnika, który otrzymał faktycznie zapłatę (czyli współwłaściciela), czy też dotyczy także Wnioskodawczyni w ½ części mimo, że nie otrzymała ona na swoje konto żadnej zapłaty od kupującego.
Skutki podatkowe uzyskania przychodu z odpłatnego przeniesienia własności nabytych nieodpłatnie akcji pracowniczych na podstawie zawartej umowy przyrzeczonej.
1. Czy istnieje obowiązek podatkowy i czy konieczne jest zapłacenie podatku od zadatku, jeżeli prawa własności akcji nie zostały przeniesione na kupującego? 2. Kiedy zaistnieje obowiązek podatkowy?
Czy otrzymany zadatek jest przychodem w świetle ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i czy zadatek ten należy ująć w rozliczeniu PIT-37 za 2008 r.?
Jeżeli umowa sprzedaży lokalu mieszkalnego zostanie zawarta w formie aktu notarialnego w 2009 r. (po upływie pięciu lat od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło nabycie), a część kwoty kupujący zapłaci jeszcze w 2008 r., to czy sprzedaż ta będzie opodatkowana podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
W dniu 01.12.2004r. została zawarta pomiędzy podatnikiem a firmą przedwstępna umowa sprzedaży akcji. W związku z którą podatnik otrzymał zadatek na poczet ceny sprzedaży. W przedwstępnej umowie nie określono dokładnego terminu zawarcia umowy.