Zorganizowana cześć przedsiębiorstwa, przeniesienie Działu, kwestia podlegania przepisom ustawy o VAT.
Uznanie, że wnoszony Aportem zespół składników materialnych i niematerialnych w postaci ZCP stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa i w konsekwencji wyłączenie Aportu ww. składników z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy.
Czy Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów odpisy amortyzacyjne WNiP, które zostały wprowadzone do ewidencji podatkowej w kwietniu 2021 r. jako jedna pozycja w łącznej kwocie 2.019.785,53 PLN, składające się z łącznej wartości pozostałych składników - praw majątkowych, wchodzących w skład ZCP i dodatkowo jeśli poszczególne składniki wchodzące w skład tego WNiP nie zostaną rozdzielone
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym, wniesienie aportu w postaci nieruchomości do spółki jawnej nie spowoduje po jego stronie powstania przychodu w podatku dochodowym od osób prawnych w związku z art. 12 ust. 4 pkt 3c ustawy o CIT.
Uznanie zespołu składników materialnych i niematerialnych związanych z dwiema branżami przedsiębiorstwa Wnioskodawcy za zorganizowaną część przedsiębiorstwa i w konsekwencji wyłączenie aportu ww. składników z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy.
W zakresie uznania czy transakcja wniesienia wkładu niepieniężnego w postaci składników materialnych i niematerialnych, szczegółowo wskazanych w opisie zdarzenia przyszłego, spełnia przesłanki do uznania jej dla celów podatkowych za transakcję zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy VAT, skutkiem czego wyłączona będzie spod regulacji ustawy VAT na podstawie
Uznanie zespołu składników materialnych i niematerialnych, wyodrębnionych organizacyjnie, funkcjonalnie i finansowo za zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 5a pkt 4 ustawy o PIT i tym samym określenie, czy jego wartość podlega zwolnieniu z podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 109 ww. ustawy.
Zespół składników materialnych i niematerialnych związany z działem transportu spełniać będzie przesłanki do uznania go za zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy i w związku z tym jego aport do Spółki z o.o., stosownie do art. 6 pkt 1 ustawy, nie będzie podlegał opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Uznania wniesienia aportu w postaci przedsiębiorstwa do Spółki Otrzymującej za czynność wyłączoną z opodatkowania podatkiem VAT oraz brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego w związku z aportem tego przedsiębiorstwa.
Projekt na dzień aportu nie będzie stanowić zorganizowanej części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy, i w konsekwencji planowana przez Państwa transakcja aportu Projektu będzie opodatkowana podatkiem VAT według stawki podatku właściwej dla poszczególnego przenoszonego składnika majątkowego oraz Spółce przysługuje prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego
Aport do spółki jawnej zespołu składników materialnych, stanowiących przedsiębiorstwo, wyłączony od opodatkowania VAT
Uznanie składników majątkowych służących do prowadzenia działalności stomatologicznej za zorganizowaną część przedsiębiorstwa i w związku z tym uznanie Aportu tych składników za czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT w myśl art. 6 pkt 1 ustawy.
O ile Spółka z o.o. przyjmie dla celów podatkowych składniki majątku wchodzące w skład Przedsiębiorstwa w spadku w wartości wynikającej z ksiąg podatkowych Przedsiębiorstwa w spadku, to przychód z wniesienia przez Państwa wkładu niepieniężnego do Spółki będzie podlegał zwolnieniu na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 109 ustawy o PIT.
Ustalenie, czy wnoszony do spółki z o.o. w drodze aportu dział wydawniczy będzie stanowić zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy, a transakcja ta podlegać będzie wyłączeniu z opodatkowania podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy.
Uznanie zespołów składników materialnych i niematerialnych za ZCP w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy, których aport będzie wyłączony z opodatkowania podatkiem VAT.
Planowana sprzedaż aktywów materialnych (w tym zapasów i materiałów) oraz wartości niematerialnych (w tym oprogramowania związanego z wyposażeniem), prawa z umowy dzierżawy nieruchomości, w której znajduje się Fabryka oraz pozostałych wskazanych we wniosku składników jest wyłączona z PCC jako opodatkowana w całości VAT.
Skutki podatkowe wniesienia aportu zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
Uznanie, że wnoszony aportem zespół składników materialnych i niematerialnych w postaci ZCP 1 stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa i w konsekwencji transakcja ta podlega wyłączeniu z opodatkowania podatkiem VAT oraz uznanie, że wnoszony aportem zespół składników materialnych i niematerialnych w postaci ZCP 2 stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa i w konsekwencji transakcja ta podlega
Uznanie aportu zespołu składników materialnych i niematerialnych za zbycie przedsiębiorstwa, a tym samym wyłączenia aportu tego zespołu składników z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy.
Uznanie przedmiotu aportu za zorganizowaną część przedsiębiorstwa i w konsekwencji wyłączenie aportu z opodatkowania podatkiem VAT.
Dotyczy ustalenia, planowany przez Wnioskodawcę aport zespołu składników majątkowych i niemajątkowych do Spółki, o którym mowa w treści wniosku, będzie stanowił wniesienie w formie wkładu niepieniężnego zorganizowanej części przedsiębiorstwa (dalej również: „ZCP”) w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy o CIT, a tym samym będzie podlegać zwolnieniu z opodatkowania podatkiem CIT na podstawie art. 12 ust.
1. Czy opisany zespół składników materialnych i niematerialnych będący przedmiotem Zakupu działalności, będzie stanowić przedsiębiorstwo albo zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu Ustawy o CIT? (pytanie oznaczone nr 1) 2. Jeżeli stanowisko Wnioskodawcy dot. pierwszego pytania zostanie uznane za prawidłowe, to czy w następstwie Zakupu działalności powstanie dodatnia wartość firmy w rozumieniu
Wyłączenie z opodatkowania aportu składników majątkowych do spółki osobowej ze względu na uznanie tych składników za przedsiębiorstwo oraz brak opodatkowania czynności wyłączenia z działalności gospodarczej nieruchomości zabudowanej i brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego.
Zbycie zespołu składników materialnych i niematerialnych w ramach aportu do Spółki przejmującej nie będzie stanowić czynności podlegającej opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług