Wskazania, czy Wnioskodawcy przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu importu w trzech rożnych procedurach celnych.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu importu w trzech rożnych procedurach celnych.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu.
Spełnienie warunków objęcia procedurą zawieszenia poboru akcyzy Produktów znajdujących się w przesyłce, dla której sporządzony został dokument e-AD z błędnymi informacjami.
Obowiązek stosowania dokumentu e-SAD dla przemieszczenia w ramach dostawy wewnątrzwspólnotowej, poza procedurą zawieszenia poboru akcyzy wyrobów nieprzeznaczonych do spożycia przez ludzi zawierających w swoim składzie alkohol etylowy całkowicie skażony środkami dopuszczonymi do skażania alkoholu etylowego na podstawie rozporządzenia Komisji (WE) nr 3199/93 z dnia 22 listopada 1993 r.
Brak obowiązku zapłaty akcyzy z tytułu przeprowadzenia zmian konstrukcyjnych zmieniających rodzaj pojazdu.
Zakres wniosku w zakresie uznania Wnioskodawcy za podatnika; obowiązków formalnych związanych z kontrolą nad przemieszczeniem, magazynowaniem, obrotem i zużyciem alkoholu etylowego skażonego, nabywanego wewnątrzwspólnotowo; utraty prawa do zwolnienia od akcyzy w przypadku niedopełnienia obowiązków formalnych; obowiązku dokumentowania nabycia wewnątrzwspólnotowego uproszczonym dokumentem towarzyszącym
Z tytułu sprzedaży Ambulansów na rzecz Fundacji, Spółka nie ma obowiązku rozliczyć podatek akcyzowy
Zastosowanie – w odniesieniu do dokonanej dostawy do Ukrainy – stawki VAT 0% właściwej dla eksportu towarów
w zakresie: możliwości ubiegania się o zwrot akcyzy w związku z wewnątrzwspólnotową dostawą lub eksportem wyrobów z zapłaconą akcyzą na terytorium kraju, zakupionych od podmiotu niebędącego podatnikiem akcyzy, dokumentacji potwierdzającej zapłatę akcyzy na terytorium kraju, uznania oświadczenia złożonego przez nabywcę wyrobów za dokument potwierdzający brak obowiązku zapłaty akcyzy w państwie członkowskim
Możliwość uzyskania zwrotu akcyzy, o którym mowa w art. 82 ust. 1 ustawy w przypadku braku uproszczonego dokumentu towarzyszącego
W zakresie możliwości zastosowania stawki akcyzy w wysokości 0 zł na podstawie art. 89 ust. 2 pkt 2 ustawy w przypadku wskazania na dokumencie dostawy podstawy prawnej uprawniającej do zastosowania zerowej stawki akcyzy
Czy po 1 stycznia 2016 r., Spółka może zastosować zerową stawkę akcyzy w przypadku dokonywania dostaw wyrobów akcyzowych o których mowa w art. 89 ust. 2 w brzmieniu obowiązującym od 1 stycznia 2016 r. bez obowiązku przedstawienia jej przez odbiorców tych wyrobów pisemnego potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia rejestracyjnego, o którym mowa w art. 16 ust. 3 ustawy akcyzowej, przy założeniu spełnienia pozostałych
1. Czy ewidencja powinna obejmować sprzedaż wyrobów węglowych objętych akcyzą? 2. Czy ewidencja powinna dotyczyć sprzedaży wyrobów w ilości 200 kg, gdy nie występuje dokument dostawy i gdy zazwyczaj nie są znane dane nabywcy (sprzedaż paragonowa)?
Czy w przypadku sprzedaży na terytorium kraju przez Zainteresowanego finalnemu nabywcy węglowemu korzystającemu ze zwolnienia, o którym mowa w art. 31a ust. 1 ustawy, wyrobów węglowych w ilości nieprzekraczającej 200 kg jednorazowo konieczne jest ujmowanie takiej sprzedaży w ewidencji, o której mowa w art. 91a ust. 1 ustawy o podatku akcyzowym?
Podatek akcyzowy w zakresie dokumentowania sprzedaży wyrobów węglowych.
1. Czy ewidencja powinna obejmować sprzedaż wyrobów węglowych objętych akcyzą? 2. Czy ewidencja powinna dotyczyć sprzedaży wyrobów w ilości 200 kg, gdy nie występuje dokument dostawy i gdy zazwyczaj nie są znane dane nabywcy (sprzedaż paragonowa)?
Jaką należy wpisać podstawę prawną w tabeli 5 w kolumnie 4 (przeznaczenie uprawniające do zwolnienia) dokumentu dostawy w przypadku zakupu wyrobów węglowych i jego wywozu pojazdem obywatela Czech a jaką w przypadku zakupu wyrobów węglowych przez obywatela Czech a wywożone pojazdem sprzedającego?
Czy podczas rozliczenia rocznego jest możliwość odliczenia kosztu leku (97,81 EURO) na podstawie dokumentów, tj.: recepty i paragonu, które Wnioskodawczyni otrzymuje w aptece w Niemczech, biorąc pod uwagę posiadanie zaświadczenia o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym?
Opodatkowanie i udokumentowanie transakcji wewnątrzwspólnotowej dostawy skradzionego towaru.
Czy darowizna ww. akcji będzie podlegać zwolnieniu z opodatkowania zgodnie z art. 4a ustawy o podatku od spadków i darowizn pomimo braku możliwości przekazania akcji na rachunek maklerski obdarowanego?
Czy zgodnie z opisanym stanem faktycznym sposób wypełnienia pola 11 dokumentu dostawy określające adres miejsca odbioru jest prawidłowy?