Obowiązek złożenia informacji VAT-23 i zapłaty podatku VAT nabytych pojazdów w związku ze zmianą ich przeznaczenia na działalność gospodarczą, korekta deklaracji JPK_V7M wraz ze złożeniem wniosku o stwierdzenie nadpłaty, moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu nietransakcyjnego WNT pojazdów, określenie podstawy opodatkowania oraz ustalanie kursu waluty obcej do przeliczania podstawy opodatkowania
Skutki podatkowe nabycia waluty wirtualnej w ramach realizacji umowy opcji.
Skutki podatkowe nabycia waluty wirtualnej w ramach realizacji umowy opcji.
Skutki podatkowe nabycia waluty wirtualnej w ramach realizacji umowy opcji.
Zwolnienie od podatku świadczonych usług przekazu pieniężnego, usług wymiany walut oraz usług bezpiecznego przechowywania środków pieniężnych przekazanych w celu wykonania transakcji płatniczej, a także usług przechowywania i przetwarzania danych oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego od zakupów związanych z ww. działalnością.
Czy przychód z nieodpłatnego świadczenia w postaci udzielonych Wnioskodawcy gwarancji powinien być ustalany i rozpoznawany w każdym roku podatkowym przez cały okres obowiązywania gwarancji? Jeśli stanowisko Wnioskodawcy w zakresie pytania nr 1 jest nieprawidłowe, a więc jeżeli przychód z nieodpłatnego świadczenia w postaci udzielonych Wnioskodawcy gwarancji powinien być rozpoznawany jednorazowo w dacie
Umorzenie przez bank części kwoty kredytu (przewalutowanie kredytu po niższym kursie), który Pan zaciągnął w 2008 r., stanowić będzie dla Pana przychód w rozumieniu art. 11 ust. 1 ustawy o PIT z tytułu nieodpłatnych świadczeń klasyfikowany do źródła, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 9 w zw. z art. 20 ust. 1 ww. ustawy, podlegający opodatkowaniu PIT.
Uznanie transakcji wymiany walut za świadczenie usług zwolnionych oraz w zakresie ustalenia podstawy opodatkowania z tytułu świadczenia ww. usług; nieuznanie transakcji wymiany walut za transakcje pomocnicze w rozumieniu art. 90 ust. 6 ustawy oraz możliwości nieuwzględniania tych transakcji przy kalkulacji tzw. proporcji sprzedaży, o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy.
Powstanie podatkowych różnic kursowych w związku z uczestnictwem w systemie cash-poolingu.
Rozliczenie usługi dodatkowego badania oraz montażu dodatkowego elementu oraz przeliczenie kursu walut w związku z wykonaniem tych czynności.
Uznanie opisanych nakładów wspólnych jako element świadczenia kompleksowego, okres rozliczeniowy w którym należy wykazać korektę podstawy opodatkowania w związku z poniesionymi nakładami wspólnymi , ustalenie kursu waluty obcej według którego należy rozliczyć korektę w związku z poniesionymi nakładami wspólnymi, oraz możliwość wystawienia zbiorczej faktury korygującej.
Ustalenie miejsca świadczenia ICO i będącej jej rezultatem wymiany tokenów na kryptowaluty.
Opodatkowanie świadczonych usług udostępnienia mocy obliczeniowej komputerów, prawo do korzystania ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 7 ustawy sprzedaży kryptowalut, moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu usług udostępnienia mocy obliczeniowej komputerów.
Rozpoznanie importu usług oraz określenia podstawy opodatkowania w związku z zakupem walut obcych.
Biorąc pod uwagę treść ww. art. 21 ust. 25 pkt 2 lit. a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych należy wyraźnie podkreślić, że aby spłata kredytu oraz odsetek od kredytu zaciągniętego przez podatnika mogła być uznana za wydatek poniesiony na cel mieszkaniowy kredyt ten musi być zaciągnięty przed dniem uzyskania przychodu z odpłatnego zbycia. Ważny jest także moment uzyskania przychodu i poniesienia
Uznanie opisanych nakładów wspólnych jako element świadczenia kompleksowego, okres rozliczeniowy w którym należy wykazać korektę podstawy opodatkowania w związku z poniesionymi nakładami wspólnymi , ustalenie kursu waluty obcej według którego należy rozliczyć korektę w związku z poniesionymi nakładami wspólnymi, oraz możliwość wystawienia zbiorczej faktury korygującej.
w zakresie ustalenia, czy wchodzące w skład zbywanego Przedsiębiorstwa środki pieniężne wyrażone w walucie obcej (innej niż PLN) podlegają zaliczeniu do kosztów uzyskania przychodów Wnioskodawcy z tytułu zbycia Przedsiębiorstwa, a jeśli tak, to w jaki sposób należy określić ich wartość w PLN
Usługi będą podlegały opodatkowaniu na zasadzie mechanizmu reverse chargé w kraju siedziby danej spółki, spółka będzie uprawniona do odliczenia podatku naliczonego przy nabyciu towarów i usług związanych ze świadczeniem usług poza terytorium kraju, transakcje kryptowalutowe stanowią usługi zwolnione z podatku od towarów i usług, Za podstawę opodatkowania w przypadku świadczenia usług dotyczących kryptowalut
Prawo do odliczenia podatku VAT dotyczącego zakupów związanych z transakcjami sprzedaży walut wirtualnych podmiotom prowadzącym działalności gospodarczą, dla których miejscem świadczenia usług będzie terytorium państw trzecich.
Zastosowanie zwolnienia od podatku dla czynności zbycia Kryptowalut za prawne środki płatnicze bądź inne Kryptowaluty oraz miejsce świadczenia usług przy transakcji zbycia Kryptowalut.
Uznanie Wnioskodawcy za podatnika podatku od towarów i usług wykonującego czynności zwolnione od tego podatku sprzedaż i zakup kryptowaluty.
Sposób opodatkowania transakcji polegających na nabywaniu i zbywaniu jednostek wirtualnych walut w zamian za waluty tradycyjne.