Ustalenie miejsca świadczenia kompleksowej usługi organizacji targów.
Ustalenia miejsca opodatkowania nabywanych towarów i usług związanych z wystawianiem się Spółki na targach oraz obowiązek rozliczenia podatku VAT z tytułu importu usług.
Podatek od towarów i usług w zakresie rozpoznania miejsca świadczenia kompleksowej usługi organizacji targów dla podatników nieposiadających siedziby prowadzenia działalności na terytorium Polski.
czy usługi organizacji targów należy klasyfikować jako usługi objęte zryczałtowanym podatkiem dochodowym od osób prawnych, o którym mowa w art. 21 ust 1 ustawy o CIT
Czy płatności dokonywane na rzecz nierezydentów w związku z uczestnictwem Spółki w targach zagranicznych podlegają w Polsce opodatkowaniu na podstawie art. 21 ust. 1 ustawy o CIT i w związku z tym Wnioskodawca jest co do zasady zobowiązany do poboru zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych w tym zakresie?
Określenie miejsca opodatkowania nabywanych czynności związanych z wystawianiem się Spółki na targach rolniczych.
Czy w sytuacji takiej jak wskazano w opisie stanu faktycznego, gdy usługa kompleksowa świadczona jest przez Wnioskodawcę na rzecz podmiotów, które prowadzą działalność gospodarczą w rozumieniu art. 15 ust. 2 Ustawy VAT, będących podatnikami w rozumieniu art. 28a ustawy o VAT, miejscem świadczenia tej usługi kompleksowej jest miejsce, w którym podatnicy będący usługobiorcami posiadają siedzibę działalności
VAT - w zakresie miejsca świadczenia usług związanych z projektem budowlanym Pawilonu Polski na wystawę EXPO w Mediolanie świadczonych przez Wnioskodawcę na rzecz Głównego Projektanta.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych w związku z organizowaniem przez Spółkę konkursu w ramach promocji marki ogłoszonego w trakcie trwania targów lub pokazów promocyjnych w ramach przyrzeczenia publicznego w części dotyczącej zwolnienia z opodatkowania oraz zapłaty zryczałtowanego 10% podatku od wygranych.
Miejsce świadczenia usług i wykonanie konstrukcji stalowych podstawowych wraz z transportem, montażem oraz zabezpieczeniem antykorozyjnym i ppoż. w budynku na terenie wystawy.
Podatek od towarów i usług w zakresie miejsca świadczenia wykonywanych usług.
w zakresie obowiązku pobrania podatku u źródła od wypłaty świadczenia na rzecz spółki duńskiej z tytułu usługi organizacji stoisk targowych lub wystawowych
Czy w opisanych stanach faktycznych Spółka jest zobowiązana do odprowadzenia podatku zryczałtowanego w wysokości 20% na podstawie art. 21 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy w opisanych stanach faktycznych Spółka jest zobowiązana do odprowadzenia podatku zryczałtowanego w wysokości 20% na podstawie art. 21 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy w opisanych stanach faktycznych Spółka jest zobowiązana do odprowadzenia podatku zryczałtowanego w wysokości 20% na podstawie art. 21 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
1. Czy opisane w stanie faktycznym usługi świadczone przez podmioty zagraniczne mieszczą się w kategorii przychodów, o których mowa w art. 21 ust. 1 ustawy z dnia 12 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: Ustawy o PDOP)? 2. Czy w związku z dokonywaniem płatności za usługi, o których mowa w stanie faktycznym Spółka pełni funkcję płatnika, o którym mowa w art. 26 Ustawy o PDOP,
W zakresie określenia miejsca świadczenia dla usług związanych z udziałem w targach organizowanych poza terytorium Unii Europejskiej dla polskich przedsiębiorców.
Pytanie dotyczy momentu rozpoznania obowiązku podatkowego dla świadczonych na rzecz Wnioskodawcy usług, polegających na wynajęciu powierzchni wystawienniczej na targach, w związku z tym właściwego określenia miejsca świadczenia tych usług.
Podatek od towarów i usług w zakresie zastosowania przepisu art. 28e ustawy dla świadczonych usług.
Podatek od towarów i usług w zakresie miejsca świadczenia usług wynajmu powierzchni targowej oraz importu usług.
Określenie miejsca świadczenia usług związanych z udziałem w targach organizowanych poza terytorium Unii Europejskiej dla polskich przedsiębiorców.
Kto i w jakim kraju w związku ze zmianą przepisów od d dnia 1 grudnia 2008 r. ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług dot. art. 27 ust. 2 pkt 3 z zastrzeżeniem art. 28 (przepis ten obowiązuje do dnia 31 grudnia 2010 r.), winien rozliczyć podatek VAT i gdzie?