zobowiązanie
Interpretacja
24.10.2024 Podatki

1. Czy w wyniku połączenia Spółki Przejmującej ze Spółką Przejmowaną po stronie Spółki Przejmującej powstanie przychód do opodatkowania na gruncie ustawy o CIT. 2. Czy wygaśnięcie wzajemnych zobowiązań i należności w wyniku Konfuzji będzie powodować jakiekolwiek skutki podatkowe w CIT.

Interpretacja
10.09.2024 Podatki

Dotyczy ustalenia, czy na skutek konfuzji zobowiązań będącej następstwem przejęcia Spółki W Sp. k. Wnioskodawca będzie zobowiązany do rozpoznania przychodu podatkowego.

Interpretacja
09.09.2024 Podatki

Dotyczy ustalenia: - czy przeprowadzenie Połączenia będzie skutkować dla Wnioskodawcy powstaniem przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych; - czy w wyniku konfuzji wierzytelności oraz zobowiązań pożyczkowych oraz wynikającego z niej ich wygaśnięcia, po stronie Spółki Przejmującej powstanie przychód podatkowy.

Interpretacja
12.05.2022 Podatki

W wyniku połączenia po stronie Wnioskodawcy jako spółki przejmującej nie doszło do powstania przychodu na gruncie ustawy o CIT z tytułu przejęcia majątku spółek przejmowanych; Po stronie Wnioskodawcy, wygaśnięcie zobowiązania na skutek konfuzji (unicestwienia) zobowiązania po połączeniu nie spowodowało powstania przychodu podlegającego opodatkowaniu na gruncie ustawy o CIT.

Interpretacja
12.03.2021 Podatki

w zakresie ustalenia, czy: - przeprowadzenie połączenia odwrotnego bez podwyższania kapitału zakładowego spółki przejmującej będzie skutkować powstaniem przychodu podatkowego w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, - umorzenie wzajemnych należności i zobowiązań pomiędzy spółkami w wyniku połączenia odwrotnego Wnioskodawcy i J Sp. z o.o. spowoduje obowiązek podatkowy w podatku dochodowym

Interpretacja
28.03.2018 Podatki

skutki podatkowe wygaśnięcia wzajemnych zobowiązań w drodze konfuzji w związku z połączeniem spółek

Interpretacja
26.04.2017 Podatki

w zakresie ustalenia, czy wygaśnięcie w drodze konfuzji zobowiązań Spółek, w następstwie planowego połączenia, spowoduje powstanie przychodu podatkowego na gruncie podatku dochodowego od osób prawnych.

Interpretacja
14.03.2017 Podatki

Czy wygaśnięcie w drodze konfuzji wzajemnych wierzytelności i zobowiązań Spółki przejmującej (Wnioskodawcy) i Spółki przejmowanej, do którego może dojść w skutek ich połączenia, spowoduje powstanie przychodu podlegającego opodatkowaniu na gruncie podatku dochodowego od osób prawnych po stronie Wnioskodawcy?

Interpretacja
09.02.2017 Podatki

Czy konfuzja zobowiązań i wierzytelności z tytułu umów pożyczek, wynikająca z przeniesienia na Wnioskodawcę wierzytelności Spółek w wyniku połączenia będzie się wiązała z powstaniem u Wnioskodawcy przychodu podatkowego? (pytanie oznaczone we wniosku nr 2)

Interpretacja
23.06.2016 Podatki

brak rozpoznania przychodu w związku z konfuzją zobowiązań w wyniku połączenia spółek

Interpretacja
28.10.2015 Podatki

Czy konfuzja zobowiązań i wierzytelności, będąca następstwem połączenia Spółki przejmującej ze Spółkami przejmowanymi, będzie miała wpływ na ustalenie kosztów uzyskania przychodów po stronie Wnioskodawcy (w tym jako następcy prawnego Spółek przejmowanych)? (pytanie oznaczone we wniosku nr 2)

Interpretacja
28.10.2015 Podatki

Czy konfuzja zobowiązań i wierzytelności, będąca następstwem połączenia Spółki przejmującej ze Spółkami przejmowanymi, będzie prowadziła do powstania u Wnioskodawcy (w tym jako następcy prawnego Spółek przejmowanych) przychodów podatkowych? (pytanie oznaczone we wniosku nr 1)

Interpretacja
28.10.2015 Podatki

Czy konfuzja zobowiązań i wierzytelności, będąca następstwem połączenia Spółki przejmującej ze Spółkami przejmowanymi, będzie rodziła obowiązek rozpoznania podatkowych różnic kursowych po stronie Wnioskodawcy (w tym jako następcy prawnego Spółek przejmowanych)? (pytanie oznaczone we wniosku nr 3)

Interpretacja
20.01.2015 Podatki

uznania, że wygaśnięcie zobowiązania w wyniku konfuzji należy uznać za uregulowanie zobowiązania w myśl art. 15b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz zastosowanie art. 15b ww. ustawy w przypadku wygaśnięcia zobowiązania na skutek konfuzji.

Interpretacja
03.11.2014 Podatki

Czy w przypadku, gdy przed zapłatą za Aktywo dojdzie do połączenia Spółki z Przekształconą SPV i wygaśnięcia zobowiązania z tytułu tej transakcji na skutek tzw. konfuzji, w stosunku do Spółki nie znajdzie zastosowania art. 15b ust. 6 Ustawy CIT zobowiązujący do zmniejszenia kosztów uzyskania przychodów tj. do korekty odpisów amortyzacyjnych dokonywanych od wartości nabytego Aktywa? (pytanie oznaczone

Interpretacja
09.12.2013 Podatki

Czy po wygaśnięciu zobowiązania do zapłaty ceny sprzedaży Przedsiębiorstwa wskutek konfuzji Spółka będzie miała prawo rozpoznania dokonanych odpisów amortyzacyjnych od wartości firmy i wartości początkowej pozostałych środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych wchodzących w skład zakupionego Przedsiębiorstwa jako kosztów uzyskania przychodów i rozpoznawania takich odpisów jako kosztów uzyskania

Interpretacja
09.12.2013 Podatki

Czy wygaśnięcie zobowiązania do zapłaty ceny sprzedaży Przedsiębiorstwa (wskutek połączenia Spółki ze Zbywcą) będzie skutkowało dla Spółki powstaniem przychodu podlegającego podatkowi dochodowemu od osób prawnych?

Interpretacja
26.11.2013 Podatki

Czy wygaśnięcie zobowiązania Wnioskodawcy wobec S. z tytułu Umowy Pożyczki oraz odsetek od tej pożyczki w wyniku konfuzji na skutek połączenia Wnioskodawcy oraz S. pozostanie neutralne z podatkowego punktu widzenia, tj. nie spowoduje powstania dla Wnioskodawcy przychodu podatkowego na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

Interpretacja
06.11.2013 Podatki

Czy konfuzja (zlanie) wzajemnych wierzytelności i zobowiązań w ramach połączenia będzie skutkowała powstaniem przychodu po stronie Wnioskodawcy oraz rozliczeniem przez niego kosztu uzyskania przychodu?

Interpretacja
06.11.2013 Podatki

Czy konfuzja (zlanie) wzajemnych wierzytelności i zobowiązań w ramach połączenia będzie skutkowała powstaniem przychodu po stronie Wnioskodawcy oraz rozliczeniem przez niego kosztu uzyskania przychodu?

Interpretacja
20.11.2007 Podatki

Czy w związku z przejęciem BBXCS.A.: 1. na podstawie art. 10 ust. 2 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych nie będzie stanowić dochodu Spółki z tytułu udziału w zyskach osób prawnych nadwyżka wartości majątku BBXCS.A. otrzymanego przez Spółkę w wyniku połączenia nad kosztami uzyskania, określonymi zgodnie z art. 15 ust. 1k tej ustawy,2. wygaśnięcie zobowiązań Spółki w stosunku do BBXCS.A