wynagrodzenia
Interpretacja
22.07.2024 Podatki

Płatności dokonywane przez Wnioskodawcę na rzecz Dostawcy z siedzibą w Łotwie nie stanowią należności licencyjnych. Oznacza to, że dokonując wypłaty takich należności Wnioskodawca nie jest zobowiązany do potrącenia od nich zryczałtowanego podatku dochodowego.

Interpretacja
31.01.2023 Podatki

1. Która ze Spółek w opisanym stanie faktycznym nr 1, tj. Spółka Przejmowana, czy Spółka Przejmująca, uprawniona będzie do zaliczania do kosztów uzyskania przychodów wydatków stanowiących koszty związane z obsługą Połączenia, z tytułu faktur wystawionych na i opłaconych przez Spółkę Przejmowaną? 2. Która ze Spółek w opisanym stanie faktycznym nr 1, tj. Spółka Przejmowana, czy Spółka Przejmująca, uprawniona

Interpretacja
06.07.2015 Podatki

w zakresie obowiązku potrącenia przez Wnioskodawcę zryczałtowanego podatku dochodowego od wypłacanych łotewskim artystom (osobom prawnym) honorariów i zwrotu kosztów pobytu: - bezpośrednio artystom z tytułu występu artystycznego, - innym podmiotom reprezentującym artystę (agentom działającym zarówno we własnym imieniu, jak i w imieniu artysty oraz działających na jego rzecz) z tytułu występu artystycznego

Interpretacja
24.01.2014 Podatki

Czy w świetle przedstawionego powyżej opisu zdarzenia przyszłego Spółka Przejmująca będzie obowiązana do uwzględnienia w swoim zeznaniu podatkowym, za rok, w którym nastąpiło połączenie, przychodów wygenerowanych przez Spółkę Przejmowaną do dnia połączenia, a zatem uprawiona do ujęcia kosztów uzyskania przychodów w postaci opłaconych składek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w części finansowanej

Interpretacja
24.01.2014 Podatki

Czy w świetle przedstawionego powyżej opisu zdarzenia przyszłego Spółka Przejmująca będzie obowiązana do uwzględnienia w swoim zeznaniu podatkowym, za rok, w którym nastąpiło połączenie, przychodów wygenerowanych przez Spółkę Przejmowaną do dnia połączenia, a zatem uprawiona do ujęcia kosztów uzyskania przychodów w postaci wypłaconego wynagrodzenia pracowników Spółki Przejmowanej, w tym potencjalnych

Interpretacja
12.12.2013 Podatki

Czy po stronie Wnioskodawcy, jako ustępującego udziałowca w Sp. z o.o., powstanie przychód podatkowy na gruncie Ustawy o PIT na skutek wprowadzenia Sytuacji b) tj. dobrowolnego umorzenia bez wynagrodzenia jego udziałów w całości lub w części w Sp. z o.o. objętych przez niego w ramach Połączenia?

Interpretacja
12.12.2013 Podatki

Czy po stronie Wnioskodawcy, jako przyszłego udziałowca w Sp. z o.o. pozostającego w tej spółce, powstanie przychód podatkowy na gruncie Ustawy o PIT na skutek wprowadzenia Sytuacji a), tj. dobrowolnego umorzenia bez wynagrodzenia udziałów w całości lub w części jednego ze Wspólników w Sp. z o.o., objętych przez tego Wspólnika w ramach Połączenia?

Interpretacja
18.07.2013 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie określenia kosztów uzyskania przychodów w przypadku zbycia przez Spółkę Przejmującą udziałów w Spółce Zależnej, które zostały przeniesione na Spółkę Przejmującą w wyniku połączenia.

Interpretacja
01.06.2010 Podatki

Czy Sąd prawidłowo nalicza podatek dochodowy od należności biegłych, tłumaczy, kuratorów czy adwokatów występujących w postępowaniu sądowym zgodnie z art. 30 ust. 1 pkt 5a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

Interpretacja
14.04.2010 Podatki

Czy Sąd może zastosować 18% zryczałtowany podatek dochodowy do należności wypłacanych biegłym, adwokatom, tłumaczom, kuratorom, ławnikom występującym w postępowaniu sądowym, gdy suma kwot do zapłaty w miesiącu, liczona wartością postanowień, które będą płacone w danym miesiącu, nie przekroczy 200 zł?

Interpretacja
25.08.2009 Podatki

Czy, wnioskodawca może stosować dotychczasowe zasady opodatkowania dla osób wymienionych w art. 13 pkt 5 i 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, tj.: ławników, biegłych, tłumaczy i mediatorów?

Interpretacja
10.08.2009 Podatki

Czy sąd jako płatnik, ma prawo do naliczenia ryczałtowego podatku dochodowego w wysokości 18% bez zastosowania kosztów uzyskania przychodu od każdej nie przekraczającej 200 zł należności biegłego wówczas, gdy nie wynikają one z zawartych umów cywilnoprawnych, gdyż takowe umowy nie są zawierane?

Interpretacja
30.04.2009 Podatki

czy prawidłowym jest zastosowanie do rozliczenia wynagrodzeń biegłych sądowych, ławników czy też adwokatów wykonujących czynności z urzędu na podstawie art. 30 ust. 5a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w brzmieniu obowiązującym od dnia 01 stycznia 2009r.?

Interpretacja
30.04.2009 Podatki

czy prawidłowym jest zastosowanie do rozliczenia wynagrodzeń osobom wykonującym czynności z działalności wykonywanej osobiście na podstawie art. 30 ust. 5a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w brzmieniu obowiązującym od dnia 01 stycznia 2009r.?

Interpretacja
01.06.2007 Podatki

Czy przychody uzyskane przez ławnika uczestniczącego w rozpoznaniu spraw przed sądem podlegają zwolnieniu od podatku dochodowego.

Interpretacja
07.04.2005 Podatki

Problematyka opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych dochodów uzyskanych przez ławnika.