Interpretacje

Interpretacja
22.07.2024 Podatki

W wyniku połączenia spółek kapitałowych po stronie spółki przejmowanej nie powstanie obowiązek podatkowy.

Interpretacja
19.06.2024 Podatki

Powstanie przychodu po Wspólnika spółki przejmowanej w związku z planowanym połączeniem d którego Wnioskodawca będzie zobowiązany pobrać i wpłacić podatek.

Interpretacja
29.04.2024 Podatki

Czynność połączenia nie jest objęta zakresem ustawy o PCC, bo opisane połączenie nie wiąże się z podwyższeniem Państwa kapitału zakładowego.

Interpretacja
24.04.2024 Podatki

Zwolnienie z opodatkowania podatkiem od towarów i usług dzierżawy obwodów łowieckich.

Interpretacja
19.04.2024 Podatki

Powstanie przychodu po stronie spółki przejmującej w wyniku połączenia ze spółką z grupy.

Interpretacja
01.08.2023 Podatki

Zwolnienie od podatku VAT dzierżawy obwodów łowieckich oraz obciążania Koła Łowieckiego związanego z nieusprawiedliwionym niezrealizowaniem rocznego planu łowieckiego.

Interpretacja
25.11.2022 Podatki

W zakresie: - sposobu dokonania odpisów amortyzacyjnych oddanej do korzystania łodzi motorowej; - możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z ubezpieczeniem i czynszem cumowania łodzi motorowej; - możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kwot uiszczanych z tytułu rat leasingowych przy wariancie umowy leasingu finansowego; - możliwości zaliczenia do kosztów

Interpretacja
05.10.2021 Podatki

Czy w przypadku połączenia spółki osobowej z kapitałową powstanie obowiązek podatkowy w podatku od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
05.10.2021 Podatki

Skutki podatkowe połączenia spółek dla wspólników spółki przejmującej i przejmowanej będących osobami fizycznymi

Interpretacja
27.07.2021 Podatki

Czy przeprowadzenie połączenia odwrotnego poprzez przejęcie Spółki Przejmowanej przez Wnioskodawcę będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
09.07.2021 Podatki

Planowane połączenie SKA i SPK, w wyniku którego powstanie SPZOO będzie opodatkowane podatkiem od czynności cywilnoprawnych tylko w sytuacji, gdy kapitał zakładowy SPZOO będzie wyższy niż wartość wkładów do SKA i SPK, uprzednio opodatkowanych podatkiem od czynności cywilnoprawnych. W takiej sytuacji, podatkowi od czynności cywilnoprawnych będzie podlegać nadwyżka kapitału zakładowego ponad wartość

Interpretacja
23.03.2021 Podatki

w zakresie ustalenia, czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, że: -wydatki w zakresie Usług bezpośrednich powinny być alokowane do wyniku podatkowego danego Zagranicznego Zakładu, w szczególności z uwagi na to, że są one ponoszone z majątku danego Zagranicznego Zakładu, -Usługi bezpośrednie nie będą podlegały opodatkowaniu podatkiem dochodowym w Polsce (podatkowi „u źródła”) wedle Ustawy CIT, zatem

Interpretacja
28.09.2016 Podatki

Przyjmując za Wnioskodawcą, że prawa majątkowe będące przedmiotem umowy cesji wierzytelności, będą wykonywane poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz umowa cesji wierzytelności zostanie zawarta za granicą, należy stwierdzić, że powyższa czynność nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych, zgodnie z art. 1 ust. 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.

Interpretacja
10.08.2015 Podatki

Czy planowane połączenie przez przejęcie spółki nie będącej stroną umowy o PGK XX przez spółkę będącą stroną umowy o PGK XX nie skutkuje utratą statusu podatnika przez PGK XX i zakończeniem roku podatkowego z dniem dokonania przedmiotowego połączenia ?

Interpretacja
08.04.2014 Podatki

Czy dokonanie połączenia przez przejęcie, w której to transakcji spółka przejmująca jest stroną umowy o PGK oraz spółka przejmowana również jest stroną umowy o PGK nie skutkuje utratą statusu podatnika przez PGK i zakończeniem roku podatkowego w dniu dokonania połączenia (zarówno w przypadku, gdy spółką przejmującą jest spółka dominująca w PGK, jak i w przypadku, gdy spółką przejmującą jest spółka

Interpretacja
08.04.2014 Podatki

Czy dokonanie połączenia przez przejęcie, w której to transakcji spółka przejmująca jest stroną umowy o PGK, a spółka przejmowana pozostaje poza PGK nie skutkuje utratą statusu podatnika przez PGK i zakończeniem roku podatkowego w dniu dokonania połączenia (zarówno w przypadku, gdy spółką przejmującą jest spółka dominująca w PGK, jak i w przypadku, gdy spółką przejmująca, jest spółka zależna w PGK)

Interpretacja
07.11.2013 Podatki

udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie obowiązku poboru zryczałtowanego podatku dochodowego od należności wypłacanych na rzecz podmiotów z siedzibą w Estonii oraz na Łotwie.

Interpretacja
28.08.2009 Podatki

Czy właściwym jest zastosowanie art. 30 ust. 1 pkt 5a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych do przychodów działalności wykonywanej osobiście przez ławników i biegłych sądowych mimo, iż Sąd nie zawiera z nimi formalnej umowy, lecz na podstawie aktu powołania ławnika zawiadamia o terminie rozprawy lub postanowieniem Sądu zleca wykonanie opinii biegłemu?

Poprzednia Następna