Dotyczy ustalenia, czy przedstawione w stanie faktycznym (winno być: zdarzeniu przyszłym) przejęcie przez Wnioskodawcę powiązanej spółki X będzie skutkowało powstaniem dla Wnioskodawcy dochodu podlegającego opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek.
Brak powstania przychodu w związku z przeprowadzeniem opisanego połączenia odwrotnego spółek.
Czy dokonanie podziału przez przejęcie, w ramach którego jedna ze spółek przejmujących będzie w PGK a spółka dzielona będzie spoza PGK, będzie skutkować utratą statusu podatnika przez PGK i zakończeniem roku podatkowego w dniu dokonania podziału?
Czy dokonanie podziału przez przejęcie, w ramach którego zarówno spółki przejmujące jak i spółka dzielona/przejmowana będą w Grupie Kapitałowej, będzie skutkować utratą statusu podatnika przez Grupę i zakończeniem roku podatkowego w dniu dokonania podziału?
Czy dokonanie podziału przez wydzielenie, w ramach którego spółka przejmująca będzie w PGK, a spółka dzielona/przejmowana nie będzie w PGK, będzie skutkować utratą statusu podatnika przez PGK i zakończeniem roku podatkowego w dniu dokonania podziału?
Czy dokonanie podziału przez wydzielenie, w ramach którego spółka przejmująca nie będzie w PGK, a spółka dzielona, będąca w PGK, pozostanie w PGK lecz część jej majątku zostanie wyodrębniona do innego podmiotu, będzie skutkować utratą statusu podatnika przez PGK i zakończeniem roku podatkowego w dniu dokonania podziału
1. Czy w przypadku, gdy połączenie Spółki ze Spółką Przejmowaną poprzez przeniesienie całego majątku Spółki Przejmowanej na Spółkę zostanie przeprowadzone z uzasadnionych przyczyn ekonomicznych, o których mowa w art. 10 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, to nadwyżka wartości majątku Spółki Przejmowanej ponad wartość nominalną udziałów przyznanych udziałowcom Spółki Przejmowanej nie
Czy prawa wynikające z interpretacji indywidualnych, wydanych dla spółek przejmowanych po dniu 1 lipca 2007r. przejdą po połączeniu na Spółkę, jako następcę prawnego spółek przejmowanych?