podatek od czynności cywilnoprawnych
Interpretacja
05.10.2021 Podatki

Czy w przypadku połączenia spółki osobowej z kapitałową powstanie obowiązek podatkowy w podatku od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
07.09.2021 Podatki

Czy prawidłowe jest stanowisko Zainteresowanych, że połączenie z Z i O nie będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
27.07.2021 Podatki

Czy przeprowadzenie połączenia odwrotnego poprzez przejęcie Spółki Przejmowanej przez Wnioskodawcę będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
24.11.2020 Podatki

Czy połączenie Wnioskodawcy ze Spółkami Przejmowanymi, w wyniku którego kapitał zakładowy Wnioskodawcy ulegnie podwyższeniu, będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
12.11.2020 Podatki

Czy przeprowadzenie połączenia odwrotnego bez podwyższania kapitału zakładowego spółki przejmującej będzie skutkować powstaniem obowiązku podatkowego w rozumieniu ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
26.09.2017 Podatki

Czy planowane połączenie będzie skutkować powstaniem obowiązku podatkowego dla Wnioskodawcy na gruncie ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
30.08.2017 Podatki

Czy połączenie polegające na przejęciu przez Wnioskodawcę całego majątku innej spółki kapitałowej, w wyniku którego dojdzie do podwyższenia kapitału zakładowego Wnioskodawcy odpowiadającego majątkowi przejmowanej spółki, będzie wiązało się z powstaniem po stronie Wnioskodawcy obowiązku zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
26.05.2017 Podatki

Czy zmiana umowy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością obejmująca podwyższenie kapitału zakładowego następujące w związku z połączeniem spółek kapitałowych powinna zostać opodatkowana podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
22.05.2017 Podatki

Czy planowane połączenie polegające na przejęciu przez Wnioskodawcę całości majątku Spółek Przejmowanych będzie wiązało się z powstaniem po stronie Wnioskodawcy obowiązku podatkowego w podatku od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
05.05.2017 Podatki

Czy zmiana umowy spółki w związku z połączeniem przez przejęcie Spółki Przejmowanej przez Wnioskodawczynię będzie ono neutralne podatkowo dla Wnioskodawczyni, zgodnie z art. 2 pkt 6 lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
10.10.2016 Podatki

W przedmiotowej sprawie nie wystąpi obowiązek podatkowy wtedy, gdy kapitał zakładowy Wnioskodawcy po połączeniu ze spółką komandytową, nie będzie wyższy niż suma uprzednio opodatkowanych podatkiem od czynności cywilnoprawnych wkładów i kapitału zakładowego łączących się spółek, również w odniesieniu do tej części majątku, która była opodatkowana w spółce komandytowo-akcyjnej.

Interpretacja
18.07.2016 Podatki

Czy operacja połączenia spółki z o.o. z inną spółką z o.o. przez przejęcie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
08.12.2015 Podatki

Czy w związku z przedmiotowym zdarzeniem przyszłym, tj. planowanym przejęciem Spółki cypryjskiej przez Wnioskodawcę, Wnioskodawca w jakimkolwiek zakresie będzie podlegał opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
30.09.2015 Podatki

Czy czynność połączenia Spółki ze Spółką Zagraniczną poprzez przejęcie całego majątku Spółki Zagranicznej jako spółki przejmowanej przez Spółkę jako spółkę przejmującą będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
23.06.2015 Podatki

Z treści przepisu art. 2 pkt 6 lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych wynika jednoznacznie, że podatkowi od czynności cywilnoprawnych nie podlegają umowy spółki i ich zmiany związane z łączeniem spółek kapitałowych. Oznacza to, że w przedmiotowej sprawie połączenie dwóch spółek kapitałowych, jako czynność restrukturyzacyjna, nie będzie podlegała podatkowi od czynności cywilnoprawnych

Interpretacja
03.06.2015 Podatki

Podatek od czynności cywilnoprawnych z tytułu zmiany umowy spółki polegającej na połączeniu Wnioskodawcy ze spółką jawną lub spółką komandytową oraz spółką kapitałową z siedzibą w Polsce wystąpi wówczas, gdy kapitał zakładowy Wnioskodawcy będzie wyższy niż suma uprzednio opodatkowanych podatkiem od czynności cywilnoprawnych: kapitału zakładowego Wnioskodawcy, wartości wkładów wspólników do spółki osobowej

Interpretacja
11.02.2015 Podatki

Czy połączenie polegające na przejęciu przez spółkę z o.o. majątku spółki jawnej w wyniku którego dojdzie do podwyższenia kapitału zakładowego spółki z o.o. odpowiadającego majątkowi spółki jawnej będzie wiązało się z powstaniem po stronie przejmującej spółki z o.o. obowiązku zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych?

Poprzednia Następna