Interpretacje

Interpretacja
22.07.2024 Podatki

W wyniku połączenia spółek kapitałowych po stronie spółki przejmowanej nie powstanie obowiązek podatkowy.

Interpretacja
05.10.2021 Podatki

Czy w przypadku połączenia spółki osobowej z kapitałową powstanie obowiązek podatkowy w podatku od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
09.07.2021 Podatki

Planowane połączenie SKA i SPK, w wyniku którego powstanie SPZOO będzie opodatkowane podatkiem od czynności cywilnoprawnych tylko w sytuacji, gdy kapitał zakładowy SPZOO będzie wyższy niż wartość wkładów do SKA i SPK, uprzednio opodatkowanych podatkiem od czynności cywilnoprawnych. W takiej sytuacji, podatkowi od czynności cywilnoprawnych będzie podlegać nadwyżka kapitału zakładowego ponad wartość

Interpretacja
11.02.2021 Podatki

Sukcesja podatkowa w związku z połączeniem przez przejęcie spółki w zakresie obowiązku podatkowego w Polsce oraz przejęcie praw i obowiązków przejmowanej spółki w Polsce.

Interpretacja
12.11.2020 Podatki

Czy przeprowadzenie połączenia odwrotnego bez podwyższania kapitału zakładowego spółki przejmującej będzie skutkować powstaniem obowiązku podatkowego w rozumieniu ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
27.09.2019 Podatki

w zakresie ustalenia czy planowane połączenie spółek nie spowoduje po stronie Wnioskodawcy będącego wspólnikiem Spółki konieczności rozpoznania przychodu na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

Interpretacja
26.09.2019 Podatki

w zakresie skutków podatkowych powstałych po stronie spółki przejmującej po przejęciu innej spółki.

Interpretacja
20.12.2018 Podatki

Czy połączenie dwóch spółek z ograniczoną odpowiedzialnością bez podwyższenia kapitału zakładowego spółki przejmującej (Wnioskodawcy) będzie podlegało pod zakres opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
07.06.2017 Podatki

W zakresie obowiązku Spółki Przejmującej, jako następcy prawnego Spółki Przejmowanej złożenia w imieniu Spółki Przejmowanej zeznania o wysokości dochodu za okres od początku roku podatkowego, w którym nastąpi połączenie do dnia połączenia oraz uwzględnienia przez Spółkę Przejmującą w swoim zeznaniu rocznym za rok podatkowy, w którym nastąpi połączenie, przychodów i kosztów uzyskanych lub poniesionych

Interpretacja
10.10.2016 Podatki

W przedmiotowej sprawie nie wystąpi obowiązek podatkowy wtedy, gdy kapitał zakładowy Wnioskodawcy po połączeniu ze spółką komandytową, nie będzie wyższy niż suma uprzednio opodatkowanych podatkiem od czynności cywilnoprawnych wkładów i kapitału zakładowego łączących się spółek, również w odniesieniu do tej części majątku, która była opodatkowana w spółce komandytowo-akcyjnej.

Interpretacja
18.07.2016 Podatki

Czy operacja połączenia spółki z o.o. z inną spółką z o.o. przez przejęcie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
08.12.2015 Podatki

Czy w związku z przedmiotowym zdarzeniem przyszłym, tj. planowanym przejęciem Spółki cypryjskiej przez Wnioskodawcę, Wnioskodawca w jakimkolwiek zakresie będzie podlegał opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
23.06.2015 Podatki

Z treści przepisu art. 2 pkt 6 lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych wynika jednoznacznie, że podatkowi od czynności cywilnoprawnych nie podlegają umowy spółki i ich zmiany związane z łączeniem spółek kapitałowych. Oznacza to, że w przedmiotowej sprawie połączenie dwóch spółek kapitałowych, jako czynność restrukturyzacyjna, nie będzie podlegała podatkowi od czynności cywilnoprawnych

Interpretacja
11.02.2015 Podatki

Czy połączenie polegające na przejęciu przez spółkę z o.o. majątku spółki jawnej w wyniku którego dojdzie do podwyższenia kapitału zakładowego spółki z o.o. odpowiadającego majątkowi spółki jawnej będzie wiązało się z powstaniem po stronie przejmującej spółki z o.o. obowiązku zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
04.09.2014 Podatki

Czy podwyższenie kapitału zakładowego Spółki, które zostanie dokonane w trakcie procesu łączenia się z Weneland będzie podlegał opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych (dalej: PCC)?

Interpretacja
29.04.2014 Podatki

należy stwierdzić, iż planowane połączenie nie będzie skutkować powstaniem obowiązku podatkowego dla Wnioskodawcy.

Interpretacja
29.04.2014 Podatki

należy stwierdzić, że jeżeli w wyniku połączenia nie dojdzie do podwyższenia kapitału zakładowego spółki przejmującej, to planowane połączenie nie będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 1 ust. 3 pkt 3 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. Natomiast, jeżeli kapitał zostanie podwyższony, w powyższej sprawie znajdzie zastosowanie art. 2 pkt 6 lit

Interpretacja
24.04.2014 Podatki

Czy w związku z połączeniem dwóch spółek kapitałowych i podwyższeniem kapitału zakładowego spółki przejmującej istnieje możliwość wyłączenia z opodatkowania zmiany umowy spółki na podstawie art. 2 pkt 6 lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
23.04.2014 Podatki

obowiazek podatkowy w związku ze sprzedażą znaków towarowych po połączeniu spółek;

Interpretacja
18.07.2013 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie określenia kosztów uzyskania przychodów w przypadku zbycia przez Spółkę Przejmującą udziałów w Spółce Zależnej, które zostały przeniesione na Spółkę Przejmującą w wyniku połączenia.

Poprzednia Następna