Skutki podatkowe połączenia, w tym brak obowiązku rozpoznania na moment połączenia przychodów i kosztów w związku z przejętymi udziałami.
Na skutek połączenia przez przejęcie spółki zależnej stronie Spółki Przejmującej nie powstanie przychód podatkowy na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 8c, 8d, 8f i 8ba.
Czy na skutek połączenia po stronie spółki przejmującej powstanie przychód na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 8c ustawy o CIT, w związku z art. 12 ust. 4 pkt 3e ustawy o CIT, Czy na skutek połączenia po stronie spółki przejmującej powstanie przychód jeżeli wartość emisyjna udziałów wydanych Wspólnikowi będzie odpowiadała wartości rynkowej majątku Spółki przejmowanej ustalonej na dzień poprzedzający dzień
Czy połączenie przez przejęcie Spółki Przejmowanej w sposób opisany w opisie stanu faktycznego, będzie skutkować powstaniem po stronie Wnioskodawcy przychodu w rozumieniu Ustawy o PDOP?
1. W jaki sposób należy określić ustaloną na dzień łączenia wartość rynkową majątku Spółki Przejmowanej, stanowiącą przychód Spółki Przejmującej, w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 8c i 8d ustawy o CIT. 2. Czy przeprowadzenie Połączenia, polegającego na przeniesieniu całego majątku Spółki Przejmowanej na Spółkę Przejmującą, będzie skutkować powstaniem przychodu podatkowego, w rozumieniu art. 12 ust. 1
Dotyczy ustalenia: - w jaki sposób należy określić ustaloną na dzień poprzedzający dzień połączenia wartość rynkową majątku spółki przejmowanej otrzymanego przez spółkę przejmującą w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 8c oraz art. 12 ust. 1 pkt 8d ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych; - w jaki sposób należy określić wartość emisyjną udziałów (akcji) przydzielonych wspólnikom spółki przejmowanej
1. Czy w wyniku planowanego Połączenia, Spółka Przejmująca wstąpi we wszelkie prawa i obowiązki przewidziane w przepisach prawa podatkowego związane z działalnością Spółki przejmowanej (sukcesja uniwersalna). 2. Czy w przypadku Połączenia Spółki Przejmującej ze Spółką Przejmowaną, które to Połączenie zostanie przeprowadzone z uzasadnionych przyczyn ekonomicznych, a w szczególności jego głównym ani
Czy Spółka w wyniku przeprowadzenia połączenia odwrotnego osiągnęła przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?
W zakresie ustalenia, w jaki sposób należy określić ustaloną na dzień łączenia wartość majątku Z Sp. z o.o. otrzymanego przez Spółkę Przejmującą stanowiącą przychód Spółki Przyjmującej w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 8c ustawy o PODOP.
Przez ustaloną na dzień łączenia wartość majątku Spółki Przejmowanej otrzymanego przez Spółkę Przejmującą w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 8c updop należy rozumieć wartość rynkową ustaloną z zastosowaniem właściwej metody wyceny, dla celów której majątek powinien być rozumiany jako zbiór aktywów i pasywów.
ustalenie czy w związku z opisanym podziałem spółki po stronie Spółki Dzielonej nie powstanie przychód o którym mowa w art. 12 ust. 1 pkt 9 updop oraz czy po stronie Spółki Przejmującej nie powstanie przychód, o którym mowa w art. 12 ust. 1 pkt 8c w zw. z art. 12 ust. 4 pkt 3e udpop.
1. Czy pod pojęciem wartości emisyjnej udziałów wskazanej w art. 12 ust. 4 pkt 3e ustawy o CIT należy rozumieć wartość udziałów Spółki przejmującej czy przejmowanej? 2. Czy w pierwszym wariancie połączenia przychody z połączenia, o jakich mowa w art. 7b ust. 1 pkt 1 lit. m tiret pierwszy ustawy o CIT, będą mieściły się w zwolnieniu z art. 12 ust. 4 pkt 3e ustawy o CIT? 3. Czy w drugim wariancie połączenia
w zakresie powstania przychodu podatkowego w spółce przejmującej z tytułu połączenia spółek
Treść regulacji art. 10 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, zawierająca klauzule generalne, dla oceny których wymagane jest przeprowadzenie postępowania dowodowego, nie pozwala zatem na etapie postępowania interpretacyjnego przesądzić o braku wystąpienia przesłanek w ww. przepisie wskazanych. Nie można więc wykluczyć, w drodze indywidualnej interpretacji przepisów prawa podatkowego
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych połączenia przez przejęcie spółki kapitałowej.
1. Czy wskutek przeprowadzenia operacji łączenia się spółek w sposób opisany w stanie faktycznym, po stronie Wnioskodawcy należy rozpoznać przychód (dochód) z tytułu przejęcia całego majątku spółki przejmowanej, tj. Spółki Akcyjnej?2. Czy wskutek przeprowadzenia operacji łączenia się spółek w sposób opisany w stanie faktycznym, Wnioskodawca przy ustalaniu dochodu (straty) za bieżący rok podatkowy,
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych połączenia przez przejęcie, w części odnoszącej się do przychodu podatkowego.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych połączenia przez przejęcie, w części odnoszącej się do przychodu podatkowego.
Czy połączenie przez przejęcie SKA przez Wnioskodawcę będzie prowadziło do powstania przychodu podlegającego opodatkowaniu pdop po stronie Wnioskodawcy?
Czy połączenie przez przejęcie A przez Wnioskodawcę w opisanym stanie faktycznym będzie skutkowało powstaniem po Jego stronie przychodu (dochodu) podlegającego opodatkowaniu na podstawie przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy zgodnie z art. 10 ust. 2 pkt 1 oraz ust. 4 i 5 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych nadwyżka wartości majątku spółki przejmowanej X. Banku S.A., otrzymanego przez wnioskodawcę jako spółkę przejmującą - ponad nominalną wartość akcji przyznanych akcjonariuszom spółki przejmowanej nie stanowi dochodu dla wnioskodawcy jako spółki przejmującej?
Czy w świetle art. 10 ust. 4, w związku z art. 10 ust. 2 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, można uznać, iż połączenie spółek będzie przeprowadzone z uzasadnionych przyczyn ekonomicznych, a głównym bądź jedynym celem połączenia nie będzie uniknięcie lub uchylenie się od opodatkowania, w związku z czym dla Spółki przejmującej nie będzie stanowiła dochodu podlegającego opodatkowaniu