Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym w związku z dokonanym Połączeniem, po stronie Wnioskodawcy nie powstanie jakikolwiek przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie ustalenia czy planowane przejęcie przez Spółkę B. Spółki A. nie spowoduje dla Wnioskodawcy (jako wspólnika spółki przejmowanej) powstania przychodu podatkowego na podstawie przepisów ustawy o CIT.
w zakresie ustalenia, czy w związku z połączeniem SKA i SPK, w wyniku czego Wnioskodawca zostanie wspólnikiem w nowo zawiązanej SPZOO, a byt prawny SKA i SPK ustanie, po stronie Wnioskodawcy, jako dotychczasowego wspólnika SKA i SPK, powstanie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych.
Ustalenie, czy w związku z połączeniem SKA i SPK, w wyniku czego Wnioskodawca zostanie wspólnikiem w nowo zawiązanej SPZOO, a byt prawny SKA i SPK ustanie, po stronie Wnioskodawcy, jako dotychczasowego wspólnika SKA i SPK, powstanie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych.
Czy Spółka będzie miała prawo do zastosowania 9% stawki podatkowej zgodnie z art. 19 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy w przypadku połączenia Spółki z o.o. ze SKA, na podstawie art. 492 § 1 pkt 1 KSH, gdzie Spółka z o.o. będzie spółką przejmującą, a SKA spółką przejmowaną, po stronie Wnioskodawcy - jako wspólnika SKA - powstanie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych (dalej: CIT)?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie wystąpienia dochodu (przychodu) z tytułu połączenia spółek kapitałowych, jeżeli połączenie to zostanie przeprowadzone z uzasadnionych przyczyn ekonomicznych,wystąpienia dochodu (przychodu) z tytułu połączenia spółek kapitałowych, jeżeli połączenie to nie zostanie przeprowadzone z uzasadnionych przyczyn ekonomicznych oraz zastosowania zwolnienia z opodatkowania