Interpretacje

Interpretacja
10.10.2016 Podatki

Interpretacja przepisów prawa podatkowego dotycząca podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie konieczności rozpoznania przychodu w związku z wygaśnięciem wierzytelności z tytułu umowy pożyczki na skutek konfuzji, będącej wynikiem połączenia spółek.

Interpretacja
06.05.2016 Podatki

Czy wygaśnięcie wzajemnych zobowiązań na skutek konfuzji, do której dojdzie w wyniku planowanego połączenia Wnioskodawcy ze Spółką przejmowaną, będzie neutralne podatkowo w podatku dochodowym od osób prawnych?

Interpretacja
28.10.2015 Podatki

Czy konfuzja zobowiązań i wierzytelności, będąca następstwem połączenia Spółki przejmującej ze Spółkami przejmowanymi, będzie rodziła obowiązek rozpoznania podatkowych różnic kursowych po stronie Wnioskodawcy (w tym jako następcy prawnego Spółek przejmowanych)? (pytanie oznaczone we wniosku nr 3)

Interpretacja
28.10.2015 Podatki

Czy konfuzja zobowiązań i wierzytelności, będąca następstwem połączenia Spółki przejmującej ze Spółkami przejmowanymi, będzie prowadziła do powstania u Wnioskodawcy (w tym jako następcy prawnego Spółek przejmowanych) przychodów podatkowych? (pytanie oznaczone we wniosku nr 1)

Interpretacja
28.10.2015 Podatki

Czy konfuzja zobowiązań i wierzytelności, będąca następstwem połączenia Spółki przejmującej ze Spółkami przejmowanymi, będzie miała wpływ na ustalenie kosztów uzyskania przychodów po stronie Wnioskodawcy (w tym jako następcy prawnego Spółek przejmowanych)? (pytanie oznaczone we wniosku nr 2)

Interpretacja
26.08.2015 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy połączenie spółek rodzi skutek w postaci powstania przychodu do opodatkowania po stronie spółki przejmującej.

Interpretacja
06.05.2015 Podatki

Możliwość dokonania przez Spółkę na podstawie art. 89b ust. 4 ustawy korekty in plus kwoty podatku naliczonego, skorygowanej uprzednio in minus przez spółkę przejmowaną w związku z nieuregulowaniem należności wynikających z faktur wystawionych przez Spółkę.

Interpretacja
20.01.2015 Podatki

Czy w opisanym zdarzeniu przyszłym, w przypadku połączenia Wnioskodawcy z Przekształconą SP przed dokonaniem zapłaty za Znak towarowy, w związku z którym dojdzie do wygaśnięcia zobowiązania z tytułu transakcji poprzez konfuzję, regulacje dotyczące korekty VAT naliczonego - wynikające z art. 89b Ustawy VAT - nie będą miały zastosowania?

Interpretacja
29.10.2014 Podatki

Obowiązek korekty podatku naliczonego, na podstawie art. 89b ustawy, w przypadku połączenia Wnioskodawcy (spółki z o.o.) z inną spółką

Interpretacja
07.05.2014 Podatki

Obowiązek korekty odliczonej kwoty podatku VAT, na podstawie art. 89b ustawy o VAT, w przypadku gdy dojdzie do połączenia Spółek.

Interpretacja
28.04.2014 Podatki

Czy połączenie Spółki oraz SKA rodzi skutek w postaci powstania przychodu po stronie Spółki jako dłużnika z tytułu wygaśnięcia zobowiązania wobec przejmowanej SKA? Czy połączenie spółek rodzi skutek w postaci powstania przychodu po stronie Spółki jako następcy podatkowego przejmowanej SKA, której wierzytelność na skutek konfuzji wygaśnie?

Interpretacja
28.04.2014 Podatki

1.Czy połączenie Spółki oraz SKA rodzi skutek w postaci powstania przychodu po stronie Spółki jako dłużnika z tytułu wygaśnięcia zobowiązania wobec przejmowanej SKA? 2.Czy połączenie spółek rodzi skutek w postaci powstania przychodu po stronie Spółki jako następcy podatkowego przejmowanej SKA, której wierzytelność na skutek konfuzji wygaśnie?

Interpretacja
06.11.2013 Podatki

Czy konfuzja (zlanie) wzajemnych wierzytelności i zobowiązań w ramach połączenia będzie skutkowała powstaniem przychodu po stronie Wnioskodawcy oraz rozliczeniem przez niego kosztu uzyskania przychodu?

Interpretacja
06.11.2013 Podatki

Czy konfuzja (zlanie) wzajemnych wierzytelności i zobowiązań w ramach połączenia będzie skutkowała powstaniem przychodu po stronie Wnioskodawcy oraz rozliczeniem przez niego kosztu uzyskania przychodu?

Interpretacja
20.06.2013 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy połączenie Spółek rodzi skutek w postaci powstania przychodu po stronie Spółki Przejmującej w związku z wygaśnięciem zobowiązań wobec Spółki Przejmowanej, poprzez konfuzję oraz dla Spółki Przejmującej, wstępującej w prawa i obowiązki Spółki Przejmowanej.

Interpretacja
10.08.2012 Podatki

Mając na uwadze przedstawione zdarzenie przyszłe, X wnosi o potwierdzenie, że wygaśnięcie zobowiązania pożyczkowego X w wyniku konfuzji jako skutek połączenia z Y nie spowoduje powstania przychodu podatkowego po stronie Spółki w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

Interpretacja
16.06.2010 Podatki

Na gruncie przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, wygaśnięcie z mocy prawa (poprzez konfuzję) zobowiązań Wnioskodawcy wobec przejmowanej spółki jawnej, nie skutkuje powstaniem przychodu.

Interpretacja
14.01.2009 Podatki

Czy przy połączeniu spółek kapitałowych poprzez przejęcie spółki pożyczkobiorcy przez spółkę pożyczkodawcę powstaje przychód po stronie spółki "M." - spółki przejmowanej (dłużnika spółki przejmującej)?

Interpretacja
12.09.2008 Podatki

Czy przy połączeniu spółek kapitałowych poprzez przejęcie spółki pożyczkodawcy przez spółkę pożyczkobiorcę powstaje przychód po stronie spółki A. - spółki przejmującej (dłużnika spółki przejmowanej)?

Interpretacja
06.04.2007 Podatki

Czy w przypadku spłaty kwot głównych pożyczek, zaciągniętych w latach 19961999 przez spółki, których następcą prawnym jest Wnioskodawca, dochodzi do realizacji różnic kursowych z art. 15a ust. 2 pkt 5 w związku z art. 15a ust. 9 oraz art. 15a ust. 3 pkt 5 w związku z art. 15a ust. 9 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, które w związku z art. 15a ust. 4 tej ustawy kalkulowane będą odpowiednio