W jaki sposób powinna zostać ustalona wartość początkowa ujawnionych w wyniku inwentaryzacji środków trwałych, nabytych po 1 stycznia 1995 r. dla celów amortyzacji podatkowej? (pytanie oznaczone we wniosku nr 3)
Jeżeli w wyniku przeprowadzonej inwentaryzacji, Spółka zidentyfikuje środki trwałe, które zostały nabyte przed 2010 r. i nie są wykazane w ewidencji środków trwałych Spółki to czy na moment ich ujawnienia w rejestrze środków trwałych, po stronie Wnioskodawcy wystąpi przychód podlegający opodatkowaniu? (pytanie oznaczone we wniosku nr 1)
Jeśli po ujawnieniu środków trwałych, Spółka będzie w stanie zidentyfikować te środki trwałe, które zostały nabyte po 1 stycznia 1995 r., lecz nie zostały wykazane w rejestrze środków trwałych, czy Spółka będzie miała prawo do zaliczenia odpisów amortyzacyjnych od tych środków trwałych do kosztów uzyskania przychodów? (pytanie oznaczone we wniosku nr 2)
Nie można zgodzić się z Wnioskodawcą, że jako myśliwy otrzymując rekompensatę za strzeloną zwierzynę, która jest księgowana przez koło w poczet składek członkowskich oraz kupując tuszę dzika na własny użytek, płacąc ustalonym ryczałtem, otrzyma przychód podlegający opodatkowaniu. W konsekwencji koło łowieckie nie jest zobowiązane do wystawienia informacji podatkowych, tzn. nie jest zobowiązane do wystawienia
Różnica, jaka powstała pomiędzy pierwotną wysokością składki członkowskiej a nowo powstałą wartością ustaloną przez Walne Zgromadzenie Koła, tj. obniżenie jej o sumę równoważną 20% wartości tusz dostarczonych do punktu skupu nie jest przychodem myśliwego w rozumieniu art. 10 ust. 1 pkt 9 i art. 20 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, a tym samym jak słusznie twierdzi Wnioskodawca
Czy Wnioskodawca, jako myśliwy-członek koła łowieckiego, który odkupi od koła łowieckiego tuszę zwierzyny po cenie ustalonej dla członków koła na walnym zebraniu, ma obowiązek do wykazania dochodu w wysokości różnicy między ceną ustaloną w kole a ceną obowiązującą w skupach i odprowadzenia podatku dochodowego od tej różnicy?
Brak jest podstaw do zakwalifikowania wartości tuszy dzika udostępnionej do wykupu przez Koło Łowieckie myśliwemu jako przychodu z innych źródeł w rozumieniu art. 10 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, o ile zasady wykupu tuszy dzika po cenie preferencyjnej są stosowane według jednolitych reguł wobec wszystkich myśliwych.
Czy członkowie Koła Łowieckiego mają traktować bezpłatne otrzymywanie czasopisma Łowiec Polski jako darowiznę czy jako materiał szkoleniowy? Czy Koło Łowieckie ma obowiązek sporządzenia informacji na druku PIT-8C dla poszczególnych członków Koła ?
Czy zakup medali okolicznościowych w związku z obchodami 50-lecia Koła Łowieckiego, a nastepnie wręczenie ich zasłuzonym członkom stanowi dla tych członków "Inne nieodpłatne świadczenia", o których mowa w art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób ficznych?