Ordynacja podatkowa w zakresie obowiązku przedkładania pełnomocnictwa.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie sprzedaży nieruchomości.
Czy, gdy pracownik zwraca się do pracodawcy z wnioskiem o skierowanie na badania okresowe (pracownik posiada ważne badania okresowe) w przypadku pogorszenia wzroku, a lekarz w wyniku przeprowadzonego badania wskaże potrzebę ich stosowania lub wymiany dotychczas stosowanych szkieł na inne, to czy dokonana pracownikowi przez Zakład refundacja kosztów zakupu szkieł, powinna być opodatkowana podatkiem
W sytuacji, gdy Wnioskodawca będzie posiadał zaświadczenie wydane przez okręgową stację kontroli pojazdów, które potwierdza warunki techniczne pojazdu wydane na podstawie art. 3 ust. 2 pkt 4 ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy o transporcie drogowym (Dz. U. 247, poz. 1652, z późn. zm.) z teraźniejszą datą dla pojazdu samochodowego Wnioskodawcy
w zakresie możliwości wydania zaświadczenia VAT-25 w przypadku nabycia pojazdu samochodowego na terytorium kraju
Do opisanych we wniosku badań lekarskich ma zastosowanie zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 18 ustawy o VAT. Do opisanych we wniosku badań psychologicznych nie ma zastosowania zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 18 ustawy o VAT i podlegają one opodatkowaniu według stawki 23%.
Czy Wnioskodawcy przysługuje pełne odliczenie podatku VAT z faktury VAT nr z dnia 2 kwietnia 2013 r. dokumentującej zakup samochodu marki ()?
Jak należy określić właściwy ze względu na możliwość skorzystania z ulgi odsetkowej sposób przeliczenia kwot spłaconych odsetek od kredytu, wyrażonych w zaświadczeniu wystawionym przez bank w CHF na kwoty wyrażone w PLN?
dot. możliwości dokonania jednorazowej amortyzacji samochodu, o którym mowa we wniosku, w miesiącu wprowadzenia go do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych.
Ustalenia kursu po jakim należy przeliczać odsetki w celu skorzystania z ulgi odsetkowej.
w zakresie braku obowiązku rozliczenia podatku VAT w Polsce z tytułu nabycia samochodu osobowego z USA
Miejski Zarząd Dróg i Transportu pobierając opłatę za wydane zaświadczenie, zmianę zaświadczenia lub wydanie wtórnika wykonuje wprawdzie działania zlecone przez Gminę, jednak w przedmiotowej sprawie pobierana opłata nie stanowi zapłaty za świadczenie usług.
w zakresie braku obowiązku rozliczenia podatku VAT w Polsce z tytułu nabycia samochodu osobowego z USA przez osobę fizyczną, nieprowadzącą działalności gospodarczej.
Czy wnioskodawca spełnił warunki ustawowe do zastosowania ulgi, o której mowa w art. 26b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w brzmieniu obowiązującym przed 01 stycznia 2007 r.?
Wydanie zaświadczenia o niezaleganiu w podatkach z podaniem informacji o prowadzonym postępowaniu podatkowym.
Czy w rozważanej sytuacji Spółka będzie miała prawo skorygować podatek od towarów i usług na podstawie art. 89a ustawy o podatku od towarowi usług z dnia 11 marca 2004 r. (tekst jednolity z dnia 29 lipca 2011 r. Dz. U. Nr 177, poz. 1054)?
obowiązki płatnika związane z wypłaceniem funkcjonariuszom pomocy finansowej na zakup lokalu mieszkalnego
usługi wykonywane przez Zainteresowaną w postaci badań psychologicznych dla kierowców i operatorów nie korzystają ze zwolnienia od podatku VAT, bowiem ich bezpośrednim celem nie jest profilaktyka, zachowanie, ratowanie, przywracanie i poprawa zdrowia, w konsekwencji czego podlegają opodatkowaniu stawką podatku w wysokości 23%.
wymóg przedstawienia przez Spółkę naczelnikowi urzędu celnego zaświadczeń o braku zaległości we wpłatach należnych składek na ubezpieczenie społeczne oraz we wpłatach poszczególnych podatków stanowiących dochód budżetu państwa, będzie spełniony również poprzez złożenie przez Spółkę oświadczenia, o którym mowa w art. 33a ust. 2a ustawy, pod warunkiem spełnienia wymogów określonych w ust. 2b ww. artykułu
Możliwość korzystania z tzw. ulgi odsetkowej w przypadku spłaty rat kredytu w walucie, do jakiej jest indeksowany kredyt, zakupionej poza bankiem, który udzielił kredytu.
Jeżeli bank wystawi Wnioskodawcy zaświadczenie o spłaconych odsetkach w walucie obcej, to na podatniku korzystającemu z ulgi spoczywa obowiązek przeliczenia kwoty zapłaconych odsetek według kursu średniego walut obcych ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień poniesienia wydatku (w tym przypadku dokonania wpłaty odsetek) stosownie do treści art. 11a ust