Interpretacje

Interpretacja
20.07.2004 Podatki

Czy usługi windykacyjne świadczone w imieniu i na rzecz zakładu ubezpieczeń są zwolnione od podatku od towarów i usług?

Interpretacja
29.07.2004 Podatki

Kiedy powstaje obowiązek podatkowy od usług w zakresie windykacji wierzytelności?

Interpretacja
30.07.2004 Podatki

Wnioskodawca zwraca się z zapytaniem, czy czynności w zakresie powierniczego przelewu wierzytelności stanowią usługę "ściągania długów", bądź "faktoringu" w rozumieniu poz. 3 pkt 5 załącznika nr 4 (wykaz usług zwolnionych) do ustawy z dnia 11 marca 2004r. O podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535). Zdaniem Wnioskodawcy, wykonywane przez niego czynności w zakresie powierniczego przelewu wierzytelności

Interpretacja
24.05.2005 Podatki

Czy otrzymane przez Spółkę odsetki z tytułu uchybienia przez dłużników wierzytelności terminom spłaty tych wierzytelności (nabytych przez Spółkę na podstawie umów powierniczego przelewu wierzytelności), należne za okres od nabycia wierzytelności przez Spółkę należy traktować jako element obrotu z tytułu czynności, w związku z którymi podatnikowi nie przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego

Interpretacja
24.05.2005 Podatki

Czy wyegzekwowane przez Spółkę od dłużników wierzytelności kwoty z tytułu zwrotu poniesionych przez Spółkę kosztów windykacji (koszty sądowe, koszty egzekucji komorniczej, koszty zastępstwa procesowego w postępowaniu sądowym i komorniczym) należy traktować jako element obrotu z tytułu czynności, w związku z którymi podatnikowi nie przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego od podatku należnego

Interpretacja
12.08.2005 Podatki

Czy wypłacone zgodnie z umową wynagrodzenie za czynności windykacyjne podjęte przez Sp. z o.o. można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów?

Interpretacja
27.09.2005 Podatki

Czy prawidłowo podatnik opodatkowuje prowizję pobieraną z tytułu windykacji wierzytelności stawką VAT 22% (PKWiU 74.84.12-00.00 - Usługi świadczone przez agencję inkasa)?Zdaniem podatnika prowadzenie windykacji na zlecenie i w imieniu zewnętrznego podmiotu jest usługą, a na mocy zapisu w poz. 3 punkt 5 załącznika Nr 4 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług nie jest objęta zwolnieniem

Interpretacja
21.10.2005 Podatki

Pytanie dotyczy kwestii dotyczącej opodatkowania podatkiem od towarów i usług czynności skupu wierzytelności kredytowych Banku w celu ich windykacji we własnym imieniu i na własną rzecz lub ich ewentualnej dalszej odsprzedaży.

Interpretacja
21.10.2005 Podatki

Pytanie dotyczy kwestii dotyczącej określenia podstawy opodatkowania podatkiem od towarów i usług w przypadku wykonywania czynności skupu wierzytelności kredytowych Banku w celu ich windykacji (we własnym imieniu i na własną rzecz) lub ich ewentualnej dalszej odsprzedaży.

Interpretacja
19.12.2005 Podatki

Podatnik wystąpił z zapytaniem czy przeniesienie wierzytelności podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług oraz czy z tytułu zwindykowania od dłużnika wcześniej zakupionych wierzytelności, podatnik (wnioskujący) jest zobowiązany odprowadzić podatek VAT.

Interpretacja
10.01.2006 Podatki

Spółka pyta:1. Czy przepisy ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług stosuje się do nabywania i zbywania wierzytelności pieniężnych na podstawie umów sprzedaży w rozumieniu art. 535 w zw. z art. 555 Kodeksu cywilnego, jeżeli cesjonariusz realizuje te wierzytelności przez potrącenie jednostronne z wzajemnymi wierzytelnościami dłużnika nabytych wierzytelności albo w drodze wielostronnych

Interpretacja
28.04.2006 Podatki

Dotyczy opodatkowania podatku VAT czynności polegających na windykacji we własnym zakresie wierzytelności nabytych w tym celu.

Interpretacja
08.02.2008 Podatki

Które składniki umarzanej wierzytelności (należność główna, odsetki umowne i z tytułu opóźnienia w spłacie, koszty upomnień, odsetki naliczone zgodnie z prawomocnym orzeczeniem sądu, koszty zastępstwa procesowego oraz inne koszty w postępowaniu sądowym i egzekucyjnym) należy wykazać w informacji PIT-8C?

Interpretacja
10.03.2008 Podatki

Czy usługi windykacyjne i zarządzanie portfelem wierzytelności świadczone przez Spółkę na rzecz X to usługi, o których mowa w art. 27 ust. 4 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług, dla których miejscem świadczenia, zgodnie z art. 27 ust. 3 pkt 2 ustawy, jest Luksemburg, tj. kraj, gdzie nabywca usługi posiada siedzibę?

Interpretacja
03.04.2008 Podatki

Czy kwota umorzenia odsetek od kredytu za okres windykacji stanowi przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych jako przychód z innych źródeł, o których mowa w art. 20 ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, a tym samym powinna być wykazana w zeznaniu podatkowym w podatku dochodowym od osób fizycznych za rok 2007?

Interpretacja
26.05.2008 Podatki

Czy wymienione powyżej przychody i koszty operacyjne, dotyczące lokali mieszkalnych, garaży i miejsc postojowych w garażach znajdujących się w budynkach mieszkalnych są odpowiednio przychodami z gospodarki zasobami mieszkaniowymi i kosztami tej gospodarki w rozumieniu art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, a dochód z tego źródła - w przypadku przeznaczenia go na cele związane

Interpretacja
17.10.2008 Podatki

Czy umorzona należność główna, umorzone odsetki (karne i ustawowe) oraz dodatkowe koszty będą stanowiły dla podatnika przychód z innych źródeł podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych a w związku z tym na Banku będzie ciążył obowiązek sporządzenia informacji PIT 8C? Czy w przypadku należności kredytowej, która uległa przedawnieniu, gdy z dłużnikiem została zawarta ugoda dotycząca

Interpretacja
18.11.2008 Podatki

Czy koszty (wydatki na opłaty sądowe i czynności komornika) i przychody (zasądzone koszty postępowania sądowego i zwrot kosztów komorniczych) związane z windykacją należności za lokale mieszkalne należy traktować jako koszt gospodarki zasobami mieszkaniowymi?

Interpretacja
29.12.2008 Podatki

Wnioskodawca, jako nabywca wierzytelności, świadczy usługę ściągania długów, która podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.

Interpretacja
12.02.2009 Podatki

Wyegzekwowane przez Wnioskodawcę należności, nie są objęte zakresem opodatkowania, określonym w art. 5 ust. 1 ustawy, a zatem Wnioskodawca nie jest obowiązany do odprowadzenia podatku VAT.

Interpretacja
09.04.2009 Podatki

Czy fakt zwolnienia Wnioskodawczyni z zapłaty odsetek za okres windykacji uznawany jest za przychód od którego należy zapłacić podatek?

Interpretacja
30.04.2009 Podatki

Jaki jest moment ustalenia dochodu w podatku dochodowym od osób prawnych z tytułu spłat nabytych przez Spółkę wierzytelności?

Poprzednia Następna