Interpretacje

Interpretacja
20.01.2025 Podatki

Skutki podatkowe darowizny środków pieniężnych od ojca przekazanych bezpośrednio na konto sprzedającego mieszkanie.

Interpretacja
20.06.2024 Podatki

Skutki podatkowe darowizny środków pieniężnych od rodziców przekazanych bezpośrednio na konto sprzedającego.

Interpretacja
20.11.2023 Podatki

Brak podlegania opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług umownej kwoty otrzymanej przez Państwa z tytułu partycypacji sprzedawcy w kosztach budowy drogi (…).

Interpretacja
26.01.2023 Podatki

W zakresie skutków podatkowych darowizn od matki przekazanych bezpośrednio na konto sprzedającego.

Interpretacja
23.09.2022 Podatki

1. Czy w sytuacji sprzedaży przez Wnioskodawcę opisanych we wniosku NFT w zamian za walutę wirtualną przyjęcie płatności przez Wnioskodawcę w postaci waluty wirtualnej, traktowane będzie jak transakcja barterowa, tj. wystąpią dwie umowy, przy czym Wnioskodawca będzie zarówno sprzedawcą, jak i nabywcą, tj. sprzedawcą opisanych NFT oraz nabywcą (kupującym) waluty wirtualnej otrzymanej w zamian za oferowane

Interpretacja
16.07.2020 Podatki

Możliwość zastosowania preferencyjnej 5% stawki opodatkowania do dochodów z działalności gospodarczej związanej z oprogramowaniem (ulga IP Box).

Interpretacja
26.05.2020 Podatki

podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania świadczenia otrzymanego tytułem rękojmi

Interpretacja
20.04.2020 Podatki

Uznanie Zainteresowanych za podatników podatku VAT w związku ze sprzedażą niezabudowanej nieruchomości powstałej w wyniku podziału działki nr 489, określenie stawki podatku dla ww. transakcji oraz sposób udokumentowania tej dostawy.

Interpretacja
14.02.2020 Podatki

Czy cesje praw do lokat bankowych pomiędzy Wnioskodawcą (jako cedentem) a Użytkownikiem (jako cesjonariuszem) i odwrotnie (cesje zwrotne), dokonywane w ramach Usług i stanowiące jeden z elementów mechanizmu świadczenia Usług, są czynnościami niepodlegającymi podatkowi od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 2 pkt 4 lit. a) lub b) upcc?

Interpretacja
25.04.2019 Podatki

W zakresie opodatkowania podatkiem VAT czynności sprzedaży licytacyjnej nieruchomości zabudowanej budynkiem.

Interpretacja
18.04.2019

w zakresie sposobu ustalenia podstawy opodatkowania w przypadku sprzedaży ciągników i maszyn rolniczych

Interpretacja
20.09.2018 Podatki

W w związku ze sprzedażą Wierzytelności przez Wnioskodawcę, po stronie Wnioskodawcy nie powstaje obowiązek podatkowy w podatku od czynności cywilnoprawnych. Z powołanego wyżej przepisu art. 4 pkt 1 ustawy jasno bowiem wynika, iż w przypadku umowy sprzedaży obowiązek podatkowy z tego tytułu ciąży na kupującym. Wnioskodawca jako sprzedający nie podlega zatem w świetle przepisów prawa podatkowego (ustawa

Interpretacja
23.03.2018 Podatki

Podatek od towarów i usług w zakresie nieuznania sprzedaży przez Wnioskodawcę 1 Zbywanych Aktywów za zbycie przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa oraz wskazania, czy czynność ta podlega opodatkowaniu; w zakresie opodatkowania dostawy Działki wraz z Budynkami i Naniesieniami oraz w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem Nieruchomości przez Wnioskodawcę

Interpretacja
19.01.2018 Podatki

Jeżeli Wnioskodawca spełni warunki określone w art. 129 ustawy VAT, to będzie miał prawo do zastosowania stawki podatku w wysokości 0% do dostawy towarów, od których dokonano zwrotu podatku podróżnemu.

Interpretacja
26.05.2017 Podatki

Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla dostawy lamp LED wraz z ich montażem.

Interpretacja
19.05.2017 Podatki

Obowiązku zapłaty podatku od towarów i usług od otrzymywanych od Sprzedawców kwot tytułem zryczałtowanego odszkodowania

Interpretacja
16.05.2017

w zakresie odpowiedzialności solidarnej nabywcy towarów za zaległości podatkowe dostawcy lub poprzedniego właściciela pojazdu mechanicznego lub naczepy

Interpretacja
09.02.2017 Podatki

Czy termin przedawnienia się roszczeń z notarialnej przedwstępnej umowy sprzedaży nieruchomości, w której występuje zabezpieczenie zadatkiem, albo termin uprawomocnienia się orzeczenia sądowego przyznającego prawo do zachowania zadatku, jest prawidłowym terminem uznania momentu powstania obowiązku podatkowego po stronie podatnika zachowującego zadatek?

Poprzednia Następna